Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Recenze (353)

plakát

Tajemství Lisabonu (2010) 

Vynikající, skvostně natočená epická freska o vyprávění, zážitek srovnatelný s Rivettovým filmem CÉLINA A JULIE SI VYJELY NA LODI.

plakát

Playtime (1967) 

Jeden z nejlepších filmů všech dob.

plakát

Hranice ovládání (2009) 

Jak to vidím já, běžný divák, resp. filmový "nadšenec" je konzument, který, pokud dostane něco jiného, než co čeká, si stěžuje a křičí, zatímco cinefil (= ten, kdo má film rád a proto se předpokládá, že mu i rozumí) bere v potaz i tu možnost, že chyba může být v něm, nikoliv ve filmu. Proto se vyhýbá citovým odsudkům, nekape z něj frustrace „podvedeného“ zákazníka a využívá možnosti opakovaných shlédnutí. Co mnoha filmovým "nadšencům" vyčítám, je špatná argumentační kultura, nedostatek pokory a neschopnost rozlišovat mezi dobrým a špatným uměním – Jarmuschův poslední film je vším, jenom ne tím špatným.

plakát

11. hodina (2007) 

Sice ne-umění, ale pořád lepší a hlavně prospěšnější film než např. díla populárního nihilizmu (WANTED, DEXTER apod.).

plakát

Star Trek (2009) 

Dětský Star Trek.

plakát

Dopis (1940) 

Svěží závan expresivní exotiky do jindy aseptického akademizmu... tohle musí být jeden z nejlepších Wylerových filmů.

plakát

Mezi zdmi (2008) 

Simulátor školní reality, který je pravdivější než reality show.

plakát

Paní Miniverová (1942) 

Byl by to lepší film, kdyby se paní Garsonová tolik dramaticky neksichtila (svícením vybělená antická socha s pozvedlým pravým obočím) a Wyler ji tak ochotně nenastavoval kameru...

plakát

Betonová džungle (1960) 

Za Loseyho ztvárnění horizontálních vztahů (lásky či přátelství) bych nedal ani halíř, ale jakmile - to ho skutečně zajímá - se dostane na vertikální vztahy (nadřazenosti, manipulace, násilí), stává se skutečně zajímavým; další z fascinujících mužských postav žijících v omylu...

plakát

V měsíčním svitu (1991) 

Právě potenciálně nanicovaté látky (drama dospívání) ukazují nejlépe, nakolik je pro film důležitý dobrý režisér: pište si... M-U-L-L-I-G-A-N.

Ovládací panel
140. nej uživatel Česko
155 bodů