To (2017)

Dobrý film, který se snaží zfilmovat nezfilmovatelné, ale líp už by to asi nešlo. V porovnání s knihou je to jen špička ledovce, ale rozhodně vyčnívá hodně vysoko nad hladinu.

Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Mikael Salomon, zručný řemeslník a geniální kameraman. Co na to říct. Je to nudná, zdlouhavá, krotká a bezkrevná sračka. Příběh přemrdali jako Peter North Sarah Youngovou. Z upíra, kterej mě děsil ve snech, udělali Rutgera Hauera a ty nejúžasnější a nejděsivější scény tam pro jistotu ani nedali. Chápu, že je to televizní produkce, ale horor je jeden z mála žánrů, kterej skoro nic nestojí, a to co vyplácali na podělaný a hnusný počítačový efekty, mohli použít na masku, která by zakryla Rutgerovi ksicht. Myslím, že za to, aby nejděsivější a nejstarší upír všech dob nevypadal jako holandská pornohvězda v kožený bundičce, by to stálo. Chtěl jsem přimhouřit oči a vlastně se celej zabalit jako ježek, vzhledem k tomu, že je to televizní film, ale tady to nejde. Kniha má mnoho vrstev, ale tvůrcům se nepovedlo zpracovat ani jednu z nich.

Bojové nasazení (1986)

Nejsem si jistej, jestli hodnotím film, nebo dabing (ten původní). Znám jen dabovanou verzi a to je taková pecka, že kolikrát přehláškuje i Posledního skauta nebo Smrtonosnou past 3 (obojí s původním dabingem). Většina hvězdiček je za ty dialogy a situační humor. V podstatě jde jen o to, jak se starej dinosaurus se zeleným, a notně vychlastaným, mozkem sbližuje s partou kreténů, který cvičí k boji. To jsem od toho chtěl a taky jsem to dostal. Dějově nic moc, ale ty hlášky se zadřou.

Podlé zbraně (1997)

Perfektní akční béčko pro milovníky mamba.

Útěk (1972)

Sam Peckinpah byl bůh, ať už kvůli bandě nebo hlavě Alfreda Garcii. O to větší překvapení pro mě bylo, jaká těžká nuda tenhle film je. Děj je celkem nadupaný, ale bohužel mě vůbec nezajímalo, co se stane dál. A to je celkem problém. Vím, že je to rouhání, ale Donaldsonův pokus mi přišel mnohem lepší (i když je jasné, že toho mohl ukázat, a taky ukázal, mnohem víc, vzhledem k datu výroby). Thompson, Peckinpah, Hill, McQueen, absolutní dreamteam...asi jsem někde udělal chybu já, divák.

Pachuť pomsty (2014)

Pro ty, komu nevadí multižánrovost a slow burning. Rozjíždí se pomalu, ale naboří drsně a nekompromisně. "Pachuť pomsty"? Jako fakt? Debilnější českej název už to dostat nemohlo. I "Rýmička v červenci" by byla lepší.

Brimstone (2016)

Nekompromisní hnus a absolutní beznaděj. Jedna geniálně natočená a zahraná mordýřská balada. Guy Pearce opět dokazuje, že je pan herec.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Neměl jsem číst tu knížku. Ta knížka je ultranářez. Nejsilnější model na světě, ale pak ho někdo vzal a usušil, vyluhoval a naředil do čaje, kterej dolil mlíkem. Ale tak to chodí, když je někdo tak blbej, že čte prvně knížku a pak čumí na film. Na film, kterej jsem chtěl milovat už kvůli Stevenovi, ale nejde to, protože jsem prostě prvně přečetl tu posranou knížku...

Život (2017)

Tenhle film je v modrým? Jako fakt? Jste se posrali? Je to nejúchylnější, nejděsivější a nejtemnější kosmickej horor od Horizontu události. Absolutní beznaděj, hnus a temnota.

Mafie (2006)

Možná je to rouhání, ale troufám si říct, že se jedná o nejlepší Soaviho film. Přinejmenším nejdospělejší. Scénář je naprosto strhující a nepředvídatelný. Děj sere na všechny scénaristické šablony. Po filmové stránce se jedná o naprostý skvost. Hlavně práce s kamerou. Klasické jízdy z ruky, které známe z italských osmdesátkových hororů. Jeřábové eskapády a nezvyklé úhly některých záběrů nám dávají jasně najevo, že tohle je 100% Soavi i když tentokrát v jiném rybníčku. Bál jsem se, že se v něm utopí, ale on si plave jako štika. Je radost sledovat hororového masakrátora drtit gangsterský žánr s absolutním přehledem a grácií. Drsná atmosféra, nekompromisní násilí, ale hlavně skvělá filmařina.