Pokoj (2003)

You're tearing me apart, Lisa! Tommyho pochechtávání se soundtrackem tohohle filmu v pozadí - tak nějak si představuju opravdový peklo v praxi.

Whiplash (2014)

Na podobnou emocionální nálož jsem čekal roky. Půl hodiny po projekci a stále se mi nedostává dechu. Whiplash je mezi filmy tím, čím byla sóla Buddyho Riche pro jazzovou hudbu - ultimátní peckou. 10/10

Železná srdce (2014)

Plné hodnocení musím Pittovi a jeho tankistům udělit, i když jsem si plně vědom, že Fury není objevným, originálním a nepředvídatelným filmem. Asi proto, že mám slabost pro WWII a válečné akčňáky, užíval jsem si každou minutu, obdivoval každé smítko z té nepřeberné hromady špíny a hnusu a spolu s posádkou prožíval praktickou ukázku onoho notoricky známého rčení - zabij, nebo budeš zabit. Rád se k Fury zase brzo vrátím.

Válečná generace (2013) (seriál)

Ať si říká kdo chce co chce, já si z těch čtyř a půl hodin užil každou minutu i sekundu. Ač by se tak dle námětu mohlo zdát, minisérie se nevyžívá v sentimentalitě a patosu, ale skutečně prezentuje krutost války z německého pohledu, což, přehlcen americkou a sovětskou/ruskou produkcí, vždy velmi ocením. Zvlášť, když je to tak povedené jako Unsere Mütter, Unsere Väter...

Mlčenlivý (1973)

Jeden z těch "studenoválečných" paranoidních thrillerů, které se už dnes, i vzhledem ke geopolitické situaci, netočí. A je to škoda, takové filmy, ač měli často velmi podobnou zápletku, dokázaly zaujmout něčím specifickým, charakteristickým, a divákovi tak připravit příjemně napínavý filmový zážitek. To platí i pro Mlčenlivého, kde Venturova poker face prochází celým filmem, zdánlivě odtažitým, ale přesto nabitým spoustou energie a napětí. 90%

V nitru Llewyna Davise (2013)

Na Coeny netradičně melancholické, po celou dobu stopáže nevysvitne ani jeden sluneční paprsek, exteriéry procházíme s hlavním hrdinou výhradně v dešti, sněhu, a/nebo větru. Ne, že by to vadilo, to vůbec ne. Llewyn Davis je totiž tak neskutečně charismatický charakter, že vás na své odysee za štěstím vtáhne a pak ani nepostřehnete, že prožíváte úplně stejné pocity zoufalství a bezmoci jako on. Co však nechybí jest přítomnost tradičně bizarních coenovských detailů a postav, výjimečně kvalitní hudby a stylových kulis bohémské Greenwich Village na počátku 60. let. Inside Llewyn Davis splnil má očekávání beze zbytku.

Velká nádhera (2013)

Esteticky i pocitově něco tak přenádherného, že se to ani slovy nedá popsat. Okamžité okouzlení velkou nádherou Velké nádhery. Jen tak dál, italský filme!

Světová válka Z (2013)

Ještě ten večer, co jsem film poprvé uzřel, jsem si říkal, že na pětihvězdičkové hodnocení je poněkud brzy, že jsem dost možná opojen přicházející nocí a že tedy vyčkám do střízlivého rána. Avšak i po uležení mi na film zůstaly jen ty nejlepší dojmy, všudypřítomná tísnivá atmosféra, nejdříve podávaná ještě za syrova, avšak v poslední třetině filmu se přetvářející do chladnokrevna. Nevím proč, ale moje pocity při závěrečných cca 30-40 minutách byly téměř totožné s těmi, které jsem měl při prvním sledování Carpenterovy Věci. Za svých pět hvězd se tedy nemám proč stydět, film hodnotím téměř výhradně podle dojmu, který zanechal, a ten je v tomto případě takřka bezchybný. P.S. Nejsem fan zombie filmů, Brada Pitta, ani zuřivé akce.

Dobrý ročník (2006)

Okouzlen naprosto vším, chce se mi nasednout na první spoj směr La Provence a prožít tam v rytmu rumby Edmunda Rose stále lehce ovíněn zbytek života...