Útěk z MS-1 (2012)

Nevim, prislo mi, ze Guy Pearce uz je na takove role prilis stary. Nepopiram ze nevypada dobre, ale role by vice sedla nekomu z mladsi generace tricatniku. Hlavni hrdinka mi taky prilis nesedla a mezi ni a Pearcem jsem nevidela zadne napeti. Spise to vypadalo, jako kdyz se spickuje s dcerou. Trikari si taktez mohli odpustit uvodni "zbesilou" jizdu na high tech motorce, kterou by zvladli vytvorit lepe v kazde druhe videohre. Ale i pres prilisne popirani fyzikalnich zakonu a logiky je Utek celkem prijemny akcni film s obcasnymi povedenymi hlaskami a jednim uzasnym zaporakem, kterej by povrazdil klidne celou stanici, aby se dostal na kobylku babe.

Útok na Bílý dům (2013)

Vůbec by mi nevadil další díl strastí Johna Calea. Už to jméno je ikonicky hrdinské, že by bylo trestuhodné ho nevyužít pro další pokračování, kde se bude ke své nevůli opakovaně potýkat s bandity, přesně jako to dělal Bruce Willis na letišti, v mrakodrapu atd.... Zábavné vedlejší postavy, úlisní záporáci a nakonec i trochu toho překvapení. Bavila jsem se výborně a s úsměvem na tváři dávám jasné 4 hvězdičky. Velmi milé překvapení.

Uvnitř tančím (2004)

Ze začátku jsem se bavila, ale jen do té doby, než začali hrát na city. Pro mě málo uvěřitelné a zbytečně ukníkané.

Velká vánoční jízda (2011)

Průměrná vánoční jednohubka. Doufám, že se z toho nestane oblíbená vánoční pohádka, protože co se mě týče, už to vidět nechci. Jednou stačilo. Do kina jsem vzala neteř, myslela jsem, že se budeme obě dobře bavit. Ale ani jedna z nás nebyla nijak nadšená. Postavy jsou prkenné, uplácané podle klasických klišé. Myslím, že oblíbenou větou filmu ("Na mašličku je vždycky čas") se měli řídit i scénáristé a grafici. Stačilo pár minut u počítače navíc a určitě by to byla milejší 4hvězdičková vánoční veselice se sympatičtějším hlavním hrdinou. Takhle bohužel ne...

Věž smrti (2012)

Při čtení komentářů některých uživatelů nabývám dojmu, že jsme asi neviděli stejný film. The Tower je perfektně zpracovaný katastrofický film, který se drží klasických schémat, což vůbec není na škodu. Nápadité záchranné akce střídané vtipnými scénkami dělá ze snímku nadprůměrný biják a v rámci žánru jeden z top.

V hlavě (2015)

Na rodinný film pro děti je to překvapivě až příliš vážné a smutné. Zažijete mírné zklamání pokud půjdete primárně na komedii, ale i tak Vám tento animák "V hlavě" zůstane:-)

Vládci chaosu (2018)

Určitě bylo zajímavé vidět souhrn událostí, které se děly v okolí kapely Mayhem a nevím, jestli bys záměr tvůrců vyobrazit nejbrutálnější metalovou kapelu jako bandu úchylných pozérů, ale "povedlo se". Je smutné, že tím vlastně shazují veškerý metal. Vše špatné, co si "normální" populace myslí o metalu, je tam vyobrazeno. Nechce se mi ale věřit, že zrovna Mayhem byli takoví pozéři. Na konci snímku jsem se ptala, o čem to vlastně mělo být? Nicméně díky tomu, jaké téma si tvůrci vybrali, vás snímek udrží v pozornosti až do konce.

Vlak do pekel (2008)

Udrželo mě to v pozornosti, ale vykroutila jsem si krk nesouhlasným pohybem hlavy zleva doprava. Skupinka zápasníků v řecko-římském zápase s sebou nechá vláčet jako kdyby jim chyběli ruce a nohy. S jakou lehkostí je záporáci kosili mě silně rozčilovala. Zároveň mě naprosto udivuje jak se svými oběťmi vrazi zacházejí s ohledem na to, že...

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Dostala jsem přesně v co jsem doufala. Nádherná, ve správné míře nostalgická "pohádka" o úžasných dobrodružstvích malého úředníčka, který je zdánlivě schopný prožívat svoje poutavé zážitky pouze v mysli. Po tomto zážitku je moje dušička naprosto ukolébána ke spokojenosti z života, z přírody, z krásy a ze všeho co se může naskytnout k radosti. "Walter Mitty a jeho tajný život" se dá přirovnat k "Útěku do divočiny", jen je mnohem veselejší a srdnatější. Určitě si film pořídím na Blu Rayi (budu se modlit, aby vyšel) a Bena Stillera, s přihlédnutím na jeho dřívější tvorbu, řadím bez dlouhého rozmýšlení mezi oblíbené režiséry.

Welp (2014)

Jak zmiňuje Livingdead. Horor výborný a zručně zpracovaný. Hlavní hrdina sympatický mladý herec. Bohužel výsledný dojem sráží nejasná motivace záporných postav.