Hra o trůny (2011) (seriál)

Asi jeden z najveľkolepejších fantasy seriálov všetkých čias a asi jeden z malá seriálov kde hlavné postavy prichádzajú o časti tiel alebo o životy ako na bežiacom páse. Pre mňa 90%

Domek z karet (2013) (seriál)

Kevin Spacey a záporne role jednoducho idú do kopy ako maslo na chlieb to potvrdil už vo filme SEDEM a v tomto seriály jednoducho exceluje a jeho drsné manipulácie vo vysokej politike fakt nemajú konca kraja. Frank Underwood je fakt parchant, ale človek si ho veľmi rýchlo obľuby a dokonca mu v jeho špinavej hre aj bude držať palce. Je to fakt neskutočný seriál a veľmi dobre sa naň pozerá a toľko svíň ako je v tomto seriály asi v žiadnom inom nenájdete. Pre mňa 100%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Na projekciu druhého Captain America som sa dlhu dobu neskutočne tešil a po kladných ohlasoch zo zahraničia sa moje pocity ešte viacej prehĺbili a zintenzívnili a tak som si tento film nemohol v kine nechať v žiadnom prípade ujsť a určite som to neľutoval. Druhý CA je v mnohých ohľadoch omnoho lepší než bol ten prvý či už sú to akčné scény, ktoré sú faktický bombové a sú neskutočne dobre natočené a zostrihané a konečne sme aj v poriadnej akcii videli aj Nicka Furyho. Hlavní zloduchovia a hlavne Winter Soldier bol fakt vynikajúci. Humorne scénky sú občas v pohode, ale len málokedy sú fakt dosť trefné. Akčné vizuálne finále bolo tiež krásne spravené a deštrukcia lodí bola zvládnuta na výbornú. Kedže mám veľmi rád konšpiračne filmy tak ma nasmerovanie filmu na túto nôtu veľmi bavilo a potešilo a konečne sa niečo poriadne v Marvelovkom filme aj dialo. Pre mňa 85%

Transcendence (2014)

V pravom rade obdivujem kameramanskú prácu režiséra Walla Pfistera, kedže pracoval ako kameraman na všetkých Batmanoch od Christophera Nolana, ako aj na Dokonalom triku či Počiatku taktiež Christophera Nolana a tieto filmy aj samotného režiséra si neskutočne vážim za jeho prácu a vízie, ktoré do svojich filmoch vkladá. Lenže samotný film tak v mnohých ohľadoch tak primitívny a neskutočné nelogický, že som občas mal pocit, že som na nejakom B-čkovom filme. S tejto témy sa určite dalo vyťažiť mnoho viac a film na, ktorý som sa dlhu dobu neskutočne tešil ma na plnej čiare neskutočne sklamal a to mam samotného Johnnyho Deppa veľmi rád. Pre mňa 55% .

Robocop (2014)

Remake Robocopa dopadol takmer podľa mojich očakávaní a tak José Padilha nesklamal, hoci R prístupnosť by filmu vôbec neuškodila a práve naopak veľmi by mu pomohla a to je v mojich očiach asi najväčšia vytka ako voči tejto novej verzii mám. Výber hercov dopadol nad mieru dobre Kinnaman ako Robocop celkom dobra voľba a nemusel som si na neho ani veľmi dlho zvykať kedže už mam s týmto hercom zopár veľmi kladných skúsenosti a záporaci či už Michael Keaton alebo Jackie Earle Haley tiež dobre zvolený. Jedno čo ma štvalo bol Samuel L. Jacksom a to mam toho herca veľmi rád lenže tu ma neskutočne vytáčal inak nemám voči kastingu nič. Akcie bolo dostatok a bola celkom dobre a prehľadne natočená a technicky na dosť vysokej úrovni len s finálnou akciou sa mohli trošku lepšie pohrať. Sociálny, eticky podtón človek vs. stroj či to, že sa USA musí do všetkého montovať a vo všetko musí byť prvá dávam bokom kedže som sa v kine dobre bavil a prijemne si oddýchol. Pre mňa 75%

47 róninů (2013)

