Konec zabíjení (2013)

Skvělá kamera, poslouchatelný soundtrack, stopáž tak akorát. Jenom to nemá s Čingischánem nic moc společného. Spíš je to o víře. Přesto nebo možná právě proto se mi na film dobře koukalo. Chce to nebrat jako dějiny, ale prostě jako skazku, která má s nimi společná v podstatě jenom jména.

Ddeugeowoon annyeong (2013)

Naprosto předvídatelný děj říznutý regulérní citovou vydíračkou. Tu bych pochopila snad jenom v případě, že by to bylo natočené pro veřejnou projekci a výtěžek rozdělen mezi hospici. Ale tohle je televizní záležitost, a i když jsem to vydržela dokoukat až do konce, tak slza neukápla. Všechno bylo tak umělé, zaměřené jenom na to, aby to diváka emočně vyždímalo, že to na mě mělo opačný účinek. Méně je holt někdy více. Hong-gi byl pochopitelně výborný, ale to bylo asi tak všechno. Myslím, že repríza u mě rozhodně nehrozí.

Deurim hai (2011) (seriál)

Ou, to zase bylo spotřebováno plato kapek na umělé slzy. Brečeli kluci, holky i starší a pokročilí. Ale přesto to nebylo na závadu, protože to vyvážila místa, kdy jsem se prostě musela smát nahlas. Místa, která mě strhla, že jsem zapomínala dýchat a místa, kde jsem byla neskutečně naštvaná (no ano, pochopitelně jsem fandila tomu druhému). Jenže to naštvání mi vydrželo jenom chvilku. Protože Dream High patří k seriálům, u kterých se Korejcům opravdu povedl konec. OST dobré, ale zase mi nepřišlo nějak extra výjimečné. Už jsem slyšela lepší i u seriálů, které nebyly hudební. To ale napravilo obsazení, které mi neskutečně sedlo. Ústřední šestice + hlavní trojice učitelů, to byla nádhera. Všichni svoje role hráli skvěle a hlavně s chutí. Užila jsem si to a repríza je už v téhle chvíli téměř na 100 % jistá.

Divoká planeta (1973)

Kdysi dávno jsme byli na Planetě v kině a do teď si pamatuju ten zvláštní pocit, který jsem tenkrát měla. Byla jsem zvědavá, jak na mě zapůsobí po xx letech. A světe div se, úplně stejně. Avotomtoje.

Noc úplňku (2006)

Nádherná výprava, dobře odvedené triky, krásná hudba, poutavý příběh a... nic. Kim Tae-hee nevyhledávám a o svém herectví mě nepřesvědčila ani v tomhle filmu. I když má slzy v očích, i když se snaží, tak mi prostě přijde studená jako psí čumák. Navíc jsem měla pocit, že ani Woo-sung do své role nedal tolik zápalu, jak je u něho zvykem. Ale možná je to jenom tím, že jsem ho teď viděla potřetí za sebou a tady, na rozdíl od Padam Padam, neměl moc co hrát.

Padam padam ... keuwa keunyeoui shimjangbakdongsori (2011) (seriál)

Nebýt Woo-sunga, tak bych možná zůstala o kousek níž, ale on hrál tak, že se mi až tajil dech. Tolikrát jsem ho už viděla, tolik jeho výrazů znám a on byl zase úplně jiný a zase dokonalý! Jasně, těch dobrých výkonů tam bylo víc. Kim Bum byl skvělý, Han Ji-min taky, ale prostě Woo-sungův moudrý "Otík" byl jedinečný a bez něho by toho příběhu byly tak tři čtvrtiny. A i když bych klidně vynechala poslední díl a skončila tím předposledním, tak ani on mi nevadil. Svým způsobem mi připomněl konec Lovers Vanished, které jsem nedávno viděla, a jehož konec mi přinesl úplně stejné poznání, že všechno je tak, jak to být má. I když byl úplně jiný. Spousta seriálů se po zkouknutí vypaří z hlavy jako dým. Padam Padam je jeden z těch, na které se nedá zapomenout.

Deo webtoon : yego salin (2013)

Slušně namíchaný mix krimi a duchařiny. Propojení s webtoonem bylo skvělé a dalo filmu ten správný punc. Je fakt, že mi všechny dílky hlavolamu nezapadly úplně do sebe, ale pravděpodobně si film ještě někdy pustím, tak třeba se podruhé zadaří.

1597: bitva u Myeongryang (2014)

Moje očekávání film úplně nesplnil, ale to neznamená, že by se mi nelíbil. Je znát, že si Korejci jednoho ze svých největších národních hrdinů hodně považují, ale i když byl Choi Min-sik výborný, ani zdaleka neměl takové charisma jako jeho protivník Ryoo Seung-ryong. Ten mě ve své roli zaujal mnohem víc. Bitva na mě byla moc dlouhá, i když zrovna o ni tam pochopitelně šlo. A i když jsem si o Lee Soon-shinovi už leccos přečetla, tak až film ukázal, jak byla jeho strategie geniální a zrovna tohle pro mě film povýšilo nad průměr. Určitě si ho časem pustím znovu a možná pak půjdu ještě výš.

Fantom opery (2011) (divadelní záznam)

Od začátku do konce nádhera. Jenže já jsem konzerva a prostě nemůžu hodnotit stejně jako svoje milované filmové zpracování s Gerry Butlerem. Neznat to, tak by to bylo za pět. Takhle to musím nějak odlišit.

Kráska a zvíře (2012) (TV film)

Přepnula jsem náhodou a zůstala. Na Němce fakt dost dobrý počin.