Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Nechápu, že se někteří dobří divadelní herci upíšou k takový sračce. Tohle je vrchol stupidity. Opravdu, to nejde jinak říct... o nic tam nejde, jako ve všech nekonečných seriálech, ale ty dialogy, ten rádoby zpěv... jak to může někdo sledovat? Čecháčci však sedí u "TV" Nova a sledují další proudy průjmů valící se na ně z obrazovky. "Don't ask, consume." Hnus.

Zpátky na zem (2001)

Typická komedie Chrise Rocka. Film na který se znovu záměrně nepodívám, ale při dlouhé zimní neděli mi v televizi vadit nebude. Až na ten konec, který byl nedotažený.

Pařba na třetí (2013)

Vytrhnuti ze zaběhnutých kolejí se naši "hrdinové" vrací. Vlčí smečka je zpět, tentokrát však v jiném kabátě. A to jí svědčí. Avšak, bohužel, ještě víc než v předchozích dílech to táhnou Zach a Ken sami. Ed Helms tentokrát nedostal tolik prostoru, stejně jako Bradley Cooper, což je trošku na škodu. Třetí stejný příběh v jiném exteriéru by se už jistě nehodil a tak nám Todd Phillips naservíroval Pařbu tak trochu jinak... a já se bavil, ale přesto, trochu tomu chyběl šmrnc. Zatím 4*, uvidím po dalších projekcích jestli mě to bude bavit stále jako předchozí dva díly. Zklamán jsem určitě nebyl.

Velký Gatsby (2013)

Vizuální orgie v čele se skvostným, upraveným, galantním a famózním Leonardem DiCapriem. Velký Gatsby of Fitzgeralda je těžké dílo ke zfilmování. Stejně jako film s Redfordem, tak i snímek s Leem mají oba něco do sebe, jsou skvělé, ale jedinečnost Fitzgeraldova životního díla je přeci jen za hranicemi filmového plátna. Přesto se Bazi Luhrmannovi povedlo skloubit moderní look 30. let, snobismus, hip-hop, nablýskané interiéry a exteriéry s duchem knižní předlohy více než dobře. Osobně dávám plný počet, protože jsem si tento film náramně užil a i přes značně moderní vzhled snímku nebudu mít problém vrátit se ke knize, aniž by mi ji film zkazil.

Tootsie (1982)

Dustin Hoffman je v roli Dorothy absolutně nepřekonatelný a dělá z této převlíkací komedie něco víc. Celkově je to jedna z nejlepších převlíkachích komedií a já se u ní výsostně bavil. Klasika.

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Robin Williams je skvělý a srovnávat s Tootsie Dustina Hoffmana ho nechci. Každopádně se jedná o velmi přijemnou převlíkací komedii, kde Robin exceluje. Pierce Brosnan a jeho WTF výraz pokaždé, když ho paní Doubtfire uzemní nějakou hláškou je prostě výborný.

Matrix Revolutions (2003)

Tak pokud dvojka vyvolala velkou diskuzi, tak Matrix Revolutions vyvolal mezi fanoušky pořádnou kontroverzi. I já uznávám, že mi trojka přišla chvílemi už moc překombinovaná, ale celkový dojem byl kladný. A více než to, mám rád, když film zanechá otázky. Ani se necítím, že mě bratři Wachowští nějak okradli. Vychutnal jsem si jednu z nejlepších trilogií filmového plátna se vším všudy. Hudba je opět skvělá a hlavně závěrečná bitka, to je něco.

Matrix Reloaded (2003)

Pokračování kultovního snímku rozdělilo mnoho fanoušků Matrixu. Jedni ho velebí, druzí po jedničce zatracují. Mě se však dvojka velmi líbila. Není to sice ten nepoznaný pocit jako u jedničky, ale troufám si říct, že film hodně trpí tím, že byl natočen současně se třetím dílem a pouze jako schodek k velkému finále. Pár scén je však kultovních i zde, hlavně na dálnici. Dvojčata jsou taky skvělá.

Discopříběh 2 (1991) odpad!

Jestli na mě jdou u jedničky mdloby tak při sledování dvojky mi vařila v žilách krev. Hnus.

Discopříběh (1987) odpad!

Vždycky když vidím upoutávky v televizi nebo slyším hudbu z tohoto filmu tak na mě jdou mdloby.