Žena v kleci (2013)

Když si ze super napínavé knížky plné sarkastických vtipných poznámek a postřehů, kde hrají prim 2 podivíni-sympaťáci, odmyslíte sarkasmus a sympaťáky, tak vám toho moc nezůstane. Jenže děj knížky je pořád moc obsáhlý, tak si odmyslete ještě různé souvislosti a "vychytávky" ve stylu proč zrovna toto věznění, kde se to tam vzalo a jiné "nepodstatné" odchylky od hlavní dějové linky. A ve výsledku vlastně zjistíte, že oproti knížce je film opět bohužel jen pouhý průměr, jak podotkl můj muž: "Prostě docela jednoduchá, jasná, blbá detektivka." Za mě teda o trochu vyšší level než Hypnotizér, ale pořád jen obyčejný průměr, který nenadchne ani neurazí. Radši jdu pokračovat ve čtení 3. knižního případu oddělení Q.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Po shlédnutí prvního dílu běžely v TV ukázky na jiný český seriál (Ďáblova lest) a já se musela smát, jak trapně záběry z toho seriálu vypadaly oproti Cirkusu. Je tu hodně patrná inspirace severskou školou, kterou mám mooooc ráda...mimochodem jestli kriminalista Kuneš není alter ego Harryho Holea, tak už nikdo, ale tím líp, protože já zrovna tohoto norskýho detektiva se slabostí pro chlast žeru (je to jediný ochlasta, kterého můžu:-) Krásné barvy, dobrá kamera, supr zpracování a zatím to vypadá i na supr story. Takže standing ovation, protože na poměry novodobé filmařiny českých luhů a hájů je tohle naprostá pecka. Všechny nové druhé řady Sanitek a já nevím jaké jiné další ambiciózní projekty právě pukají závistí a já si nechávám ještě jednu hvězdu v zásobě, kterou případně vysolím po dalších dílech. Jo a mimochodem - taky vám při scéně probuzení v autě chyběla už jen "mrtvá veverka, která nepřežila moji lásku"?:-)

Láska za časů cholery (2007)

Předlohu jsem četla, ale nedočetla - prostě mě to nechytlo. Tak jsem si řekla, že tohle kulturní Áčko napravím a aspoň zhlédnu film. No - nebýt Javiera Bardema, který je mi hodně sympatický, tak bych to nedodívala ani do konce. A když jsem to do konce dodívala, ve výsledku ve mě tahle Láska ani žádnou stopu nezanechala.

Králova řeč (2010)

Z filmu jsem měla docela strach a hned vysvětlím proč. Při mém čtyřletém studiu speciální pedagogiky a přípravě na potenciální dráhu logopedky jsem sice měla tu čest studovat u doc. Peutelschmiedové, ale ta bohužel ve výsledku docílila pouze toho, že před státnicemi z logopedie jsem při vyslovení slova "koktavost" dostávala záchvaty paniky a v noci jsem se odkopávala. Týden před státnicemi v mém okolí, v zájmu zdraví všech, nesměl absolutně nikdo vyslovit slova jako např. logopedie, koktavost, balbuties, Peutelschmiedová nebo nedejbože Lechta. Střih o 5 let později. Díky Coline a Geoffrey, vyléčili jste mě!

Hledá se Nemo (2003)

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Miluju Dory - děsná sympaťačka a mé animované modré alter ego - taky co si nenapíšu, to nevím:-)

Nejvyšší nabídka (2013)

Inu ne nadarmo se říká: "Chceš-li udělat z muže blázna, dej mu mladou ženu." :-) Celý snímek bych mohla shrnout jedním slovem: FAMÓZNÍ. Ale tím bych rozhodně dostatečně neventilovala vše, co ve mě zanechal. Skvěle napsáno, umně natočeno, brilantně zahráno a geniálně zakončeno. Právě ten konec to všechno završil a dodal tomu tu jednu hvězdu navrch. Tak to prostě mělo být. Navíc krásná Praha (jen tak dál, ať vzkvétá turistický ruch), výborná hudba (díky Ennio a díky českým filharmonikům) a naprosto strhující Geoffrey Rush!

