Útěk do divočiny (2007)

Film, který mě naprosto oslovuje, inspiruje a motivuje. Kéž by byl svět tak jednoduchý, jak si Christopher představoval. Jednou si možná taky rozdělám oheň bankovkami a někde zmiznu :-) TOP 10

Korunní princ (2015) (TV film)

Po dlouhé době konečně pohádka, u které jsem se od srdce zasmál. Výtka snad moderní hudba u turnaje a roztleskávačky :D 70%

Pixely (2015)

Příjemná oddechovka jak má být. Je to sice na pohled totální kravina, ale mě se to líbilo. Peter Dinklage byl super! :D

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Po dobré dvojce je Mockingjay krokem vedle. A to hlavně proto, že se během těch dvou hodin nestane nic převratného. Všechno to jen naznačuje, jak by druhá část měla být epická, ale to je asi vše. Trochu jsem si vzpomněl na Harryho Pottera, když poslední díl rozdělili na dvě části. Stejné je to i tady, za každou cenu to musíme natáhnout, abychom z toho vyždímali maximum. Knihy jsem nečetl, ale zjistil jsem si :D, že Mockingjay je jen jedna kniha o 390 stránkách. Takže je celkem jasné, že dvě části jsou zcela zbytečné. Doufám, že poslední díl to vše napraví a celkem dobrá série nepřijde vniveč.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Ve své podstatě to není tak špatné. Vlastně je to dost podobné jedničce, akorát je humor přehnanější a blbější. A taky už ohraný. Jak jinak by mohlo vypadat pokračování....A pro mě už po většinu času nevtipné. Když Carrey, tak radši sáhnu po něčem starším. Třeba po jedničce :-)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Na konci ukápne slza, že se už možná nadobro loučíme se Středozemí. Nutně potřebuju zfilmovaný Silmarillion. Nevím jak Petere, ale zařiď to :-)

Fakjů pane učiteli (2013)

Vtipná německá komedie? To bych nečekal. Zatím dávám 3*, ale je to něco mezi 3-4.

Signál z neznáma (2014)

Zdá se, že Eubank je týpek, který je naladěn na podobné vlně jako já. Potemnělé sci fi s filozofickými myšlenkami a děsivým koncem, který může každý pobrat jinak, nebo ho nepobere vůbec. Každopádně se teď chystám na Love a jsem zvědavý, co z toho vyleze. Signal je totiž dost kontroverzní a má samozřejmě pár "chyb", které byly úplně zbytečné (např. nezpozorovaný útěk - viz kdo viděl ví). Ve výsledku to ale je kvalitní moderní scifi, které by každý větší fanoušek žánru neměl minout.

Transformers: Zánik (2014)

Další díl osvědčeného blockbusteru, který ničím nepřekvapí, ale zaručeně dobře zabaví. Efekty byly vypilované, asi nejlepší ze všech Transformerů. Ale absence starých herců, poslabší humor a zbytečné natahování za cenu většího výdělku z toho nedělá nic jiného, než letní výplach. Zdálo se mi, že tentokrát by to už mohl být konec, ale plány i pro šestý díl mluví za vše. Jenže v Hollywoodu moc dobře vědí, co dělají, a i když to s Transformery jde trochu z kopce, pořád jsou dost dobří na to, že se i na ty následující díly rád podívám.