Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

To je poprvé, co jsem musel změnit hodnocení. Škoda! Pokud bych měl hodnotit film z pozice někoho, kdo literární předlohu nečetl, asi bych dal 5 *, ale jako fanda HP jsem byl ve spoustě scén hodně zklamán a rozčarován. Scény, na které jsem se těšil byly vypuštěny, mistrovství světa trvalo asi 2 minuty.... škoda. Ale kupodivu jsem se i zasmál. A to jsou body plus... Souboj s trnoocasím drakem byl nakonec natolik změněn, že ačkoliv tu scénu znám z knížky hodně, měl jsem chvílemi pocit, že sleduji něco jiného. Totálně ochuzené bludiště. A postava mladého Skrka, která se objevovala po celou dobu, mne rozčilovala. Měl být až na konci a ne si tam pobíhat celou dobu. Asi jsem od toho moc očekával. Leč hodnotím film a ne knižní příběh převedený do filmové podoby a tak hodnotím, jak hodnotím.

Herkules (1998) (seriál)

Až na romantické scénky (kterých zase tolik nebylo) se Hercules povedl:))) Mým favoritem se stal Hádes a hned po něm Hermés. Jak nemám rád dabing, tak český se povedl:))) Zmatek a Bolest: "Jsme červi. Ubozí červi." Hádes:"Nezapomenout! Zničit červy později! Nejlépe rozšlápnout!"

Old Boy (2003)

Proč? Proč ten muž jen tak je vězněn 15 let? Proč mu nikdo neřekne důvod? Spáchal nějaký zločin? Proč tedy není ve vězení? Mnoho otázek, velmi málo odpovědí. Kdo jej dal uvěznit? Nakonec přichází den, kdy je propuštěn svými vězniteli a dostává ultimátum. Má 5 dní na to zjistit, proč se to stalo. Začíná odkrývání jednoho dětského prohřešku (pomluvy), který skončil tragickou smrtí a následovala jej pomsta. Pomsta, která měla ulehčit...ale ulehčila? Šokující odhalení jednoho vztahu...otce a dcery...milenců!

Vampire Hunter D (2000)

mám rád animované filmy...a tenhle má kromě půvabu i velmi zvláštní a poutavý děj... a já mám tak rád upíry... že jsem si prostě své hodnocení nemohl odpustit:))

Poslední samuraj (2003)

Jasná struktura filmů, hodně mrtvých, hlavní hrdina přežil, přesto si neodpustím poznámku, že ačkoliv jsem na tento film kvůli nevlídným recenzím jít nechtěl, shodou okolností jsem se na něj dostal a musím říct, že nelituji. Ken byl přesvědčivý a přiznám se, že Koyuki tak půvabná, že bylo pro mne velmi těžké se do ní nezamilovat. Nic jiného než 5 star nezaslouží....ať si říká, kdo chce, co chce... a pak.. hudba Hanse Zimmera...!!! To už se prostě musí ohodnotit!

Rychlý Stripes (2005)

Musím dát 4 hvězdičky...děj je klasika, nic originálního, ale už dlouho jsem se tak nepobavil u českého dabingu. Genzer, Suchánek, Hezucký a Carda jsou fakt hustí....:)))

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Bych něvěřil, že droidi umí být tak vtipní. Palpatine je vážně fešák a Anakinovi tak hezky září oči, když je nas*aný. A Yoda je prostě okouzlující. Není nejmenší důvod tomu malému skřítkovi s velkou Sílou a zeleným světelným mečem nefandit v boji s Darth Sidiousem. Líbilo se mi to a moc!!!!

Constantine (2005)

Každopádně ano! "Tak co dělá Tvoje rodina?" "No, máme toho hodně, budeme potřebovat asi dovolenou" - rozhovor s Luciferem, který následně objeví svého ambiciózního synka v těle katoličky Angely v přítomnosti padlého anděla Gabriely působí dojmem, že taťkovi se synáčkovy plány vůbec nezamlouvají. Dojemná scéna:)) tak proto! Mimochodem, Hrot osudu vypadá vážně skvěle:))

Immortal (2004)

Sci-fi s prvky fantazie. Náboženství zde mělo velkou roli. Rozhodně vznášející se pyramida nad městem vypadá impozantně, dívka s modrýma vlasama a tajemným zakukleným přítelem taky a staroegyptští bohové ve velmi povedené sestavě s rozhodně impozantní tělesnou stavbou mají cosi do sebe. A kombinace animovaného a hraného měla svůj úspěch. Líbilo:)