Fantastický pan Lišák (2009)

Tak teraz ma Wes Anderson dostal na plnej čiare. Viac takýchto animákov si poprosím. Veľmi sa mi páčili zvieracie postavičky a ich spôsob života, veľmi realistické a zároveň si zachovali status divokých zverov. Taktiež scéna s vlkom bola jedna z najsilnejších aké som za posledné obdobie videl. Za zmienku tiež stojí originálna animácia a skvelá hudba Alexandra Desplata a Fantastický Pán Lišiak je pre mňa určite jeden z TOP animovaných filmov na aké som sa mal možnosť doteraz pozrieť.

Nic nás nerozdělí (2012)

Film síce ohúri svojou silnou vizuálnou stránkou a nabitými emóciami, no je tak neskutočne slabí v scenári, že som sa niekedy zasmial tam, kde som mal plakať, veľmi dlho som si utváral nejaký vzťah k postavám a i keď film obsahoval mnoho pekných záberov, tak mi jeho prázdny obsah nič neponúkol, alebo neponúkol mi viac ako len očný kontakt na katastrofu, no nekaj zvlášť ma to nezaujalo.Naomi Watts miestami prehrávala, Ewan McGregor zabil všetkých na šupu.

Sedm psychopatů (2012)

Už dlho som nevidel originálnejší snímok. Epizódky o psychopatoch boli skvelo natočené a samotní psychopati ešte lepšie zahraní. Sam Rockwell ma nesmierne bavil, a Walken s Harrelsonom dodávali svojim postávam famóznu tvár. Občas bol film síce pretiahnutý za vlasy a Colin Farrel svojim výkonom nejak zvlášť neohúril,ale i tak som sa bavil.

Vzpomínka na Titány (2000)

Tú tretiu hviezdičku dávam iba vďaka postavám a hereckým výkonom. Inak hrúza des, žiadny originál.

Zlo mezi námi (2003)

Možno si to tých 5 ani nezaslúži, ale bol to veľmi silný film. Skvelí herci, skvelá atmosféra, skvelí záver.

Ip Man (2008)

Opäť osobitý film, tak sme od ázijskej produkcie zvyknutý. Ip Man je vizuálne nádherné dielo s výborným Donniem Yenom v hlavnej úlohe, parádne natočenými bitkami a skvelou hudbou. Občas ma to síce nebavilo, no jednoznačne by som tento počin zaradil medzi najlepšie azíjske filmy.

Underworld: Evolution (2006)

Podstatne slabšie ako prvý diel. Hlave čo sa týka dialógov, príbehu, i samotnej réžii. Ale i tak to ubehlo celkom svižne. 55%

Smrtonosná zbraň 4 (1998) odpad!

Sorry, ale nevydržal som sa na to pozerať do konca, otravné keci, otravné postavy, všetko možné vyletovalo do vzduchu (ani Michael Bay by sa za to nemusel hanbiť), lejzre sa odrážali od betónu (wtf??) a nebolo to už vôbec vtipné. Proste film plný absurdít, ktorý mi nesmierne liezol na nervy.

Magická hlubina (1988)

Miestami bravúrne dielo s hlbokými myšlienkami a hlbokými dnami oceánu. Dlho som rozmýšlal, či 3 alebo 4 hviezdičky, ale nezaujalo ma to natolko, aby som dal vyššie hodnotenie. Možno po druhom zhľiadnutí.

Zabít tiše (2012)

Nech sú hodnotenia aké sú, pre mňa sú proste dvojica Pitt-Dominik frajeri, ktorí do obyčajného gangsterského krimi ukryli veľké posolstvo o tom kde sa v skutočnosti nachádza Amerika, jej systém a ekonomika. Amerika nie je krajina, Amerika je byznis. Samotné spracovanie príbehu mi sadlo a bavilo ma, plus nesmieme zabudnúť na excelentných hercov. Bál som sa sklamania, ale pre mňa výborný film.