Amélie z Montmartru (2001)

I když je to typická "holčičí romantika", musí se nechat, že je zvládnutá bravurně. Kouzlo Francie na vás dýchne okamžitě. Skvělá Audrey Tautou, kterou mám hodně ráda, nádherná Paříž, kterou miluji a perfektní soundtrack, jehož titulní písničku hrají na klavír děti snad ve všech hudebkách - už to si myslím, že o něčem svědčí. Dnes už je to asi obehraný film, ale když jsem to viděla prvně, byla jsem fakt nadšená.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Velmi příjemný snímek o vysokoškolské učitelce moderního umění, která byla na své působiště až příliš moderní a chtěla příliš vybočit ze zajetých kolejí a nechtěla vzdělávat pouhé "hospodyně s diplomem". Hvězdičku navíc za to, že hlavní postavu hrála práve Julia, kterou miluju, a za myšlenku filmu.

Slovácko sa nesúdí (1975) (seriál)

Tož proti gustu žádný dišputát - negdo to naše nářečí, folklór a všecko, co k temu patří, nemosí, negdo na to nedá dopustit. Tentok seriál je perfektní verze, pro nekeré kultovní, knihy (vzhledem k temu, že já sama su ze Slovácka - přímo od "Hradišťa", patřím do té druhé skupiny). Řekla bych, že je moc povedený - dala bych 5*, nebyt herců, kerým slovácké nářečí dělalo problémy a krojovaných ženských, keré byly v kroju ogajdané a zašněrované enem tak na oko. Ináč je to moc pěkný obrázek Slovácka snáď negdy na přelomu 19. a 20. století a všeckých tradic, kerých u nás néni málo:-)

Sběratel kostí (1999)

Jaká škoda, že film natočený podle knižní předlohy skvělého spisovatele Jeffreyho Deavera nedosahuje stejných kvalit, jako kniha. Z perfektní detektivky s perfektním koncem se stala průměrná detektivka s průměrným koncem, kde vyniká skvělá Angelina Jolie a sympatický Denzel Washington. Mírným pozměněním děje film dostal trochu jiný význam než kniha, ale nevadí.

Firewall (2006)

Průměrný thriller - nenadchne ani neurazí. S ničím novým nepřichází a úplně nudit se u něj též nebudete.

Armageddon (1998)

Jednu dobu koloval vtip na konto Bruce Willise: Proč nebyl Bruce na Titanicu? Protože by je všechny zachránil. Film se mi celkem líbil, ale ten konec mě tak znechutil, že jsem musela dát 2*. Bruce mám ráda - je to můj oblíbený herec, ostatní herci jsou taky super a předvádějí dobré výkony, hudba je taky dobrá (včetně titulní písničky I don't want to miss a think od Aerosmith), ale všeho moc škodí - i toho zachraňování. Takže někteří před koncem pláčou, já před koncem tohodle filmu odcházím.

Láska nebeská (2003)

Jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděla - už jen proto, že nejede podle klasického schématu ON + ONA - dají se dohromady - hádka - usmíření - happy end. Je to perfektní mozaika lidských příběhů, které jsou plné různých druhů lásky a inteligentního humoru. Scénář je fakt dobrý, obsazení také skvělé a třešničkou na dortu je perfektní soudtrack.

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Na tenhle film jsem zírala s otevřenou hubou ze 3 důvodů: 1. jak je možné, že vznikla taková ptákovina 2. jak je možné že mě ta ptákovina bavila a místy jsem se fakt neskutečně pobavila a 3. jak je možné, že v takové ptákovině hrají takové hvězdy, jako H. Keitel, R. Witherspoon, Q. Tarantino s ostatni? Ani na jednu otázku odpověď nemám doteď, ale můžu říct, že tohle je hodně jednoduchá a nenáročná komedie do nepohody.

Mikeovo nové auto (2002)

No co k tomu dodat? Jednoduše geniální. Mám pocit, že tenhle 4 minutový skeč strčil celé Příšerky do kapsy. Závěrečná scénka se zpětným zrcátkem mě dostala do kolen.

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale i přes ten negativismus a drsnotu, co z téhle pohádky čouhá, jsem ji měla a mám hodně ráda. Asi to bude tím, že není tak přeslazená jako ostatní české pohádky, asi to bude i mým oblíbeným Michalem Dlouhým. Každopádně Boris Rösner i Ivana Chýlková stojí též za zmínku - jejich výkony jsou opravdu kvalitní. Malým dětem bych ale tuhle pohádku asi moc často nepouštěla.