Vlak do pekel (2008)

Udrželo mě to v pozornosti, ale vykroutila jsem si krk nesouhlasným pohybem hlavy zleva doprava. Skupinka zápasníků v řecko-římském zápase s sebou nechá vláčet jako kdyby jim chyběli ruce a nohy. S jakou lehkostí je záporáci kosili mě silně rozčilovala. Zároveň mě naprosto udivuje jak se svými oběťmi vrazi zacházejí s ohledem na to, že...

Oculus (2013)

Celý příběh i finále je průhledné jak moře na Maledivách a děsu jsem cítila asi tolik, jako kdyby přede mnou ve vzdálenosti 20 metrů proplavala ančovička.

Nejdelší jízda (2015)

Ano, je to kýčovité. Ano, již jsme mnohokrát podobné příběhy viděli. Nicméně, kdo má rád filmová zpracování knih Nicholase Sparkse, ví do čeho jde. Musím přiznat, že ten kýč umí pěkně podat a i když je to pořád dokola, neubráním se silnému prožitku (ano, bulím jako želva). Navíc, když se vám povede vhodně zvolit hlavní protagonisty, máte vyhráno.

Welp (2014)

Jak zmiňuje Livingdead. Horor výborný a zručně zpracovaný. Hlavní hrdina sympatický mladý herec. Bohužel výsledný dojem sráží nejasná motivace záporných postav.

Assassin (2015)

Vizuálně omračující umělecká nuda. Óda na přírodu, jazyk, zvyky, odívání a kadeřnictví v Číně 9. století. Kamera výborná, ideální pro dokumentární styl - jen chyběl hlas, který by popisoval co se právě na plátně děje. V příběhu jsem byla absolutně ztracená a o nějakém happy nebo sad endu také nemůže být řeč. Žádný prostě nebyl. Příště se musím zdaleka vyhnout všem počinům, které jsou nazývány přívlastky jako "filmová báseň" nebo "vizuálně omračující". Nedoporučuji - leda byste se chtěli zbavit dotěrné návštěvy!

Věž smrti (2012)

Při čtení komentářů některých uživatelů nabývám dojmu, že jsme asi neviděli stejný film. The Tower je perfektně zpracovaný katastrofický film, který se drží klasických schémat, což vůbec není na škodu. Nápadité záchranné akce střídané vtipnými scénkami dělá ze snímku nadprůměrný biják a v rámci žánru jeden z top.

Geokjungmaseyo, gwishinibnida (2012) (seriál)

Trochu by člověka mohla mrzet ta televizní rozpracovanost, ale jinak zážitek nad očekávání. Neotřelý námět a velice sympatické postavy. Doufám, že jednoho dne se stejného tématu chopí jeden ze zručných korejských režisérů a zpracuje ho k dokonalosti a přidá správný úhel komediálního nadhledu. Musím pochválit výběr obou hlavních představitelů. Tae-gyu Bong věčně profilován jako vedlejší komediální role naprosto dokázal, že může odehrát i roli hlavní a to vážnou. Pokud by se zbavil ňoumovského účesu, tak s přehledem může převálcovat většinu hezkých tvářiček Koreywoodu.

Čan lang (2015)

Stejně tak jako nás strýček Sam s neutuchající pravidelností zásobuje vlasteneckými agitkami z vojenského prostředí, tak i ČLOA se umí pořádně předvést. Mě osobně to ani moc nevadí, pokud se u toho dokážu bavit a já se bavila výborně. Každá minuta je napěchovaná akcí a tu a tam i vtipem. Hlavní hrdina má sice asi trošku problém s potními žlázami a jeho nadřízená zjevně nedávno navštívila plastického chirurga, což bývá neklamnou známkou béčkové (ne-li céčkové) podíváné. Naštěstí v tomto případě to ale neplatí a se svojí minutáží jsou Wolf Warriors ideální podívanou na večer.

Final Girl (2015)

Naprosto nevyužitý potenciál! Super námět, parádní práce se světlem a celkovou vizuální stránkou filmu, ale... Abigail se do role naprosto nehodí. Nechci tvrdit, že by byla oplácaná, ale do ženy vamp má daleko. Je na ní vidět, že je fyzicky nemotorná a ani jako herečka není příliš uvěřitelná. I přesto, že je její postava vycvičený zabiják, nemůžu se ubránit pocitu, že v některých případech koná naproti vší logice. Klučičí role super, jen je mi trošku líto, že jim nebylo poskytnuto více prostoru. Mimochodem, v tom jejich zapadákově si asi vůbec nevšimli, že jim nějak podezřele mizí děvčata. Škoda. Prosím předělat a natočit znovu!

V hlavě (2015)

Na rodinný film pro děti je to překvapivě až příliš vážné a smutné. Zažijete mírné zklamání pokud půjdete primárně na komedii, ale i tak Vám tento animák "V hlavě" zůstane:-)