Miseu Cheinji (2013)

Tento film má celkom fajn nápad, s ktorým mal potenciál byť vtipný. Prvé minúty sú náramne dobré, ale paradoxne po kľúčovom zvrate v deji som sa začal čím ďalej, tým viac nudiť a sledovať hodinky. Mám rád bizarné filmové nápady, ale toto mi nesadlo.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Za seba vravím, že sa na to proste nedá pozerať. Bohužiaľ som videl aj prvé dva filmy o tomto...podsvetí, ale pri pozeraní tretej časti som sa cítil ako keby som ich nevidel. Ale to sa nečudujem. Už teraz som si istý, že aj pri pozeraní ďalšej časti tejto úžasnej filmovej série budem načisto vygumovaný. Už dnes večer budem v posteli urputne premýšľať, že aký som to dnes vlastne videl film, to garantujem. A nehrá tu Kate Beckinsale, to je bonusový dôvod, že to už nikdy v živote pozerať nebudem.

Los últimos días (2013)

Aj ten kŕčovitý námet by som nejak zniesol, ale citeľne mi chýbal nejaký normálny príbeh. Je to miestami veľká nuda, a aj keď tu je nejaký adrenalín tak ho pochováva predvídateľnosť...ak niekto ohrozuje hlavnú postavu, jednoducho vieme ako to dopadne.

Love Impossible! (2010)

To je kúzelný film ako z rozprávky, úplne som podľahol a nehanbím sa. Postupne si zvykám, že indické filmy sú zväčša postavené na nehoráznych náhodách, ako aj tento. Ten kto hľadá vo filmoch za každú cenu logické nedostatky, tu nie je na správnej adrese. Pyaar Impossible! má úplne rutinný a neoriginálny romantický námet /ale celkom poteší aj pasáž s ukradnutým softvérom/, ale to rozprávkové čaro mu rozhodne nemožno uprieť. Chápem, že ten film nie je dokonalý ale zdvihol mi náladu a trocha ma vo vnútri prebudil, svojou naivitou a rozprávkovou atmosférou. Je to len druhý romantický film z Indie a obe ich s prehľadom zaraďujem na úplne popredné priečky môjho osobného rebríčka medzi všetky tie nudné a otravné americké romantické komédie. Ale zas na druhej strane je pravda, že k šťastiu mi stačí len pohľad na Priyanku Chopru, ale tým neznevažujem kvality tejto rozprávky!

Pokrevní pouto (2013)

Skvelá vec nesúca sa v príjemnom retroštýle, fanúšikov žánru jednoducho nemôže sklamať. Navyše pre mňa osobne, aj keby to nebol až tak dobrý film, minimálne kvôli tým trom hereckým dámam by som pri tomto neľutoval strávený čas. Teraz ho dupľom neľutujem. Som spokojný, a osobitne so záverom ktorý má výborne vyvrcholenie, finálna scéna mi privodila zimomriavky.

Přátelé (2008)

Je to taká skrátená verzia hociktorej telenovely, ale ja zbožňujem telenovely a keď sú takéto vtipné, tak dvojnásobne. Ja som niekedy až plakal od smiechu. Samozrejme že je humor postavený z drvivej časti na nereálnych základoch, na situáciach ktoré si neviem reálne predstaviť, ale absolútne nič mi tu neprekážalo. Spočiatku keď sa obaja hlavní hrdinovia dlhšie pohybovali po obraze polonahí som sa aj bál o budúcnosť filmu, ale nakoniec z toho vzišla nenormálne sympatická komédia. Totálny paradox je, že neobľubujem dlhé filmy a tiež veľmi nemusím romantický žáner a komediálny žáner, ale pri pozeraní Dostany /názov?/ som sa nudil v minimálnej miere, ak vobec. Z konca filmu som trocha smutný, lebo som pri Priyanke túžobne očakával jedného z nich... V minimálne dvoch momentoch mi to pripomenulo komédiu Blbý a blbší: 1/ jeden kamarát poslal druhého na falošné rande, 2/ keď štupeľ z fľaše zasiahol objekt na charitatívnej akcii. P.S.: Veľký rešpekt pre oboch hercov, ak sa dokázali udržať v prítomnosti takej ženy akou je Priyanka Chopra.

Hrátky s peklem (2013)

Druhá polovica filmu je zábavná jak fras a hlavne záverečná scéna je kompletne šialená sprcha nápadov, ale šialeného je tu toho podstatne viac. Tarantinovi by sa to páčilo.

Bamui yeowang (2013)

Výborne. Aj keď čistokrvné romantické filmy nevyhľadávam, v tomto som sa našiel a bavil som sa dobre. Humor je veľmi podarený a zdvihol mi náladu, herci sú sympatickí a ich ľúbostný vzťah je milý a uveriteľný. Som spokojný až nad mieru. Podľa plagátov som možno čakal aj niečo erotickejšie, ale musím si asi zvyknúť, že plagáty sú väčšinou zavádzajúce.

Ledové království (2013)

Neviem kedy, keď nie teraz mám dať 80% animovanému filmu. Oslňujúci vizuál, vtipné postavičky, chytľavé melódie, ale hlavne perfektná a totálne podmaňujúca Elsa, ktorá je na stopercent najsexi kresleným charakterom vôbec. P.S. Let it go je nenormálna droga.

Eungyo (2012)

Videl som v tom potenciál, nakoniec to ani nebolo také horúce ako som očakával. Ani Bazén ma neohromil, ale pamätám si na istú horúčavu. Z tohoto si za par dni nebudem vedieť spomenúť na nič. Som trocha sklamaný, lebo som čakal niečo záživnejšie a vzrušujúcejšie.