Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Po slabší dvojce potřeboval Steven Indyho nějak oživit. A to se mu povedlo díky Seanu Connerymu a nacistům. Skvělý snímek, který uzavírá trilogii o Indym, jež se řadí k tomu nejlepšímu co od Stevena máme.

Kdopak to mluví (1989)

Upřímně, ta čtvrtá hvězdička je zřejmě za geniální dabing Ivana Trojana. Ten je parádní. Jinak celkem povedená netradiční komedie. Travolta a Alley jsou skvělá dvojice.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Kvalita druhého dílu šla oproti prvnímu ještě níže. Ale i zde jsou scény, které v paměti zůstanou.

Rain Man (1988)

Dustin Hoffman je jedním slovem famózní, nepřehrává, sežral jsem mu jeho autismus i s navijákem, opravdu důkladná příprava na roli a zasloužený Oscar. Skvělý scénář a velmi dobrý Tom Cruise. Těžko říct něco víc o tomto snímku, jelikož vše už bylo řečeno. Právem v první dvacítce, já si ho stavím, ale ještě o trochu výš.

Smrtonosná past (1988)

Pořádně našlápnutá americká klasika. Bruce Willis jako hláškující policista z New Yorku, Alan Rickman jako charismatický terorista spolu se svými kumpány a rukojmími uzavřeni v mrakodrapu. Tohle je film na který nedám dopustit.

Discopříběh (1987) odpad!

Vždycky když vidím upoutávky v televizi nebo slyším hudbu z tohoto filmu tak na mě jdou mdloby.

Smrtonosná zbraň (1987)

Nestárnoucí klasika, která nevyhasne ani po všech těch letech. Skvělá akce s pořádnou dávkou humoru a napětí. Ale i akce je nakonec v pozadí, protože geniální duo Gibson/Glover exceluje v jednom z nejlepších filmů 80.let a dělají tenhle film tím, čím je. Kultovním snímkem.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Neviděl jsem vše, ale u některých "výkonů" jsem se vyloženě bavil.

Vesničko má středisková (1985)

Jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Otík je nezapomenutelná postava. Tolik hlášek z tohoto filmu zlidovělo...