Někdo to rád horké (1959)

Zábavná oldskulovka, konečne som zistil, že Marilyn Monroe bola ozaj taký Sugar ako sa vravelo vo filme, božská to žena. Čo by som viac dodal??

Já, padouch 2 (2013)

Docela fajn animák, mimoni sú haluzáci :D

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Spočiatku sa film poriadne nevyvíja a nudí, no postupom času, keď prežijete prvých 20 minút a s nástupom Owena, ktorého neskutočne bravúrne zahral Sam Rockwell (ktorý potvrdil, že je proste pánko) sa film príjemne rozbehne a milo pobaví, niektoré scénky boli vynikajúce. A ako čerešnička na torte je tu AnnaSophia Robb z ktorej rastie nádherná žena a výborná herečka. Veľmi pozitívny film.

Elysium (2013)

Od Blomkampa by som určite čakal oveľa zaujímavejší a hlbší príbeh a neudával by som, že sa film odohráva v L.A. a priletia po vás lode s vlajkami Juhoafrickej republiky, aj zato jedna hviezdička dole. Inak ma ale toto sci-fi príjemne strhlo do príbehu. Páči sa mi réžia Blomkampa, dokáže vytvoriť úctihodnú atmosféru a aj soundtrack bol fajn. Uvidíme, možno k takémuto svetu spejeme aj v realite. :) 80%

V zajetí démonů (2013)

Bál som sa a malo to výbornú atmosféru, hviezdička dole len za tú už okukanú schému.

Univerzita pro příšerky (2013)

Pochopiteľne sa to nemôže zrovnavat s legendárnym prvým dielom, ale bolo to milé, zábavné a príjemné nostalgicke.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ako napísal uživateľ VojínRyan, Del Toro prešiel, ale s odretými ušami a s privretými oboma očami. Lutujem, že som si nenašiel čas na tento film, keď ho ešte premietali v kinách. na veľkom plátne museli samotné súboje vyzerať epicky. A to bolo práve na celom filme to najlepšie, škoda že po obsahovej stránke, čo sa týka príbehu je film totálne štrbavý, klišé na váš vystreluje pomaly z každého dialogu, súboj dvoch blondáčikov o tatrovku v škôlke bol ozaj trapny. a tiež ma sklamal hlavný hrdina, Charlie Hunnam sa mi páčil v Hooligans, ale v tejto roli bol tuctový. Uvažoval som aj nad troma hviezdičkami, ale musím priznať, že ma film bavil a akčné súboje boli okulahodiace, takže slabé 4!!!

U Konce světa (2013)

Bavil som sa, ale na to som si už pri trojici Wright, Pegg, Frost zvykol. A i keď to nie je najlepší diel z Cornetto trilógie, tak musím uznať, že film si drží tempo, humor a ako bonus má i skvelú Rosamund Pike.

Světová válka Z (2013)

Musím si zohnať knihu, to je samozrejmé. Ale inak slušná zombiovka, ktorá síce nebola epická tak ako som očakával, ale i tak pobavila a hlavne nenudila. Marc Forster je dobrý režisér, Brad Pitt skvelý herec a Marco Beltrami vynikajúci skladateľ. Aby z toho bol plnohodnotný filmový zážitok, to chcelo ešte viac sa dostať do jadra problému. Ale i tak, títo zombieci mali niečo do seba.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Musím povedať, že sa mi to páčilo viac ako predchádzajúci diel. V prvom rade lepší záporák, omnoho viac prepracované, napínavejšie a sympatickejšie. I toho Chrisa Pineho som v polke filmu začal mať celkom rád a toho ozaj nemusím. Celkom slušná jazda vesmírom.