Kurýr (2002)

Jason Statham v nejlepší formě, ve filmu obaleného do stylového kabátu a především, okořeněného o fajné akční scény. Bavil jsem se docela dost dobře a zase tak blbé, jak někteří praví, mi to rozhodně nepřišlo, narozdíl od takového Morelova Okrsku 13. Na závěr asi jen, že kdo to viděl v dabingu si může klidně hvězdičku odebrat. Takhle příjdete o hodně dobré hlášky a druhý "nejsladsší" hlásek pořádného filmového chlapáka poslední doby. 7/10

Faktor strachu (2001) (pořad)

Zajímavý nápad. Amíci to ale už trošku přehnali a z pohledu diváka mě to úplně nebaví. Mám raději, když si soutěžíci namlátí držku na překážce, než aby si ji plnili kravskými střevy. Moc hezky se na to nekouká.

Manituova bota (2001)

Dostal jsem na to tip a řekněme, že jsem za něj hodně rád. U téhle Německé parodie jsem se fakt pobavil. K tomu vhodná westernová hudba, přesní herci. Byl jsem po zhlédnutí spokojený. Samozřejmě, trapné okamžiky tu jsou (Šošoni spíše podprůměr) ty mi ale spolehlivě nahradily geniální momenty s Michaelem Herbigem. Ultra padouch Santa Maria za to taky stojí. Dabing si taky zaslouží pochvalu a tak z toho nakonec máme pěkných 8/10

Moulin Rouge (2001)

Taková ta romantická blbinka se stylizovaným pozadím, na kterou se už znovu koukat nemusím. Pěkný to ale bylo a Luhrmannovi dám ještě určitě někdy šanci. 8/10

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

O poznání horší než jednička. Tam kde byla síla vyprávění a lehkého střídání vztahových kapitolek, tady se těch scének "hodné zapamatování" příliš neudálo. Sranda je to ale pořád slušná. Jen jsme se prostě nikam vyrázněji neposunuli, ač nám Jimova parta tvrdila něco jiného. Tři a půl. Uvidíme s čím příjde trojka. 7/10

Cesta z města (2000)

Vorla i sklepáky mám rád, ale tohle se jim podle mě moc nepovedlo. Začalo to u dobrého obsazení, sem tam to nabídlo vtipnější scénku (hlavně kvůli hercům) ale po příběhové stránce mě to ničím nezaujalo. Příliš divné, příliš mimózní. Na tenhle film zdá se nemám myšlení. A ta prvoplánová COOL řeč je taky mimo. 5/10

Mission: Impossible II (2000)

Po oldschoolové jedničce s (na můj vkus) poměrně překombinovaným dějem přišla na svět uvolněnější dvojka, která je v mých očích ještě o stupínek výš. Líbí se mi, že na to šel John Woo po svém a akční scény jsou jim tak opravdu cítít (Holubice, zpomalovačky, brutalita). Hlavní hvězda Tom Cruise zde poprvé ukázal, jaký směr budou mít další díly a především za akční finále a stylovou hudbu přidávám hvězdu navíc. 7/10

Patriot (2000)

Ano, je to strašně americké a toho patosu je tam víc než dost, Mel Gibson ale zachraňuje vše co může a jeho charisma se opět projevilo na mém hodnocení. Když k tomu připočtu fajnovou akci a dobře obsazené vedlejší herce, máme tady zkrátka pohodovou bojovku z prostředí koloniální války. A čert to vem, že je tam jenom jako dekorace. Já se s Melem bavil a budu se s ním zabavovat i nadále. 7/10

Po čem ženy touží (2000)

Mel Gibson je ztělesněné charisma a tuhle komedii jsem si i proto náramně užil. Prostě svěží, vtipné a bez trapných momentů. Zkrátka komedie jak má být. 8/10

Podfu(c)k (2000)

Briliantní gansterka, která je k tomu všemu hodně vtipná. Co scéna, to hláška, a ještě doplněná o skvělé herecké obsazení a fajn hudbu. Hodně dobré. 10/10