Hra o trůny (2011) (seriál)

1.Séria: 90%, 2.Séria: 95%, 3.Séria : 99%, 4.Séria: 99% 5.Séria: 95%, 6. Séria: 90%, 7. séria: 95%, 8. séria: 70% Po tretej sérii, ktorú som zhltol, musím zhodnotiť, že takto uchvátený som nebol už veľmi dávno. Finále tretej série (ktoré rozhodne prebehlo v 9.epizóde) bolo tak skutočné a tak emotívne, že som takmer odpadol..:D Pekne sa nám to postupne vyvinulo za tie tri série a som zvedavý kam sú tvorcovia až ochotný zájsť. Najobľúbenejšie postavy Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Arya Stark, Bronn..

Smrt čeká všude (2008)

Podľa môjho ani najlepší film roku a ani najlepší vojnový film. Strašne mi vadila tá traslavá kamera, naopak to ale pridávalo autentickosť. Film nemá určitý dej, sledujeme len každodenné životy pyrotechnikov vo vojne. Postava Jeremyho Rennera mi bola strašne nesympatická a škoda, že Ralph Fiennes nedostal viac priestoru. Tento film porazil oveľa lepšie snímky čo je pre mňa záhadou a preto som bol veľmi zvedavý ako celý nakoniec vyznie. Nejde o zlý film ale podla mňa na Oscara to bolo málo. 78%

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Slušný debut na úvod. Amores perros je prvá prepletačka režiséra Iňárritu z drsného mexického prostredia. Pre mňa ako psíčkara sa na bojové scény psov pozeralo len veľmi ťažko a kedže na začiatku filmu bolo napísané, že nebolo ublížene žiadnemu zvieraťu, tak tieto scény boli veľmi presvedčivo natočené. Režisér už tu dokazuje svoj talent, ktorý vo svojom neskoršom snímku (21 gramov) ešte vycibrí. Herecké výkony sú kupodivu na vysokej úrovni, hudba je ako na mieru šitá a na koniec všetko do seba zapadne. Škoda len, že tempo postupne pomaly upadne, druhý príbeh ma nejak extra za srdce nechytil tak ako prvý a posledný. Ale i tak solídnych 80%

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Lepšie ako jednotka. Prvá hodina je fantastická, plná napätia a akcie. Potom nastane nejaký útlm a film sa stáva nudným a strašne obkecaným. A záver je opäť vypätý čomu dopomáha fantastická hudba a povedal by som, že spolu s Casselom a akčnými prestrelkami to bolo to najlepšie počas oboch filmov. Škoda tých suchých miest, mohlo to byť lepšie. 74%

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Veľmi nepredvídateľný film povedal by som. Dej prvú polovicu neskutočne skáče a mne to strašne liezlo na nervy. Až po úniku do Kanady sa z toho stáva plnohodnotný film a vo väzení je to už kvalitný thriller. Vincent Cassel je podľa môjho najlepší francúzsky herec čo dokazuje aj tu. Veľmi milo ma prekvapila hudba a aj Gérard Depardieu. Film však v celku vyznie ako menšie sklamanie, uvidíme ako dopadne pokračovanie. 65%

Cesta do zatracení (2002)

Road to Perdition je vkusná gangsterka, ktorá ma dostala svojou atmosférou. Thomas Newman udával skvelé tempo a Sam Mendes má asi strašne rád dážď, no tie scény mu nesmierne vychádzajú. Film je taktiež plodný na herecké výkony či už Hanksa, Newmana, Lawa či Craiga. Veľmi sa mi páčila scéna keď Sullivan senior vykrádal banky a Sullivan jr. mu robil šoféra. Naopak niektoré scény mi prišli ako mierne klišé a troška som pri nich tŕpol.Ale Sam Mendes aj svojim druhým snímkom dokázal, že je výborný režisér a má vlastný rukopis filmovania. 83%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Napísať o tomto filme dobrý komentár nie je také jednoduché. Vykúpenie z väznice Shawshank je podľa mnohých, či už odborníkov alebo filmových fanúšikov najlepší film v histórii kinematografie. Podľa môjho názoru ide o geniálnu drámu s excelentnými výkonmi Tima Robbinsa a Morgana Freemana, nádhernou hudbou Thomasa Newmana a skvelou réžiou Franka Darabonta. Zámerne som všetkých spomenul, lebo spolu tvoria veľký filmový celok, ktorý by si žiadny fanúšik filmu nemal nechať ujsť. Ale u mňa to na prvé miesto určite nie je. 90%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Tak trocha iný film o druhej svetovej vojne. Na všetko sa pozeráme takpovediac cez nechápavé oči osemročného nemeckého chlapca, syna vysokopostaveného esesáka, ktorému sú ukradnuté nejaké smiešne predsudky a chce len kamaráta. Vera Farigma aj Thewlis sú boží, ale jednoznačne najlepší je práve malý Bruno. Celý snímok je veľmi pekný, ide si svojím tempom a dostane sa až do strhujúceho a nervy drásajúceho finále, ktoré som absolútne nečakal. 83%

Candy (2006)

Jeden z najemotívnejších a najlepších filmov o drogách aký som videl. Už prvá scéna je geniálna, ta pieseň dotvára vynikajúcu atmosféru, ktorá si ma držala skoro počas celého filmu. Heath Ledger, Abbie Cornish, Geoffrey Rush hrajú svoje postavy skvele. Filmy o drogách mám rád a Candy je mojou srdcovou záležitosťou. 80%

Rváčův deník (1995)

Najväčším plus tohto filmu je Leo DiCaprio a jeho herecký výkon. Film odrzkadluje pomery v chudobných častiach NY, pomalý pád mladého človeka až na samé dno, kde stratí všetko a všetkých. Z feťáckeho dna sa stavia len veľmi ťažko, videl som to na par známych. Znechutíte sa rodine, blízkym aj sebe, záleží len na dvoch veciach a to dať si dávku a zohnať peniaze na ďalšiu dávku. Rváčuv deník má svoje chyby ako niektoré slabé herecké výkony vedľajších postav alebo občasne miesta nudy, ale tie kladné stránky tu prevyšujú a herecký koncert mladého Lea, nabúchaný Wahlberg, hláškujúci Regi a až mrazivá autentickosť príbehu ho stavajú k tomu lepšiemu vo svojom žánre.A koniec koncov je to príbeh, ktorý napísal sám život. 75%