Celkom pozerateľné, ale aj dosť nezáživné fantasy s oblasti z ktorej sa dalo vyťažiť oveľa oveľa viacej. Bojových sekvencií na film o samurojoch bolo strašne málo a občas boli aj dosť neprehliadne, ale niektoré hlavne tie ku koncu filmu boli celkom v pohode. Efekty tiež neboli až také zlé, ale na taký vysoký rozpočet to bolo slabé. Japonská mytológia mohlo byť využitá ešte viac. Keanu Reeves celkom ušiel, ale určite ma aj lepšie filmy. Škoda no čakal som od toho filmu viac lenže toľko klišé na jeden film som už dlho nevidel. Pre moju obľubu fantasy fakt sklamanie. Pre mňa 60%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Nový Hobbit je po vizuálnej stránke dechberúca našliapaná fantasy zo sakra silnými momentmi ako pavučia pasáž, či pasáže na rieke až po fakt veľkolepú a najlepšiu pasáž celého filmu a to pasáž z drakom Šmakom, ktorý bol fakt vizuálne asi najlepšie zvládnutý drak akého som kedy videl a s výborne vybratým hlasom v podaní (Benedict Cumberbatch). Občasne humorne vsuvky tiež potešili a potešil aj návrat starého známeho Legolasa(Orlando Bloom), ktorý je fakt bíjec a spolu s Tauriel(Evangeline Lilly) tvorili fakt neskutočnú smrteľnú dvojku. Fakt som sa dobre bavil len škoda jednej veci, že v porovnaný s LOTR všetko v tomto filme pôsobí veľmi umelo, ale mne osobne toto až tak veľmi nevadí kedže mam fantasy žáner veľmi rád. Pre mňa 80%.

Thor: Temný svět (2013)

Po dlhšej dobe Marvelovka, ktorá stála fakt za to a človek sa v kine musí kráľovsky zabávať a preto návštevu kina vôbec neľutujem. Druhy Thor je po technickej stránke zvládnutý na vysokej úrovni a fakt vizuálne vykreslenie všetkých svetov bolo veľmi pekne zvládnuté. Akcia tiež veľmi dobre zvládnutá len s času na čas trošičku neprehľadná. Čo sa týka hercov ako už mnohý užívatelia písali Loki opäť všetkých zatienil a exceluje na plnej čiare a po jeho príchode na scénu a tým jeho neskutočným úšklebom na tvári a večnými podpichovačkami si človek jednoducho nemôže pomôcť a neobľúbiť si ho. Čo sa týka ostatných postáv tak niektoré dostali o čosi viacej miesta čo väčšina využila na 100% a hlavne Darcy (Kat Dennings) sa mi z vedľajších postav páčila asi najviac. Thor je sympaťák a a Jane ho skvelo dopĺňa takže nemám výhrad. Čo sa týka záporaka tiež v pohode. Čo musím pri tejto Marvelovke vyzdvihnúť tak to je humor tu je posun oproti prvému dielu značný a fakt si neviem pomôcť, ale niektoré frky mali fakt neskutočný Timing hoci zopár ich bolo trošičku mimo podľa mňa, ale ani tieto malé zádrhele nepokazili celkový dojem s tohto filmu a v mojich očiach je nový Thor o čosi lepší než bol prvý diel. Pre mńa 85%.

Elysium (2013)

Krásne špinavé sci-fi o sociálnej nerovnováhe medzi chudobnou vrstvou žijúcou v špine a chaose a bohatou vrstvou žijúcou v luxuse na Elysiume z vynikajúcim Mattom Damonom a ešte lepším šialeným Sharltom Copleyom. Vizuálne stránka filmu bola prekrásna a strhujúca. Dĺžka filmu bola tiež v pohode žiadne naťahovačky či dejové zvraty jednoducho priamočiary dej od začiatku až do konca niečo cez 90 minút. R-kovosť filmu tiež slušala a nevedel by som si tento film predstaviť v inej prístupnosti. Neill Blomkamp opäť potešil hoci to bolo o čosi slabšie než District 9, ale aj tak veľmi dobre. Pre mňa 75%

Wolverine (2013)

Krásne prostredie a Japonská kultúra je určite veľkým kladom a lákadlom tohto filmu len nebola využitá na 100 % a neviem sa ubrániť dojmu, že na 2 hodinový film je tam strašne malo akcie a hlavne akcie zo samurajmi tam mohlo byť o čo si viacej. Čo sa týka samotnej akcie tak akcia vo vlaku bola asi najlepšia a akcia na konci filmu mohla byť o čosi lepšia a aj dlhšia, ale celkový dojem z filmu nie je až taká zlý lebo Jackman je stále sympaťák a Wolverine je moja obľúbená postava série X-Men a celú X-Men sériu mam veľmi rád. Pre mňa 65%.