Volání netvora: Příběh života (2016)

Velice mě překvapilo zpracování tohoto tématu. Kdo by to řekl že fantasy film bude mít tak hlubokomyslnou myšlenku.Lewis MacDougall se na svůj věk zhostil role naprosto ohromné. Toho určitě čeká zářná kariéra. Příběhy, které tento film provázely byly vělice skvěle zpracovány jak po vizuální nebo scéráristické stránce. Není to film bez chyb, ale jeho myšlenka byla silná. ( 2.2.2017/PC )

Zázrak v New Yorku (1994)

Možná je to klišoidní a americké, ale mě toto nevadí a moc se mi to zalíbilo, ale já zase nemusím české pohádky. Příběh mi přišel milý a navodil vánoční náladu a toto je jeden z mála vánočních filmů na který jsem zrovna narazil a není pro mě už ohraný. ( 24.12.16/MAC )

Most (2011) (seriál)

Spolu s geniálními kriminálními seriály jako je Luher, Fargo nebo Sherlock se řadí mezi nejlepší zástupce tohoto žánru. Od ostatnícho se odlišuje ústřední dvojkou, kterou je Martin a Saga, postupem času se hlavní dvojka obejde bez Martina, ale ijeho náhrada je pro mě pořád kvalitní. Saga je trohu takový Sheldon kriminálního světa a stéjně jako Sheldon je mi nadmíru sympatická, ale tato postava nejspíš nebude sedět každému. Je to prototyp člověka oddaného práci a Martin je typický policajt, který se snaží Sagu zasvětit do obyčejného života a překvapivě se mu to i daří. Příběh, který prování seriál je koukes po kousku je absolutně bezchybný a nedá vám téměř žádná vodítka. Tedy v první sérii v dalších sériích mírně tato složka upadá, ale to jen velkou nastavenou latkou v první sérii.

Fargo (2014) (seriál)

Fargo je jednoduše geniální a je tak propracovaný a někdy ukazuje lidskou blbost až bych věřil hlášce podle skutečné události. Postavy jsou obyčejní lidé do kterých se člověk snadno vcítí a jejich příběh hltá každým dílem.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Nějáký wow efekt už je tu tam, ale já jej ani nečekal. A to co jsem očekával mi bylo dáno, jenže předpokládal jsem trochu temnější provedení od režiséra, který má alespon podle mě na svědomí jedny z nejlepších dílů HP. Ale to člověk vstřebá. Příběh ač byl pro mě jednoduší působil mile a především inteligentně. Herci mě mile překvapili, především Eddie Redmayne o kterém jsem jaktěživ neslyšel a Collin Ferrel byl skvělou třešničkou. Celkem mě jen mrzí že jsem si nemohl přečíst předlohu, jelikož všude byly knížky beznadějně vyprodané a ted to určitě naskladní každé jedno knihkupectví a všichni to budou číst jen aby byli strašně trendy. ( 20.11.16/Cinema City/Sčítání lidu: 32 )

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Když jsem tento film viděl poprvé myslel jsem si že se dočká vetšího obdivu, ale přijal se hůře než jsem myslel. Pro mě je to vcelku přelomový film. Ano obsahuje velmi hodně převzatých prvků, ale to mu vyčítat nebudu. Jinak splnuje vše od filmu tohoto filmu čekám. ( 11.10.12/Cinema city ) ( 12.11.16/MAC )

Mary a Max (2009)

Excelentní znázornění deprese a úzkosti v animované podobě, která působí svým zpracováním na diváka a vyvolává v něm emoce. Postavy jsou jednoduché a tyto emoce znázornily jak nejlépe mohly. ( 28.10.16/MAC )

Doktor Strange (2016)

Od této MARVELovky jsem nic nečekal, protože postupem let se z těchto studiovek stává něco co je zárukou kvality a občas jen poleví a líbí se mi každá MARVELovka do jedné od té doby co to ani nebylo cool, jenže u tohoto jsem měl jisté pochybnosti, ale výsledný produkt mě přesvědčil o opaku. Jak už svou vizuální podobou, která je naprosto jedinečná nebo postavou Stephena Strange, která mi byla ze začátku trochu nesympatická, ale po vývoji této postavy a seznámení jsem si ji oblíbil a těším se na další setkání s touto postavou. Příběh a jeho průběh byl u této u této MARVELovky vynikající. Jen co bych vytknul je záporák, ale to je něco v čem vyniká spíše DC Comics a MARVEL v tomto pokulhává. ( 27.10.16/Cinema City/3D/Sčítání lidu:35 ) ( 27.2.17/PC ) ( 7.3.18/TV )

Dívka ve vlaku (2016)

Jako knihu i film srovnávám se Zmizelou a stéjně jako kniha mě toto filmové zpracování svým způsobem zklamalo. Označit knihu "druhou Zmizelou" je trochu odvážné tvrzení. Což jistě neznamená že se mi kniha nelíbila a film je v jádru skvělý, jenomže nevyhnu se srovnání s již zmíněným filmem. Narozdíl od Fincherovy Zmizelé je Taylorova celková atmosféra filmu tak něják úmělá a nevím jestli je scénář zpracován tak skvěle jak by měl ,jelikož kámoš se kterým jsem na tento film šel na viníka přišel celkem brzy, ale v celku je to film, který stojí za shlédnutí, jenže zaryté fanoušky asi neuspokojí. ( 8.10.16/Cinema City/Sčítání lidu:14 )

Luther (2010) (seriál)

Čekal jsem jen další krimiseriál v řadě, ale tímhle Luther není. Je drsný, akční, brutální a taky inteligentní. Luther je zcela prvotřídně vykonstuovaná postava. At už jeho životním příběhem, charakterem nebo jeho vývojem. Celkem vzato všechny postavy krásně zapadají do tohoto seriálu a každou z postav si bud oblíbíte nebo rádí budete sledovat jejich příběhové línie. Především v závěru první série se všechny tyto kladne aspekty umocnují. ( 4.10.16/1.série ) Druhá série trochu přidala na akčnosti ,brutalitě a je stále inteligentní, ale trochu tam chybělo to kouzlo první série. Jinak má takřka stéjné klady jako série první a má to co jsem od ní čekal. ( 5. až 6.10.16/PC )