Smrtonosná past 3 (1995)

Lepší než "jednička", o málo slabší než "dvojka". Naštěstí se zbavili Bonnie Bedeliové a "rodinných scén", které akorát zdržovaly. O to víc dostal prostor akce, z niž bych vyzdvihl třeba honičku v taxíku v přeplněném New Yorku nebo výbuch v metru.

Smrtonosná past 2 (1990)

Tento díl mi přijde z celé série nejlepší. