Vejška (2014)

Co si budem povídat, audiovizuál je u Vorla prostě cool a jako jeden z mála si ho umí v Česku pohlídat. Bohužel s poselstvím a příběhem je to už horší, naštěstí to ale opět zachraňují postavy a skvělé scény s Mádlem a Krausem, které jsou skoro tak neodolatelné, jako postava Evičky Josefíkové. Celkově jsem ale spíše spokojen a je to i přes kratší stopáž srovnatelné s Gymplem. 7/10

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Bohužel už ne tolik nápadité a cool jako první třída, ale i přesto pořád slušně odvedená práce. Bohužel "pouze" slušná, protože Budoucí minulost rozhodně ani zdaleka nebaví tak moc jako Vaughnuv počin. A to je škoda, potenciál tam byl, bohužel jak není zajímavý příběh a záporák, není i skvělý film. I tak se ale těším na pokračování a doufám ve více prostora pro Quicksilvera. 7/10

Zátah 2 (2014)

Přehled nejlepších akčních scén světové kinematografie, které na pár momentů střídá průměrný gangsterský příběh. Koho to ale sere, když krev stříká a adrenalin pumpuje v žilách? :) 9/10

22 Jump Street (2014)

Aaaano.. dvojka je dvojka, tvůrci to vědí a tak si z těch žánrových klišé dělají srandu a dokonce tak nabízejí lepší zábavu než-li poprvé. Zvlášť u obědu s rodiči či závěrečného fightu Jonaha Hilla, což jsou přesně ty momenty, u kterých se směju pěkně hlasitě od srdíčka a vůbec se za to nestydím. Zkrátka se to povedlo a klidně bych si pokuknul i trojku! 8/10

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Ze začátku to vypadalo na skvělou komedii ze světa herců a především s Michaelem Cerou, který si ukradl celý úvod s přehledem pro sebe. Čím více ale film kráčel dále, tím více mě nudil, což je u Rogena docela ojedinělé, ale stane se. 5/10

Don Jon (2013)

Příjemná jednohubka o napravení jednoho kurevníčka, o jedné přealfované krávě a především o zálibě ve sledování porna. Po celou dobu relativně zábavný filmeček, přesto docela brzy zapadne do stejné rutiny a stereotypu jako je Don Jonuv život. A to je škoda, jelikož prvních 30min bylo velice svěžích. 7/10

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Trailery nalákaly, samotný film zklamal. Pokud bych to měl ale blíže rozvést, tak je pro mě Gangster Squad dokonale nevyužitý potenciál, na němž lze pochválit snad jen tu cool akci a vybrané herce. To ostatní (postavy, příběh, dialogy) totiž nestojí ani za starou belu. Velká škoda. 5/10

Hořící keř (2013) (TV film)

Konečně vznikla v Česku pořádná minisérie, ve které se odkrývají všechny ty hnusy, co zde komunisti dělali. Jedinou chybičku vidím v tom, že to nebylo ještě více vyhrocené. Jinak paráda od herců až po vizuální stránku. 9/10

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Požádná řezbička, kterou jsem po průměrných recenzích opravdu nečekal. V tomto zpracování Jeníčka a Mařenky mi prakticky nic nevadilo, pobavil jsem se, viděl po dlouhé době slušné Rko a prostě takže.. čtyři hvězdy a doufám že bude i dvojka. 8/10