• Krátkometrážní

Čáryfuk (1970) (seriál)

nostalgické +3* Jak jinak se dá hodnotit seriál Čáryfuk než z nostalgie? Do dětských let se už stejně nikdy nevrátím a tehdy se mi to líbilo, i když trochu naivity mě z dětství snad taky zbylo. Prolínání současnosti a minulosti vždycky nabízí fůru nápadů a jsou zdrojem vtipných konfliktů. Bůhví jestli je to skoro po padesáti letech sledovatelné pro novou mladou generaci? [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Lajko - Cikán ve vesmíru (2018)

-4* Pokud máte rádi balkánské komedie, nebo filmy Wesa Andersona, tak by se Vám mohl trefit do vkusu i Lajko. Jedná se o bláznivou maďarskou komedii s cikánskou poetikou, kde se na pozadí vesmírného programu mísí naturely spřátelených národností. Absurdních nápadů tam bylo spousty a i příběh mi sedl, tak jsem se dobře bavil. Určitě si to pustím někdy znovu, protože jsem viděl jen česky nadabovanou verzi z Cinemaxu bez titulků ruských a německých konverzací a tak mi na to museli stačit mlhavé znalosti z mládí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Favoritka (2018)

-4* mé pocity z filmu jsou vesměs pozitivní, tak se nebráním i trochu vyššímu hodnocení. Samozřejmě to není film pro každého, protože klasickému divákovi evidentně budou vadit obscénní a dekadentní scény, na který není moc zvyklý. Podle mého názoru ta syrovost věrohodněji ukazuje pokleslý život jak šlechty, tak i poddaných jaký byl na některých místech a v některých dobách. Intriky byly, jsou a budou a manipulátoři vládnou světu a jde jim hlavně u ukojení svých vlastních základních pudů. V chování rozdíly nejsou a vždycky je to o tom, co jim umožní dělat okolí, v kterém žije. V kontrastu s luxusem to samozřejmě bije do očí, ale to je život. Zajímavá kamera, výborná výprava a uvěřitelné herecké výkony. Trochu mi to přišlo jako poněkud kultivovaněji zpracovaný seriál Ať jedí koláče ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Přesný jako smrt (1983)

1* v roce, kdy vznikl seriál Černá zmije, tak natočil Rowan Atkinson i tento středometrážní film. Bohužel ani vzdáleně nedosahuje kvalit jako jiné jeho pořady a pro mě to byla nuda k uzoufání. Ale chápu, že vždycky vše nevyjde. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Vynález zkázy (1958)

4* i když starý film, tak tentokrát hodnotím bez nostalgie, protože jsem před chvílí viděl remasterovanou verzi. Stylově jde opravdu o úžasný kousek a je na něm vidět ta kupa práce a směle se může srovnávat s takovými světovými výpravnými skvosty jako třeba Metropolis. Natočený je s velkým zápalem a vysoké hodnocení si rozhodně zaslouží. Čas mu ublížil hlavně na jednoduše vyprávěném příběhu, i když s fantazií a dětskou naivitou, lze přehlédnout tyto chybičky na kráse a naplno si ho užít. Za sebe trošku původní známku upravím, ale věřím že tím nesnížím jeho vysokou pozice v místní TOPce. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Lov na Gluma (2009)

-3* obdiv tvůrcům, co byli za 3000 dolarů schopni vytvořit, ale bez zapálených dobrovolníků by to určitě nešlo. Výsledek se podobá své předloze docela dost a možná až zbytečně, protože působí trochu plagiátorsky. Žádná extra přidaná hodnota, bez pořádného příběhu a vytknout musím hlavně atmosféru, která působila utahaným dojmem. Posoudit můžete sami a dokonce i v češtině. Přes to všechno si průměrnou známku za snahu zaslouží. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Všechno dobře dopadne (2015)

+3* nemůžu upřít tomuto snímku vysokou autenticitu a přesvědčivost a působí na mě dojmem kvalitní rekonstrukce nějakého skutečného příběhu. Rozhodně stojí za shlédnutí a věřím, že si z něj každý citlivý odnese silný zážitek. Ale já očekávám od filmu i nějakou přidanou "uměleckou" hodnotu a ta mi tu chyběla pro vyšší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Sophia a Richie (2012)

+3* moc hezký plánovitě optimistický filmík, když divák opomene fakt, že to prostě tak v životě neběží a realita je mnohem krutější. Ale dobrá, nasaďme si růžové brýle, pusťte si ho tady a třeba Vám bude připadat svět radostnější. I takové filmy jsou občas potřeba, když se člověk cítí zle a na dně. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Super Size Me (2004)

nostalgické -4* ze vzpomínek tahám pocity z tohoto dokumentu, kde měsíc stravování jen v McDonaldu stálo autora docela velké poškození zdraví. Dobrý nápad, u kterého doufám, že to dokáže ovlivnit hlavně Ty, kterých se to týká.... to jsem teda naivka ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Higher Space (2019)

1* Od autora tohoto kraťasu jsem viděl před chvílí animovaný horůrek a když jsem si všiml, že tento je jako nepopsaný list a chtěl jsem být první, kdo ho ohodnotí a okomentuje. Takže začíná od jedničky, protože tahle bláznivá zhulená loutková vesmírná fantasmagorie za víc nestojí. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]