Million Dollar Baby (2004)

Film, který se rovná dokonalosti. Rozhodně nemůže nikoho nechat chladným. Mistrovská režie Clina Eastwooda a mistrovské herectví hlavního tria. Film, který jsem dlouho nemohla vyhnat z hlavy, zkrátka na něho nelze zapomenout. Velmi silný a emotivní zážitek.

Iluzionista (2006)

Nevidět před tímto filmem Dokonalý trik, tak asi půjdu s hodnocením nahoru, bohužel, i když se snažím nesrovnávat s Dokonalým trikem, tak to nejde.

Černá labuť (2010)

On je to velice dobrý thriller. To, že Aronofsky je mistr svého řemesla je asi známé. Skvěle buduje temnou atmosféru, která vás pohltí a nepustí až do konce. Skvěle vyobrazeno je zde lidské šílenství. Natalie Portman podává zatím svůj životní výkon. Ale mě to neohromilo. Po příběhové stránce mě to nenaplnilo, vím, ten přerod z bílé labutě na černou jak na prkně, tak uvnitř Niny je geniální, ale já s tím mám nějaký problém a nemůžu přijít na to proč. Aronofskemu nemám co vytknout, protože dokáže diváka držet v napětí a servíruje jednu strhující scénu za druhou, ale rozhodně to pro mě není filmová událost roku. Až do finále jsem dokonce myslela, že filmu dám jen tři hvězdy, jenže po tom finále, které je vskutku skvostné, ty 4 hvězdy dát musím, ale nemyslím si, že se na film v blízké době podívám znovu.

Bratři (2009)

Těm co neviděli původní dánské bratry, se film bude jistě líbit, ti co dánské bratry viděli, rozumí, proč dávám to hodnocení, které dávám.

Dům z písku a mlhy (2003)

Nechápu, jak mi tohle mohlo tak dlouho unikat. Ještě teď nemám slov. Dechberoucí a neuvěřitelně silný snímek. Závěr a vůbec celá poslední půlhodina je něco, co mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho, na takový konec se nezapomíná. Famózní výkon Bena Kingsleyho, jehož obraz, kdy běží z policejní stanice do nemocnice, jen tak nevymažu. Výborná je zde také Jennifer Connelly. Snímek je o to více depresivnější, když si uvědomím, kam až vyústila jedna malá chyba. Děkuji Perelmanovi za mimořádný filmový zážitek.

Králičí nora (2010)

Měla jsem strach, že půjde o citové ždímání, které se nakonec nekonalo. Podobné téma už tu bylo zpracované nesčetněkrát. Tento film stojí především na hereckých výkonech Nicole Kidman a Aarona Eckharta, kteří tvoří skvělý herecký pár. Film má velice pomalé tempo a vím, že za chvíli si na film ani nevzpomenu, nezanechá totiž ve vás naprosto nic hlubšího, přesto si myslím, že ty 4 hvězdy si film zaslouží. Jedná se o dobré komorní drama.

Dopisy pro Julii (2010)

Naprosto předvídatelný a plný známých klišé, nic nového ve filmu prostě neobjevíte. Film je určen především pro dívčí publikum, nutno podotknout, že film určitě neurazí, takový film na víkendový odpočinek. Na filmu se mi vlastně nejvíce líbilo prostředí, do kterého je příběh zasazen. Hned bych balila kufry a vydala se do Verony.

Láska nebeská (2003)

Tak tohle je jeden z mých nejoblíbenějších vánočních filmů a je to královna mezi všemi romantickými komediemi. Ačkoliv romantické komedie nejsou vůbec můj oblíbený žánr a asi ano, láska nebeská je plná klišé, jenže ta atmosféra, která na Vás dýchá při každé sekundě, dokáže člověka pohladit po duši. Neexistuje, abych si někdy o vánočních svátcích nepustila lásku nebeskou. Nejlepší film na relaxaci, jaký si člověk může jen pustit.

Město (2010)

Poctivá a výborně natočená gangsterka. Affleck má před sebou velkou budoucnost jako režisér. Akce jsou naprosto přehledné a je v nich vše, co v nich má být. Sympatičtí herci, samozřejmě všechny herce naprosto převalcoval Jeremy Renner. Ben Affleck na své poměry podává jeden ze svých lepších výkonů, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby už herectví definitivně pověsil na hřebík a věnoval se jen a jen režii. Oscara za herectví už asi nikdy nedostane, ale za režii? Kdoví, někdy v budoucnu to možná nebude tak nereálné. The Town má dobrý příběh, ovšem ne ohromující. Neobjevuje se zde vlastně nic nového a pořád jsem čekala na nějaké překvapení, které se nekonalo. Líbilo se mi, že milostná linie nestála moc na popředí (z čehož jsem měla strach), ale byla to spíše vedlejší linka, která vůbec nerušila. The Town je dobrý film, ale ne výborný. Emočně je film o dost slabší než Affleckův předchozí film, ale já Affleckoví tleskám a těším se na jeho další film a věřím, že má na to se brzy zapsat do první ligy.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Reality show moc nesleduji, ale tohle je výjimka. Žádná reality show se této zatím nevyrovnala (z těch co jsem viděla), myslím, že naprostým právem vyhrála už tolik cen Emmy za nejlepší televizní show. Sleduji poctivě každou sérii a zatím nebyla snad žádná, která by mě zklamala, (nejslabší byla možná série, kde soutěžily rodiny). Napětí od začátku do konce, skvěle vymyšlená show. Škoda, že se asi tato show nikdy neobjeví v našich končinách.