Spaceballs (1987)

Nehorázná hovadina...

Divoši (2012)

Myslím si, že Salma Hayek, jakožto "obávaná" šéfka drogového kartelu, nebyla moc přesvědčivá, stejně jako celý ten její rádoby hrozivý kartel. Ale jinak dobrá podívaná.

Temné nebe (2013)

Tisíckrát omílané téma, nyní prozměnu okořeněné mimozemšťany.

King Kong (2005)

Podle mně výborně zpracovaný remake klasiky o zoofilní dívce a humanofilní gorile, která si dlouho neštrajchla a tak se snaží uhranout srdce mladé dívky. Ta pod vidinou slávy jí podlehne, leč vyvraždil snad půlku Manhattanu (i zde se potvrzuje pravidlo, čím větší hajzl, tím se na něj lepí šikovnější holčiny:)). Nechybí zde akce, humor ani ta lehká romantika. Jack Black alias Guliver se znovu ocitl na podivném ostrově ,avšak zde, narozdíl od Guliverových cest, není na ostrově největší, ale naopak nejmenší :). Jediné, co mi chybělo, bylo (typické pro Hollywood), že Ann na konci, kdy ji King Kong vynesl na Empire state building, mu neřekla Miluji tě a všichni dole nezačali tleskat a jásat ;). Jen pár skript na závěr, které se ve filmu objevují. Tak sem si říkal, jak mohla výprava převést takový kolos v podobě King Konga na tak malé kocábce, se kterou se na ostrov dostali a pokud chtěli senzaci, stačilo by jim ulovit některého z dinosaurů (třeba i toho nejmenšího). Senzaci a výdělek by měli stejný a jistě by se při převozu tak nenadřeli. Snad poslední věc. Když King Kong chytil Ann, přivázanou domorodci před velkou zdí, tak si myslím, že by jí spíše urval ruky, než lana, kterým byla přivázaná. To jen pár postřehů, které jsou jistě prominutelné, jelikož jak sem zmiňoval na začátku, jde o skvělý film.

Presumpce viny (2003)

Docela předvídatelný děj, ale jinak to vcelku ušlo.

Stážisti (2013)

119 minut nesmyslných a debilních žvástů a děj, který by v reálném životě nemohl za žádných okolností proběhnout. A už určitě ne v Googlu. Takovým způsobem by už dávno Google zkrachoval, nebo by byl hlavním vyhledávačem někde v Tuvalu. Možná pokud bych měl IQ 180 bych se tomuto zasmál. Škoda jen Owena Wilsona, že se upsal na tuhle kravinu s velkým K.

Robocop (2014)

Tak tomuhle novodobému zpracování Robocopa bych odňal přízvisko akční, krimi, thriller a spíše bych ho zařadil do žánru rodinný, romantický film. Jelikož moderní vizáž Robocopa, který spíše vypadá jako Tron, na mně nepůsobila dosti přesvědčivě. A místo akčních scén a přestřelek, které se ve filmu objevují ojediněle, se třičtvrtě filmu řeší morální aspekty předělání člověka na stroj, jeho citové vnímání okolí, respektive svých nejbližších, ikdyž v jádru podstaty mu tím vlastně zachránili život (leč tak na půl). Ono pravda už starý Robocop nebyl zrovna můj šálek kávy. Tohle zpracování to je potvrdilo.

Enigma (2001)

Na mě tento film působil docela negativisticky, v určitých pasážích až depresivně. Proto tak nízké hodnocení.

Světová válka Z (2013)

Je to film, jakoby byl vytvořený z předlohy filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté. Začal dobře, pokračoval skvěle, avšak konec docela odfláklý. Že by producentům došli peníze, tak to rychle utnuly?