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

U mě se vyskytl zajímavý jev s tímto filmem. Byli jsme na něj hned na jednom z prvních promítání v kině a musím říct, že jsem neodcházela z kina rozhodně nadšená. Ani odvařená. Měla jsem docela rozpačité pocity. Ale po roce a půl to tak nějak uzrálo a dodatečně musím říct, že si to ten Pepik zaslouží! Dobrý scénář s úžasnými postavami (to je jedna figurka lepší než druhá), které naprosto jedinečně zahrála většina obsazených herců. Prim samozřejmě drží famózní Krobot a Ondra Vetchý se svým skvělým "řiťolezem". Nejsem žádná velká fanynka toho, když se 20 chlapů na trávníku honí za kulatým nesmyslem, takže to nedokážu až tak docenit, ale jako film pobavilo a i teď, když si vybavím některé scény (např. když Vetchý nahlédne do zápisníku trenéra) se prostě musím smát.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Tento záznam podle mě nemá chybu. Commedie dell'arte jako vínko! Mám srovnání s letošní návštěvou Truffaldina v Národním divadle a v roce 2013 už bylo přeimprovizováno a bohužel k horšímu. Chápu, že herci si to chtějí po tolika letech repríz nějak přikořenit, ale přišlo mi, že veškeré improvizace se svážely k hodně lacinému rádoby humoru. Takže i když vidět živě, byl zážitek, tak příště radši sáhnu po záznamu z roku 2000. Díky za něj!

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Původně jsem toho měla na srdci opravdu hodně. Chtěla jsem tvůrcům hodně vyčinit za naprostou stupiditu dialogů a scénáře (rádoby vtipné scény; stupidní telefonát syna ze zámoří – proč jako volal? Aby řekl „Ahoj, tati, tak já už musím leteť!“??!!; bohatý hoteliér nad hrobem a univerzální dědička; hromadná nehoda, kterou hlásí asi 10 telefonátů na dispečink, ale záhadně na místě nehody NENÍ ANI NOHA natož pak třeba nějací policajti???!!; maníka smete ve starém pick-upu AUTOBUS a on je naprosto v pohodě bez jediné zlomeniny a ještě může běhat a škrtit doktora??!!), naprosto antikoncepční hudbu (když při jízdě výtahem hrála hudba jak z laciného péčka, to jsem se smála, ale když u debilně naaranžované „dopravní nehody“ hrál kostelní chór, to už jsem šla do kolen, a hlavně – proč ta hudba hrála POŘÁD???), měla jsem i poznámky ke střihu a já nevím k čemu ještě... Ale nakonec, když to tak vidím, tak se stačí zeptat: „Proč jste z tohoto seriálu udělali stupidní Ordinaci v růžové zahradě?“. Oficiální text distributora začíná slovy: „Pokračování legendárního seriálu z 80. let minulého století. Zažijeme setkání s původními postavami...“ Nenechte se mýlit – z původních postav zůstala nula a ty zbylé postavy jsou těžce v mínusu...takže zatím jedna velká hvězda z velké nostalgie.../// Úprava komentáře po zhlédnutí PLNÝCH 3 dílů, které byly zatím odvysílány (pro ty, co se zde čertí kvůli komentářům psaným po 1. díle) - na svém hodnocení neměním absolutně nic, naopak, mám ještě chuť dát odpad. Ženská s proříznutou karotidou, krvotrysk jako blázen a sama si vydrží 10 minut tlakově brzdit krvácení bez ztráty kytičky a vědomí??!! COŽE??? Doktor přijede k výjezdu, kde je chlap s pneumothoraxem a vysvětluje v klidu a beze spěchu saniťákům, kteří už pneumothorax určitě minimálně jednou za svou dlouhou kariéru viděli, jak pneumothorax vzniká a co se při něm děje???!!! WTF??? 3 díly vršících se stupidních chyb! Jo a teď se mi hodně líbila scéna s oživováním paní u prázdné sanitky.... Hanzlík si tam prostě tak v klidu projde, v klídečku najde defibrilátor - žádný spěch - na co?:-) A nakonec paní po srdeční zástavě a zásahu defibrilátorem vyskočí jak čertík z krabičky, naprosto bez jakýchkoliv symptomů a ještě ho zmydlí. Jooo...to pobavilo:-) Ale asi ne tak, jak to tvůrci zamýšleli.

Časové pásmo bylo změněno