• Krátkometrážní

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

3* při čekání na seriál o Picardovi jsem si pustil starší StarTrekovský film a byl jsem zvědav jak bude na mě skoro po třiceti letech působit. Výprava i triky byly asi zastaralé i v době vzniku, tak ty by kvalitu filmu moc nevytáhli. Ale naštěstí aspoň příběh to zachraňoval, protože nebyl úplně hloupý a slušná atmosféra držela v napětí do konce. Sice to není film, který bych si s chutí někdy zopakoval, ale není mi líto, že jsem ho viděl a navíc potěšila netradiční role Samanthy ze Sexu ve městě .... takže za tři ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Star Trek (1966) (seriál)

nostalgické 2* po shlédnutí seriálu Picard si ze vzpomínek doluju pocity, které jsem měl za socialismu při sledování příhod Raumschiff Enterprise na rakouské ORF. Už tehdy to byla pro mě taková naivní pohádka, která by už z dnešního pohledu asi nebyla moc sledovatelná. Trekista se ze mě nestal, tak to nemělo na mě zásadní vliv a proto jen dvě hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

+3* i když nejsem ten pravý fanoušek Star Treku a spíš znám jejich filmy než seriály ... i když vlastně jsem kdysi občas za socialismu sledoval sedmdesátkové příhody Raumschiff Enterprise na ORF, ale to byla taková pohádka, která by už z dnešního pohledu asi nebyla moc sledovatelná. Ale zpět k Picardovi, který se snaží navázat na seriálovou řadu z let devadesátých. Tu moc neznám, tak jsem občas tápal a nechápal úplně všechny souvislosti. Ale když to shrnu, tak to byla zajímavá, napínavá a efektní podívaná, u které jsem neměl moc času se nudit a byl jsem zvědavý na další díl. Pokud to však srovnám se sci-fi seriálem Expanse, tak ten jsem si užil víc a měl větší přesah. A i když se asi časem podívám na další natočené série k Picardovi, tak momentálně mu nedám víc než tři hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

nostalgické +3* není divu, že "Sám doma" patří k nejhodnocenějším filmům, protože je to klasika, která se objevuje na televizních obrazovkách nejen na Vánoce. Možná k nim patří už skoro jako Mrazík ;-). Těch známých hlášek je tam nepočítaně a skoro každý viděl aspoň jeden z obou dílů, ve kterých si zahrál Macaulay Culkin a které stojí za pozornost. Oba taky přináší to, co od vánoční rodinné komedie divák očekává a i když pokračování už nepřináší nic moc nového, co jste neviděli v prvním, tak zábava je to podobná a podle toho i hodnotím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Sám doma (1990)

nostalgické +4* není divu, že "Sám doma" patří k nejhodnocenějším filmům, protože je to klasika, která se objevuje na televizních obrazovkách nejen na Vánoce. Možná k nim patří už skoro jako Mrazík ;-). Těch známých hlášek je tam nepočítaně a skoro každý viděl aspoň jeden z obou dílů, ve kterých si zahrál Macaulay Culkin a které stojí za pozornost. Oba taky přináší to, co od vánoční rodinné komedie divák očekává a i když pokračování už nepřináší nic moc nového, co jste neviděli v prvním, tak zábava je to podobná a podle toho i hodnotím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Farma zvířat (1954)

+3* z nostalgie jsem si pustil tuto adaptaci jednoho z nejznámějších děl Georgea Orwella. Zub času se dost podepsal na animaci i zpracování příběhu, které je samozřejmě poplatné své době, ale stále je to důstojná alegorii i současného politického systému, ať se to týká kapitalismu či socialismu a vždycky jsou Ti nahoře víc rovnější než ostatní, kteří se chovají jako stádo a tak se s nimi i zachází. Myšlenka je dobrá a za ní by si možná vyšší známku zasloužila, i za to, že dokáže širokému publiku vše srozumitelně podat. Ale se současnými zkušenostmi, vnímáním a uměleckým cítěním jsem si to už tolik neužil a tři hvězdičky mi přijde adekvátnější známka, Rozhodně stojí za pozornost, ale raději bych doporučil knihu, či audioknihu. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Tři tygři (2019) (seriál)

-4* Na produkci ostravského divadla Mír jsem narazil asi tak před rokem a musím říct, že některé jejich projekty jsou hodně zajímavé a stálo by za to je vidět naživo. Jejich seskupení Tří tygrů jsem objevil před měsícem a viděl pár improvizovaných skečů, které mě vesměs pobavili a určitě si najdu čas na další. Rozhodně přináší svěží vítr do zatuchlých českých reálií a je vidět, že i v dnešní pandemické době jde fungovat a uživit se díky internetovým službám. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Ikarie XB 1 (1963)

nostalgické +2* zpětně po letech bych rád dopsal komentář na tento kultovní sci-fi film (a ono jich vlastně ani nebylo tolik natočeno, tak není z čeho vybírat). Docela chápu jeho oblíbenost i důvod k jeho k restaurování, ale já se k jeho fanouškům určitě nepřipojím. Rozhodně je pozoruhodná výprava, která tehdejšími očima působila určitě futuristicky a také herecké obsazení, protože byl obsazen výkvět tehdejší herecké elity. To byly pro mě veškeré klady, protože příběhově to byla pro mě hlavně natahovaná nuda. Nejspíš v knižním předloze psychologické rozebírání jednotlivých osobností působí zajímavěji než ve filmu, ale je fakt, že jsem nečetl a momentálně mě to neláká. Takže shrnuto jsou silnější dvě hvězdy maximum co mu dokážu dát. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Chlapi, hrdinové a teplí náckové (2005)

+3* docela zajímavý dokument, který ukazuje propojenost radikálního nacismu a pravicových hnutí s homosexuálně zaměřenými muži a postupný vývoj až do dnešních dnů. Odkrývá hodně paradoxů, ale svět je přece pestrý a ve své podstatě je to logické, že "pod lampou bývá největší tma". Rozhodně je poučný, chvilkami veselý a i přes nudné chvilky stojí za to ho vidět ... zejména pro zainteresované. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Alf (1986) (seriál)

nostalgické 3* jeden ze seriálů, který jsem měl v dětství velmi oblíbený a sledoval každý příběh tohoto chlupatého mimozemšťana na rakouské stanici ORF. Tehdy za komunismu to bylo něco nevídaného a byl jsem vždy zvědavý co zase provede své adoptované rodině, nebo si konečně pochutná na jejich kočce. Párkrát jsem to sledoval i po revoluci už v češtině a aspoň tomu i trochu rozuměl ;-). Určitě si zaslouží své místo mezi kultovními seriály a já si ho třeba užiju znovu až v důchodu z lenošky jak se budu postupně vracet do dětství ;-) Momentálně zůstanu u kompromisní průměrné známky.. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]