• Krátkometrážní

Knight Rider (1982) (seriál)

nostalgické +2* jeden ze seriálů, který jsem měl v dětství velmi oblíbený a sledoval každý příběh tohoto sympatického řidiče na rakouské stanici ORF. Tehdy za komunismu to bylo něco nevídaného a byl jsem vždy zvědavý jaké kousky bude Michael Knight se svým vytuněným fárem KITTem provádět. Na druhou stranu vím, že v dnešní době by mě už nebavil a jednotlivé epizody jsou na jedno brdo a psané jak přes kopírák. Takže kompromisní známku vidíte sami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

MacGyver (1985) (seriál)

nostalgické +2* jeden ze seriálů, který jsem měl v dětství velmi oblíbený a sledoval každý příběh tohoto sympatického agenta na rakouské stanici ORF. Tehdy za komunismu to bylo něco nevídaného a byl jsem vždy zvědavý jakým neuvěřitelným způsobem se dostane ze šlamastiky. Na druhou stranu vím, že v dnešní době by mě už nebavil a jednotlivé epizody jsou na jedno brdo a psané jak přes kopírák. Takže kompromisní známku vidíte sami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Svatební zvony (2009) (TV film)

-2* této televizní komedii dokážu dát dvě hvězdičky jen z toho důvodu, že by mohla být vhodná pro rodiče gay synka, který jim chce nenuceně a veselou formou vysvětlit, proč si vybral za partnera kluka místo holky. Není to špatný film, ale jeho zpracování je levné a obyčejné. Příběh a humor naivní a v různých drobných proměnách už mnohokrát natočený, takže klišé se taktéž nevyhne. Někomu to stačí a já ho neodsuzuju, ale ani nechválím ... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Jonny Vang (2003)

+2* tento film byl pro mě velkým zklamáním zejména proto, že mé očekávání bylo vysoké, protože mé spřízněné duše ho vesměs chválili a jen pár z nich dala tři hvězdičky a ostatní čtyři a víc. Jedná se o severskou artovku s netradičním stylem připomínající trochu western i stejně ulítlou hudební stránkou. Příběh plný podivných pošuků není špatný, ale jeho zpracování mi prostě nesedlo a to platí i pro absurdní humor, který mívám většinou hodně rád. Za sebe proto nemůžu dát víc hvězd než ty skromné dvě a doporučit nemůžu. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Špatná výchova (2004)

4* Filmy Pedra Almodóvara jsou tak specifické, že mnozí o nich dokáží mluvit hodiny. I já si ho oblíbil, ale k jeho přehnaným obdivovatelům se nehlásím, i když mají jeho díla svébytnou atmosféru, vytříbený styl a netradiční příběhy. V tomto filmu otevřel stavidla své blízké gay a trans tématice a tak nebude sedět každému. Já sem si tento mix dramatu s trochou krimi zápletky užil i na podruhé a tak své čtyři hvězdičky můžu nechat. Proto můžu bez obav doporučit dalším divákům s podobným naladěním. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Monty Python a Svatý Grál (1975)

+2* nestává se často, že tak rapidně snižuju své hodnocení při repríze, ale tady to prostě jinak nejde. Původních pět hvězd bylo opravdu přehnaných a tentokrát bylo dost chvil, kdy jsem se nudil. Samozřejmě, že se najde ve filmu dost skvělých a nezapomenutelných hlášek a scén, ale tentokrát tu bylo nadmíru zbytečné vaty a opakování gagů. Rozhodně jejich Život Briana či Smysl života jsou mnohem mnohem lepší než Svatý grál a nevidím důvod se k němu někdy vracet. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Muži v říji (2009)

-4* po deseti letech od premiéry jsem si s radostí a v rámci doplnění komentáře zopakoval tuto českou komedii. Rozhodně patří k tomu lepšímu co u nás v poslední době vzniklo, ale jak vidím podle současného hodnocení, tak se mnou moc diváků nesdílí můj názor. Nenajdete v něm žádný ztřeštěný humor, ale takový milý lidský k němuž mám blíž a k tomu spoustu narážek na politické dění nejen na současné vesnici, s kterým se často setkávám. Herecké obsazení mi taky sedlo, tak nevidím důvod mu nenechat původní čtyři hvězdičky a taky trošku proto, aby tento film nezapadl. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Znovu u Spejbla a Hurvínka (1974) (seriál)

nostalgické 3* nechci snižovat kvality těchto seriálů natož světoznámého divadla Spejbla a Hurvínka, ale je fakt, že v dětství mi černobílý ani barevný večerníček s nimi nijak neuchvátil. Stejný pocit jsem měl i při krátké repríze 2 dílů. Vzpomínám si, že na gramofonových deskách mě jejich příběhy asi bavili o něco víc, takže toto zpracování víc než tři hvězdičky ode mě nedostane, ale věřím že má dostatek svých fanoušků. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka (1972) (seriál)

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

4* na tento dokument jsem byl od začátku zvědavý a musím říct, že mě nezklamal. Někteří diváci se hodně zmiňují a pomlouvají jednotlivé protagonisty, ale jsou to běžní lidé jaké známe a vídáme všude kolem nás s jejich pozitivy a negativy. A právě tahle realita se mi na dokumentu líbila, protože nejlíp dokáže prezentovat psychologii lidí. Určitě smysluplnost snímku je vysoká a já budu po jeho shlédnutí ještě míň důvěřovat vlastním instinktům a budu opatrnější ještě víc. Pravdu totiž drží každý v sobě a navenek se prezentuje jen to "hezké", ale když to ty lidi tak chtějí, tak ať raději žijí ve svých představách ... a předstíraně exhibují na sociálních sítích. Co mě však dorazilo asi nejvíc, tak to jak jsou podobné delikty časté. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]