Šakal (1997)

Není to už takové jako ten původní Šakal, ale špatné to není. Skoro jsem Wilisovi fandil, připadal mi totiž skutečnější než "napravený terrorista", nečemu takovému moc nevěřím.

Znamení (2002)

Tento film se mi od "M.Night Šamana" líbil asi nejvíce. Nepostrádá napětí od začátku do konce, ten strach z neznámého, ševelení obylí, samota, vynikající! Závěr už byl možná trochu zbytečný, čekal jsem přece jen něco víc překvapivého (po Šestém smyslu), ale i tak, film který mě dokáže připoutat na dvě hodiny ke křeslu má nárok na *****

Zlo neznámého původu (1983)

Tenhle film ještě kdysi koloval na videu s jednohlasným dabingem, přesto že myšlenka není nijak převratná, je to docela dobréo. Trochu syrové, ale může se to stát víceméně každému, možná to se mi na tom líbilo.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Zase jedna z nesmrtelných komedií, u kterých se zasmějete vždycky. Exceluje tu především Miloš Kopecký, v závěsu za ním Iva Janžurová a jim skvěle sekundují S.Zázvorková a F.Peterka.

Zelňačka (1981)

Ač mám rád filmy s Funesem, z tohohle jsem byl velmi zklamán (a nebylo to jen tím že Funese už nedaboval Filipovský). Počáteční slibná naděje pohodového filmu z pohodového venkova se zvrtla v buranskou komedii plnou prdění a stupidního pípání a blábolení nějakého mimozemšťana. Dneska by to možná mohlo konkurovat filmům typu Scary Movie 2, ale divím se že se tenkrát něco takového točilo. Možná to měla být francouzská odpověď na "pana účetního", nevím ...

Zelený svět (1996)

Docela příjemná nenáročná oddychovka na všední den večer. Nic víc. Podruhý už se to vidět ani nemusí.

Zahrada (1995)

Podruhé už bych to vidět nemusel, ale na sobotní večer docela dobré. Že bych dal ještě jednu hvězdičku za Janu Švandovou?

Záhada hlavolamu (1993)

Žádný film se asi nevyrovná pocitům při čtení notorický známých "českých komiksů", ale tento film se atmosférou ještě jakž-takž přibližuje. Vynikající je ovšem kamera, většinou si ji moc nevšímám, ale tenhle film stálo za to vidět už jen kvuli tomu.

Wall Street (1987)

Přestože finančnictví vůbec nerozumím, ani na okamžik tenhle film nenudí. A stojí hlavně na perfektním výkonu Michaela Douglase a atraktivním "velkém" svetě finančníků.