Avengers: Age of Ultron (2015)

To mě praštěte Thorovým kladivem!!!!Co tohle proboha jako mělo bejt???Normálně jsem to zkouknul natřikrát, protože 2,5 hodiny poslouchat totálně vypatlaný dialogy a sledovat v podstatě počítačovou hru , to vše podpořeno řádným chaosem. No to mě teda poserte!!!Ne přestalo fungovat snad všechno z jedničky a navíc tuhle partu jsme pohromadě viděli a čekali jsme od ní něco nového , nějaký ten cool trumf v rukávu. No nic scénář o ničem, dialogy o ničem, hlavní záporák tragéd na průměr se to u mě dostalo z nostalgie k téhle skvadře. Prostě " Kde nic není , ani smrt nebere"!!!!!

Avengers: Infinity War (2018)

No tak konečně Avengers trochu přitvrdili a zahalila je temnota. To co se mi tolik líbí na hrdinech od Dc se konečně dostalo i do Avengers. Samozřejmě film už kvůli počtu hereckých es a hrdinů nese několik rovin a vlastně se všichni na plátně neobjeví. Film přepíná mezi vážnou stránkou a komedií , což vůbec není na škodu. Jelikož Marvel nemá moc temných hrdinů mými favority jsou Strážci galaxie a konečně se dočkali u Avengerů i oni!!!!Dostali solidní časovou porci a ukázali co v nich je. Záporák je tentokrát konečně na úrovni. Žádné tupé hovado a nakonec se mu jeho záměr i povede a konec filmu je ve znamení bezmoci a úžasu. Ikdyž pochybuju , že tolik postav umře (nebo snad končí tolika hercům smlouvy?:-) ) , tak přesto i v tomhle vidím určitý pokrok a je ku prospěchu věci. Rozhodně tedy zatím nejlepší Avengers.

Bastardi (2010)

Když pominu nevýrazné někdy až trapné herecké výkony, nedokonalost scénáře a dialogů, dějovou nelogičnost(mafián by asi Majera sejmul, Majer se dotýká nože, kterej nechá ležet vedle mrtvoly) tak to vypadá , že mi nic nezbylo a že to rovnou spláchnu do hajzlu. Jenže mě se líbí odvaha s kterou do toho Magnusek šel, přece jen to není téma každýho filmu. K odvaze přidal nadšení a nakonec to zas taková hrůza nebyla. Těžko říct jak by to dopadlo kdybychom vyměnili scénaristu. Já jen naivně doufám, že takovouhle školu v zemi nemáme. Na druhou stránku všechny děti dneska si dovolujou a jsou to bastardi ať sou bílý nebo fialový. Uvidíme co Magnusek vyvede příště , ale za tenhle kousek ho rozhodně nezatracuju!

Batman (2022)

Pojmout Batmana jako takovou noir detektivku to chtělo velký koule!!!Vsadit na to, že Batman je víc než komiksový hrdina  v podstatě detektiv v masce se vyplatilo. Říkal jsem si panebože ta minutáž wtf ???Vůbec ne , vše se postupně buduje, atmosféra je od začátku hutná, nepříjemná , skvěle vybraná muzika a hlavně za mě uvěřitelný Pattinson. On to neměl jednoduché. Spousta lidí jeho volbu odsoudila, ještě než si navlékl masku, ale on byl vynikající. Za mě jediné zklamání je kočičí žena , ta Michel nesahala ani po kotníky. Ostatní bravurní . Hadánkář výstavní , ulítlej magor !!! Batman je moje srdcovka pro jeho temnotu a tohle jsem hltal každou z těch 176 minut. Předčilo to moje očekávání a za mě si troufnu říct, že i některé díly s Nolanem. Překvapení tohoto roku , co se bude těžko překonávat!!!!

Batman (1989)

Gotham City očima Tima Burtona jako město prohnilé zločinem, kde policie sedí na prdeli a cpe se koblihama, bere úplatky a přehlíží rostoucí kriminalitu. Michael Keaton ve své nejlepší roli jako milionář , který ví jak a do čeho investovat svůj čas a peníze(viz pěknej vohoz a batmobil :-) chránící skomírající město.Jedno z nejlepších převedení komiksu na filmové plátno. P.S. Jack Nicholson zde opravdu září a fialovej oblek mu sedne jak pěst na voko :-)

Batman a Robin (1997)

Pokud bych to hodnotil jako normální divák byla by to s bídou jasná jedna hvězda. Bohužel jako fanoušek série jsem ovliněn a ikdyž bych tento film nemusel vidět každý den jednou za čas se na něj rád mrknu. Škoda , že Schumacher neudržel alespon laťku z třetího dílu. Opětovná změna hlavního představitele mi opět nesedla. Na závěr lze jen říct zlatý Burton a zlatý Keaton :-)

Batman navždy (1995)

Třetí díl spadl do průměru i přes snahu všech zůčastněných. Val Kilmer mi osobně jako Batman nesedí zato mě potěšili záporáci. Dvě mince a otazník dodávají trojce zajímavost. Dost mi však chybí typická atmosféra. Průměrný film si zaslouží průměrné hodnocení!Jasné tři hvězdy!!!

Batman se vrací (1992)

Druhé pokračování nesoucí se v atmosféře prvního dílu rozhodně dokázalo udržet nastavenou laťku i díky hereckým výkonům. (Danny DeVito) Velká škoda , že Burton u série nezůstal :-(

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

No i pro mě fanouška obou hlavních hrdinů je to trochu rozporuplné. Čekal jsem větší nářez. Bohužel všecky cool pecka ultra mega nářezový scény nám tvůrci nacpali do traileru a těch bitek mezi dvěma hrdiny je nakonec poskromnu. Nakonec u mě rozhodla sentimentální stránka a přikloním se ke 4 hvězdičkám s výtkou , že se s tím dalo naložit lépe. Už hořím nedočkavostí co Ben A. provede s restartem Batmana. Tohle byl možná jen takový rozjezd navíc Ben nerežiroval. Jeho poslední režisérské věci byly super, tak se nechme překvapit a napínat.

Batman začíná (2005)

Christopher Nolan našel na půdě Warner Bros skříňku s nápisem "navždy zapečetěno"!!!!Nebál se ji otevřít a vrátit Batmana tam kam patří na výsluní filmového plátna. Pozvolné seznamování se s přeměnou Bruce Wayna v netopýra , které postupně graduje skvěle zvládnutými akčními sekvencemi a koncem, kdy se opět nad Gotham City rozzářil Batmanův signál a my věděli kdo bude jeho dalším protivníkem. Díky za skvělý film Nolane!!!