Falešná hra (2000)

Překvapivě dobrý film s tradičním schématem "není všechno jak vypadá" a s několikanásobným rozuzlením. Gary Sinise jako vždy charismatický, Charlize Theronová (jako vždy) velmi sympatická.

Závod s ďáblem (1975)

Zpočátku to začíná jako kombinace hororu a road movie, později to přechází spíše v akční road movie. Spádem to trochu připomíná Duel nebo Hazardní hru, napětím možná současný Jeepers Creepers. Celková atmosféra je výborná, typické "nikomu se nedá věřit" a "všichni v tom možná jedou", i když právě tady je jediná nelogičnost filmu - kvůli dvou svědkům zorganizuje satanistická sekta velkolepou honičku po silnicích včetně falešné nehody (!), ale je to nakonec horor a tam přece logika není. Závěrečná tečka je pak spíše černý humor. Jinak typická 70.léta - účesy, auta, prostě všechno, takže kdo má filmy z téhle doby rád, měl by se na to podívat.

Prachy v prachu (1982)

Souhlasím s názorem již zde uvedeným - stará dobrá Francie 80.let. Na tohle se kdykoliv podívám znova, originální nápad, skvělé dialogy ("Hlavně uvolněně - žádnou paniku!") a tupý policajt v podání G.Géreta, skvělý.

Nenapravitelný (1975)

J.P.Belmondo v nejlepší kondici. Gejzír energie a svěžího humoru tak jak ho máme ve staré dobré francouzské komedii rádi. K tomu přidejte plejádu známých tváří (nahrávačů) tehdejších komedií. Zařadil bych to na třetí místo hned za Zvíře a Policajt nebo rošťák. A k tomu ta krásná doktorka, hmmm.

Big Hit (1998)

Dobře natočené, svižné, vtipné, má to říz a spád.

Nádherný holky (1996)

Někdo možná může namítnout že je to zdlouhavé a o ničem, ale mě se to líbilo. Možná díky atmosféře ospalého zimního městečka, hereckým výkonům nebo možná prostě proto, že se tam člověk občas taky pozná. Spousta situací je totiž opravdu ze života ...

Bezcitní lidé (1986)

Od trojice ZAZ by se dala očekávat zase nějaká pecka v podobě parodie. Tohle je ale pecka mezi černými komediemi. Danny je nádherně úlisný a ani ostatní herci nezůstávají se svými vákony pozadu. Judge Reinhold opět dokazuje, že je dobrým komediálním hercem. Výborná hudba, úvodní titulky.

Stará láska nerezaví (1997)

Možná proto že jsem od tohoto filmu nic nečekal, jsem se skvěle bavil Bylo to opravdu příjemné překvapení a mrzí mě, že jsem si to nenahrál. Film je plný sympatického humoru a také porozumění.

Nevinný muž (1989)

Další film o tom jak se nevinný muž dostane do vězení. Svým způsobem působivé. Jinak také můžete vidět jak to vypadá, když Magnum (Selleck) potká Sledge Hammera (D.Rasche)

Škola základ života (1938)

Zasmějete se kdykoliv se na to podíváte. Proč mají komedie (ale i jiné žánry) ze školních lavic takový úspěch? Asi proto, že něco z toho přece každý z nás zažil a rád se tomu po letech zasměje.