• Krátkometrážní

Pantaleón y las visitadoras (1999)

+3* exotický námět a exotické prostředí mě nalákalo na tento peruánský film a samozřejmě i vyšší hodnocení těch pár diváků (momentálně 73), co ho vidělo. Rozhodně mě potěšil nevtíravý absurdní humor a jeho originalita, protože to se jen tak nevidí. Sice mi nadšení nevydrželo až do konce, jelikož v druhé půli se překlopí víc do romantické polohy, ale i tak si lepší tři hvězdičky zaslouží. Kdo hledá kuriozity, tak by si tento film mohl vychutnat a ostatní si pošmáknou na hezkých holkách, kterým by jejich výkonnost mohly závidět i zasloužilé ruské údernice ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Výlet (2002)

nostalgické -4* ještě než si časem tento film rád zopakuju, tak chci k němu zatím napsat aspoň pář řádek ze vzpomínek. Jedná se o malý milý film, kde rodina vyrazí s urnou zemřelého otce přes celou republiku na Slovensko splnit poslední přání. Jak jinak se cesta neobejde bez různých peripetií, které jsou zdrojem lehkého humoru. Potěší přirozené herecké obsazení i slušný scénář. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Dva nestačí (2017)

+2* Byl jsem docela zvědavý co dokázal režisér z docela zajímavého námětu vytěžit a nakonec musím uznat, že zdejší známka je odpovídající mému pocitu z filmu. Chování postav mi přišlo občas nelogické, dialogy nepřirozené a hlavně nemám představu, co tím vším chtěl autor říct. Ale nemůžu říct, že bych se nudil, protože občas vtipný byl a ani zpracování nebylo špatné. Nevím komu bych tento lehce nezávislý film doporučil. Sice gay linka asi potěší určitou část publika, ale to nestačí, takže si časem na něj nikdo nevzpomene a zapadne do propadliště dějin. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

-2* nebudu skrývat zklamání, když jsem od této komedie čekal aspoň průměrnou zábavu. Prostý příběh seznamování a oťukávání se jednoho "sympatického" páru se se tu snaží ozvláštnit rádoby vtipným komentářem nezaujatého mimozemského pozorovatele. Humor se však brzy vyčerpá a vesměs se vtipné hlášky časem jen opakují. Herecké výkony taky neoslní a tak z toho dobrého nápadu zůstane pachuť nevyužitého potencionálu. Takže mé slabé dvě hvězdičky jsou maximum, co dokážu dát. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Princezna a půl království (2019) (TV film)

+2* K Vánocům patří pohádky a já se v posledních letech na ně docela těším, i když vím jak to s těmi novými (nejen) televizními dopadá. Tahle zrovna patří do ranku těch, na které se dá koukat (aspoň jednou) a jedná se o pohádku moderní a humornou. Herecké obsazení slušné, teda kromě Ebena, který mi tam prostě nějak nesedl. Potěšili mě natáčecí lokality a netradiční zámek Hradec nad Moravicí, který jsem dosud neznal. Příběh docela nápaditý a netradiční, který pobaví a možná i poučí, ale jinak žádnou přidanou hodnotu pro mě nemá. Mám přísnější hodnocení a tak ode mě dostane známku jen lepší dostatečnou a zapadá do kategorie televizního průměru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Rychlé šípy zakládají klub (1979)

-4* Tady vysoce hodnotím nápad udělat krátký film přesně podle foglarovských komiksů, díky čemuž vynikne ta naivita kreseb i samotné chování postav - prostě pořádná parodie. Samozřejmě že to beru taky jako studentský film a na ty mám jiná měřítka, a proto se 4 hvězdičkám nebráním. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Cesta z města (2000)

nostalgické -4* když už mám komentář k pokračování tohoto filmu, tak musím ze vzpomínek vyplodit něco i pro tento, který jsem viděl asi dvakrát. Jde o lehký příběh, který láká na návrat k přírodě. To téma ve mě dlouho rezonovalo a svou poetikou a možná i písničkami mě dostalo. Navíc tu byla výborná Luba Skořepová, které snad její role byla psána na míru. Prostě starší filmy staršího Vorla se mi líbili. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Jak je důležité míti Filipa (2002)

+3* životopisným filmem o Oscaru Wildovi to začalo, jeho divadelními hrami to pokračovalo a duelem s Filipem to skončí. Mám tu srovnávací komentář asi spisovatelova nejhranějšího díla (Vějíř lady Windermerové si nechám třeba na důchod :-). Základ jeho úspěchu je zápletka a brilantní dialogy, které na televizní obrazovce vždy prozradí svůj původ na divadelních prknech. A jak je zvykem u tohoto klasika, tak to je i hodně kostymově výpravné. Starší český bratříček je poněkud chudší, ale o to víc se přibližuje své divadelní předloze a nabízí herecký koncert oblíbených herců. Oproti tomu britská verze působí živěji a rozšafněji. V obsahu rozdíly nejsou, jen britská je možná zbytečně vysvětlující a proto i delší. Obě stojí za shlédnutí a vítězem se tím pádem u mě nestává ani jedna a každá mi přinesla příjemný zážitek, za který však své čtyři hvězdičky těsně nedám. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

+3* životopisným filmem o Oscaru Wildovi to začalo, jeho divadelními hrami to pokračovalo a duelem s Filipem to skončí. Mám tu srovnávací komentář asi spisovatelova nejhranějšího díla (Vějíř lady Windermerové si nechám třeba na důchod :-). Základ jeho úspěchu je zápletka a brilantní dialogy, které na televizní obrazovce vždy prozradí svůj původ na divadelních prknech. A jak je zvykem u tohoto klasika, tak to je i hodně kostymově výpravné. Starší český bratříček je poněkud chudší, ale o to víc se přibližuje své divadelní předloze a nabízí herecký koncert oblíbených herců. Oproti tomu britská verze působí živěji a rozšafněji. V obsahu rozdíly nejsou, jen britská je možná zbytečně vysvětlující a proto i delší. Obě stojí za shlédnutí a vítězem se tím pádem u mě nestává ani jedna a každá mi přinesla příjemný zážitek, za který však své čtyři hvězdičky těsně nedám. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel (1975) (TV film)

nostalgické -3* kdysi jsem si tuto ruskou klasiku pustil ze zvědavosti, protože mě zajímalo jaký mají rusové nejoblíbenější novoroční film ... stejně jako u nás je "S tebou mě baví svět". Nemůžu říct, že to je špatný film a věřím, že je v Rusku populární. Docela jsem se chvilkami bavil i já, ale spíš poznáváním ruských reálií, než tím jejím humorem. Prostě nenáročný a oddechový snímek, u kterého neuškodí si dát pár skleniček vodek a přikusovat cibuli ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]