Black Panther (2018)

Trošičku zmena oproti ostatným Marvel filmom po všetkých stránkach od hudby, prostredia, záporákov a samozrejme vynikajúcej akcie, ktorá bola občas trochu neprehľadná, ale v rámci Marvels Universa nijako nezaostávala. Hlavný záporáci od Michael B. Jordana až po Andyho Serkisa, ktorý bol fantastický len dostal veľmi málo času k využitý svojho potenciálu. Páčila sa aj netradičná hudba na Marvel pomeri a samozrejme hlavne prostredie africkej Wakandi veľmi potešilo a bola vítanou zmenou po všetkých ostatných Marvelovkách. Humorných scén nie je tak mnoho v porovnaní s posledným Hulkom, ale sú podarené a samotný Black Panther ušiel, ale nijako nevynikal. Pre mňa 75 %.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Návrat ku koreňom očividný a určite potešujúci. Akcia, lokácie , humor a samozrejme Jack Sparrow potešili.. Zmena režiséra pomohla,a ani nove postavy a hlavný záporák až tak nevadili. Pre mňa tretí najlepší diel serie po prvých dvoch častiach Pre mňa 80%..

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Pekná vizualizácia, obsadenie a herecké výkony celkom v pohode, konečne objasnené fakty a veci ohľadom "Hviezdy smrti", vtipne momentov sa tiež celkom nájde a to tiež poteší. V celku príjemný, nenáročný a oddychový film s netypickými hrdinami a netypickým nie tak celkom "happy end-om". Pre mňa 75 %.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Solídna vojnová dráma, ktorej nechýba dráma, humor a ani veľkolepa , špinavá a brutálna akcia na ktorú sme si už mohli zvyknúť u Mela Gibsona už vo filme Statečné srdce. Herecké obsadenie v pohode,Andrew Garfield v roli vojaka Dossa celkovo uveriteľný a strašne prekvapil Vince Vaughn na ktorého je človek zvyčajne zvyknutý v komedii a nie vo vojnovej dráme. Špinavá a živelná akcia tiež potešila a hoci človek na ňu čaká relatívne dlho fakt stala zato a Japonci boli fakt dosť brutálny. Pre mňa 80%.

Warcraft: První střet (2016)

Celkom slušne fantasy, slušne vizuálne efekty hoci občas pôsobiace dosť lacno, veľké množstvo neznámych hercov relatívne prospelo filmu. Kedže celkovo Warcraft sériu nepoznám ani hry som nehral tak film celkom potešil a ničím neurazil, ale predsa viac než 75 % dať nemôžem.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Asi najslabší mutant diel serie od First Class po Days of Future Past je to strašný úpadok kvality. Zaporák akýsi nemastný neslaný, humor akýsi nútený , akcie celkom málo až na final battle . Najlepší plus filmu je Evan Peters, ktorý priniesol do filmu trošku humoru a tak zlepšil o čosi celkový pôžitok s filmu. Pre mňa 65%.

Captain America: Občanská válka (2016)

Svižná hoci občas nereálna akcia hoci u takého druhu filmu sa to dalo čakať, hlášky a vtipné momenty ako vždy v pohode len i bolo už o čosi menej, nové postavy zapadli celkom fajn a staré ako vždy OK. Hlavný koncept stretu medzi rozdelenými členmi tímu a konkrétne Buck + Steve Rogers(Captain America) vs. Tony Stark(Iron Man) opodstatnený a vôbec nie umelo vytvorený. Celkovo to bolo dobre vyvážene, ale už mi s času na čas pripadá, že tých Marveloviek je akosi strašne veľa, ale na druhej strane neľutujem návštevu kina. Pre mňa 80%.

Deadpool (2016)

Neskutočne klapacka a huba nevymachaná , skvele ujete hlášky, slušná akcia a konečne po dlhej dobe R-kova komiksovka a tych by trebalo mnoho mnoho viac. Pre mňa 90 %

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Výborne vyváženie vizuálnych efektov, nabúšenej a nepretržitej akcie a množstvo vtipných momentov s tohto filmu robia jeden s najlepších kino zážitkov za posledne dlhšie obdobie, len ten záporak mohol byt o čosi lepši. Pre mňa 85%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Koniec Hobitej trilógie celkom vyšiel je to vizuálne nádherné, hudobne podmanivé, bitky tiež v skutku pekne vizuálne zvládnuté ako aj dračí nálet na mesto zo začiatku filmu bol pekne zvládnutý. Niektoré postavy ma fakt neskutočne štvali napr. Thorin či starostov sluha bol fakt neskutočne otravný a ako už bolo v niektorých komentároch spomenuté tak si človek okrem Bilba nevytvoril aspoň ja nie nejaký ten bližší vzťah ku niektorej postave tak mu ani smrť ktoréhokoľvek protagonistu nejako vážne nevadila ako to to bolo napr. v trilógii LOTR, ktorá je pre mňa osobne o nejaké úrovne vyššie ako Hobitia trilógia, ktorá na mňa už od začiatku pôsobila strašne umelo, ale kedže mam strašné rád kvalitne spracované fantasy musím dať 75% hoci si možno toto dielko ani také hodnotenie nezaslúži.