Iron Man (2008)

Po celou dobu filmu jsem si říkala, že tomu stále něco chybí. Pořád jsem čekala, kdy už film konečně nabere nějaký spád a náboj a ono víceméně nic. Film v začátku nastaví jedno tempo a v tom jede až do konce, stále v jedné rovině. Už se skutečně začínám přesvědčovat o tom, co se říká, že komiksový film je tak dobrý, jako je dobrý jeho záporák a tady byl záporák hodně slabý. Tu čtvrtou hvězdu dávám za Roberta Downeyho Jr., který celý film hravě utáhl na jeho charisma. Na nedělní odpoledne pohodový film, který dokáže pobavit, ale pro mě spíše takové slabší 4*.

Méďa (2012)

Moc jsem se do zhlédnutí tohoto filmu nehrnula, tušila jsem, že to nebude úplně můj šálek čaje, musím však říct, že film dopadl nad má očekávání. Párkrát jsem se opravdu zasmála a některé hlášky a narážky jsou vážně super. Hodně mě pak překvapilo fungování romantické linie, přestože je jedno velké klišé, tak díky sympatické dvojici v hlavní roli byla všechna ta romantika úplně v pohodě stravitelná a vlastně i příjemná. Problém jsem měla až s druhou polovinou filmu, už se zde začal objevovat humor, který mi nesedí a který opravdu nemám ráda, ta poslední půlhodina už mi pak přijde scénáristicky úplně mimo a přehnaná, do celku mi vůbec nezapadla. Znovu už bych si Méďu určitě nepustila, ale na jeden oddechový večer v pohodě film.

Skyfall (2012)

No já vím, asi půjdu proti proudu, ale mě to prostě nedostalo, po všech těch ohlasech, jak jde o nejlepší bondovku, jsem čekala mnohem více, ale asi si za to můžu sama, nejsem příliš velká fanynka bondovek, tak jsem asi neměla čekat, že by se mnou Skyfall dokázal nějak více zamávat. Sam Mendes je výborný režisér, řemeslně výborně zvládnutý film, herecky perfektní, trio Craig - Dench - Bardem je excelentní, ale nesedlo mi to jako celek. Přišlo mi to strašně zdlouhavé a po celou dobu jsem se nemohla dostat k postavám. Sam chtěl vsadit na temnější a osudovější pojetí, z toho důvodu mi například vadily ty rádoby vtipné hlášky Bonda, byly tam úplně nucené a strašně nepřirozené, někdy úplně nevhodně použité. Skyfall mi zkrátka nesedl a za nejlepší bondovku stále považuji Casino Royale.

Země naděje (2012)

Mám moc ráda režijní styl Guse, ve svých filmech umí vždy vytvořit strašně příjemnou atmosféru a umí ve mně vyvolat takový hřejivý pocit. Tady se mu to ale tak moc nepovedlo, námět je zajímavý, ale prostě tomu něco chybělo, z tématu šlo určitě dostat více, scénář je hodně nezajímavý a celý film tak dost nezáživný a ten závěr filmu tomu už vůbec nepomohl.

Čtyřicítka na krku (2012)

Na tomto filmu bez debat něco je, není to špatně napsané, film se snaží do jisté míry vyhýbat trapnému a nevkusnému humoru, spíše se snaží co nejpřirozeněji podat obyčejný příběh ze života. Mě to ale zkrátka vůbec nebavilo. Film potopila ta naprosto nepřiměřená stopáž, délka filmu je vážně šílená, zbytečně jsou tam narvány postavy a epizodky, které v rámci hlavní dějové linie vůbec nemají smysl. Paul Rudd je sympaťák a je to nejlepší na filmu, až vlastně na ty všudypřítomné narážky na Lost, které musí potěšit snad každého fanouška tohoto seriálu.

