Truman Show (1998)

Chudák Truman. Stal sa obyčajným majetkom televíznej spoločnosti a celých 30 rokov strávil v ilúzii falošného sveta. Jim Carrey opäť ukázal, že je fenomenálny herec. Nikoho iného by som si nevedel predstaviť zahrať ťuťka Trumana lepšie. Podčiarkuje to skvelá režia, hudba a príbeh. 88%

Training Day (2001)

Mne osobne sa Training day veľmi páčil. Kvalitné krimi s prostredia skorumpovaných policajtov na čele s Washingtonom a zásadovým Hawkom. Možno je to obyčajné a tuctové, ale vo mne to zanechalo dojem uspokojenia po poriadnom akčnom krimi z prostredia policie. 85%

21 gramů (2003)

To skákanie obrazu mi najprv trocha vadilo, ale potom som sa nejak dostal do deja a bol som príjemne prekvapený. Trio Penn, Del Toro a Wats vyborny. Náhoda je sviňa a práve títo traja sa vďaka nej asi stretli. Uprimne mi bolo postavy Benica Del Tora ľúto, aj keď všetci traja mali ťažký osud. Film vas do ich situácie vtiahne a pustí až po titulkoch. Veľkú rolu zohral aj skvelý scenár. 86%

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Oooo...Výborná chuťovka. Nesmierne som sa tešil na spoluprácu Depp - Pacino a nesklamali ma. Výborný mafiánsky film o tom,ako tento job môže byť nevďačný. Depp bol neskutočný a film som si vychutnal plnými dúškami. 87%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Zaruka vybornej zabavy po dlhe roky. :)

Americký zločin (2007)

Mrazivy film, ktory vo vas bude fakt rezonovat este hodnu chvilu. Celu Gerty by som ako otec malej nakopal, aj ked na druhej strane aj ona to mala v zivote tazke a jej hlava to nezvladla. Ellen Page opat excelovala. 85%

Matrix (1999)

Včera som si Matrix pustil po pár rokoch a ostal som nemilo prekvapený. Dakedy pred desiatimi rokmi sa mi zdal tento snímok dokonalý a tak som ho mal utkvený v pamäti, no včera som si nemohol pomôcť a prišlo mi to strašne teatrálne, scenár slabota a herci nie vždy presvedčivý, nápad pritom vynikajúci. Keby to nebola moja láska z detstva, znížil by som aj na tri. 75%

Requiem za sen (2000)

ANO, ANO. Prvý krát som to videl, keď som mal asi 15 po anglicky so španielskymi titulkami. A už od vtedy patrí Reqiuem for a dream k mojím najobľúbenejším filmom. Mansellova skvelá hudba mi spôsobovala zimomriavky všade a tento film patrí ktomu najlepšiemu čo som kedy videl. Náučný film o tom aké ľahké je prepadnúť na samé dno. Doteraz som videl 6x. 91%

Černá labuť (2010)

Film, ktorý som si jednoducho obľúbil a môžem sa naňho pozerať do nemoty. Darren Aronofsky je pán, čo sa týka psychologických hier a tá jeho atmosféra temna a paranoje sa mi zarezávala pod kožu. Natalie Portman si hodila svoju životnú rolu, no najviac ma aj tak bavila mrška Mila Kunis, milujem ju a to bez debaty. A netreba zabudnúť na soundtrack, že by to bol Clint Mansell? Áno, je to tak!! Ak ma raz bude moja polovička nútiť ísť s ňou na balet, tak si do sály určite prepašujem tento film!

Dokonalý trik (2006)

Pútavé rozprávanie o dvoch veľkých rivaloch. Konečne sme aj my obyčajný ľudia videli ako tie všetky kúzla vlastne fungujú. Nolan sa opäť predviedol a naservíroval skvelú lahôdku s výborným triom Bale-Jackman-Cane. A ten koniec ma úplne dostal. 89 %