• Krátkometrážní

Croft (2013)

-4* sice je to herecky totálně nepřesvědčivé, ale má to výtečnou atmosféru, který by jí záviděl kdejaký akční film. Z tohoto hlediska to taky hodnotím a jako fanouškovský počin ... klobouk dolů. Viděl jsem to s českými titulky tady [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Croodsovi (2013)

+2* Bylo by nespravedlivé říct, že jde o špatný film a myslím, že si tam každý z rodinného klanu dokáže něco najít na pobavení a možná i k poučení, když jste na úrovni neandrtálce ;-). Animace je moc hezká a vypiplali se tam hodně s detaily. Příběh taky funguje, i když je hodně jednoduchý ai když cesta za lepším zítřkem je neuvěřitelně krkolomná, tak ve své podstatě přímá. Na můj vkus je moc infantilní, ale vždyť je to hlavně pro děti, že? ;-) Najdete tu vše, co jste zvyklí  od americké pohádky ... samé honičky, pitvoření a rozmanitá roztomilá přítulná zvířátka. Skoro by to mohlo dostat i tři hvězdičky, ale čím dál víc ke konci to mělo klesající úroveň – takže shrnutí zní: „Pokud nebudete přemýšlet moc do hloubky, tak neurazí ale ani nenadchne“, a to jsou přesně lepší dvě hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

kdybych měl hodnotit filozofii knihy, tak by to 5* hvězdiček bylo, protože řeší základní komunikační problémy nejen dnešní civilizace. Převedení na divadelní prkna dávám však jen 3*, i když Dušek je tam dobrý. V TV to na mě působilo vizuálně stroze a nezajímavě a víc bych si to užil třeba jen jako posluchač a nebo přímo při atmosféře živého představení. Knihu si určitě časem přečtu, protože by mě zajímalo kolik vlastní invence dal do představení Dušek. Jinak to doporučuji pro široké zvídavé publikum ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Přes velké obavy mi to nějaké nostalgické vzpomínky na dětství přece jen vybudilo, narozdíl od porevolučního animovaného pokusu s večerníčky. Animace je slušná, stejně jako dabing a i příběh tu docela funguje, jen ho občas výrazně ruší podlézavé reklamní vložky, za které bych střílel. Bez nich by to bylo za 3hvězdy, s němi nemůžu vůbec doporučit a když výrazně přivřu oči, tak to budou slabé 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Desnudos (2013)

3* na stránkách GayTitulků jsem narazil na tento coming-outový gay kraťas. Ve své podstatě úplně tuctový příběh, který je zakončen netradiční pointou. Ta sama o sobě ale už kvalitativní hodnotu snímku u mě výrazně nezmění, přesto si možná zaslouží pozornost té úzké skupiny diváků. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Dr. Easy (2013)

+1* Další kraťas, který zaujme sci-fi námětem i slušným provedením. Obsahově je však totálně prázdný a nevím, co tím chtěl autor říci, nebo co přiblížit. Proto u mě propadl a nemám důvod doporučovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Drž se! (2013)

1* Pres GayTitulky jsem narazil na tento kraťas, který tam většinou vychvalovali. Po shlédnutí tady jsem však na něm nenašel nic podnětného a chválihodného, teda kromě vystižené atmosféry Londýnských klubů a to je hodně málo. Příběhu už jsem nerozumněl vůbec a herecké výkony slabé, a proto jen ubohá hvězda. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: ? /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

Duch nad zlato (2013) (TV film)

1* na nízkou kvalitu vánočních pohádek jsem v posledních letech zvyknutý, tak mě tato nijak nepřekvapila. Scénář byl sešitý horkou jehlou z různých hadříků a na celistvosti to bylo znát. A ani v dnešní době "plejáda hereckých osobností" nedodala filmu na šmrncu a hráli si tu svou běžnou šmíru. Odpad tentokrát nedám a nechám televizní pohádku zářit jako malou hvězdičku na obzoru - přece jen nejsem cílový divák a dětem se to líbit trošku mohlo.... Po několika letech jsem vrátil zpět jednu hvězdičku místo odpadu, kdy jsem byl asi přehnaně kritický. V každém případě to na mě stále působí hodně uměle a někteří herci jsou tam jako pěst na oko, ale přece svého ducha má. Ne [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Elysium (2013)

-2* jelikož nejlepší sci-fi mám asi za sebou, tak si začínám vybírat i z těch hůře hodnocených a doufám, že budu překvapen a narazím na něco obstojného. Elysium se mezi ty lepší určitě nedostane. Díky kvalitnímu provedení je koukatelný a necelé 2 hodinky utečou jako voda. Ale na druhou stranu jeho povrchní přístup mi byl proti srsti, jelikož uzdravovat lidi na přelidněné planetě je pro mě totální nesmysl. Ale co taky čekat od akčního blockbusteru. A proto jsou 2 hvězdy maximum, co jsem schopný dát. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]