Hořící keř (2013) (TV film)

To nejlepší z české produkce, co jsem viděla od... hmm a teď bych musela dlouho přemýšlet. Už jsem přestala věřit, že i u nás ještě dokáže vzniknout něco tak působivého a výborného po všech stránkách. Souhlasím, že s druhým dílem lehce zvolnilo tempo a perfektní úvodní díl se stal nedostižným, ale jako celek tato televizní minisérie zakopává do země většinu českých filmů poslední doby mířících na velké plátno. Technicky dokonalé, skvělá kamera, atmosféra, perfektní herecké výkony i hudba. Hlavně ale funguje to nejdůležitější, přenesení všech pocitů a emocí na diváka. Cítila jsem ten všudy přítomný strach a tu tíživost a sklíčenost doby. Po skončení prvního a třetího dílu se mi chtělo brečet a opravdu mi nebylo příjemně, perfektní zobrazení jednoho období našich černých dějin. Hořící keř bych promítala povinně na všech školách. Já se tímto skláním a děkuji.

Paralelní světy (2012)

Takový promarněný potenciál. Skvělý námět, velmi zajímavé vizuální zpracování a i hudba je velmi příjemná. Jenže celé je to tak strašně špatně napsané. Juan Diego Solanas v sobě možná má nějaký režijní potenciál, ale už by nikdy neměl psát scénáře. Od úvodní sekvence mi bylo jasné, že nás pravděpodobně čeká sci-fi pohádka, ale myslela jsem si, že půjde o neškodnou oddechovku, omyl, ten film vůbec nedává smysl. Zaměstnávat mozek tím, jak v tomto filmu funguje fyzika, vůbec nemá cenu, logické přešlapy mi ale ani tak nevadily, co jsem nedokázala překousnout, byla ta neskutečná banalita hlavní romantické linie a vůbec celého vystavěného příběhu. A ten konec, to bylo jako co? To už můj mozek vážně přestal stíhat, nedokážu pochopit, že něco takového někdo mohl hodit na papír. Ty závěrečné minuty mě dostaly tak, že jsem měla chuť dát filmu jen jednu hvězdu, ale ten vizuál filmu by si to nezasloužil. Ztráta času.

Mistr (2012)

Pro mě asi nejnáročnější Andersonův film, určitě se na to musím někdy podívat znovu, abych plně pochopila veškerou tu psychologii postav. Závěrečná pointa mě dostala zvláštním způsobem, po konci filmu jsem měla velmi nepříjemný pocit. Co jsem si nadmíru užívala, byla ta odzbrojující mistrovská filmařina, taková scéna výslechu na lodi je něco geniálního. Joaquin Phoenix je fenomenální, on nehrál, on se stal postavou, škoda, že letos proti němu na Oscarech stojí Daniel Day-Lewis, já bych upřímně více přála Oscara právě Joaquinovi, Philip Seymour Hoffman za ním příliš nezaostává. Velmi dobrý a hlavně zase trochu jiný filmový zážitek, ostatně jako každý Andersonův film.

Sezení (2012)

Zvláštní, velmi zvláštní, určitě ne špatný. Od začátku filmu jsem vůbec nevěděla, co si vlastně myslet, nechápala jsem, na jaké místo diváka se film snaží útočit. Ani příliš nedojme, ani nepobaví. Nicméně filmy o ochrnutých lidech jsme viděli už tucty, byla jsem ráda, že tento film nabídl zase trochu jiný pohled, i když pohled, který asi nebude sedět všem, já si však myslím, že právě velká otevřenost tohoto filmu k sexu, je jeho největší plus. Znovu už bych si to ale nepustila.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Obrovské zklamání. Největší chybou tohoto filmu je pro mě režisér. V jeho podání, především v první půlce hlavní skupina policajtů působí jako banda neschopných trotlů, kterým jsem nevěřila, že by někoho dokázali zatknout, i kdyby se jim sám přišel vydat. A dokázat udělat ze Seana Penna absolutně otravného a necharismatického padoucha, který neví, jakou vidličkou má jíst v restauraci, to je prostě umění (v záporném slova smyslu), on ale ani můj oblíbený Ryan Gosling nedopadl o nic lépe, jeho postava je úplně prázdná a díky scénáři místy až hloupá, jeho vztah s Emmou Stone taky vůbec nefungoval. Fleischer zkrátka neumí zacházet s postavami a vést herce. Ještěže se v druhé půlce alespoň trochu našel a vyžívá se v akčních pasážích, ty jsou totiž dobré. Gangster Squad má pár světlých momentů, ale těch špatných až trapných je tam bohužel více. Loňská Země bez zákona je o dvě třídy lepší.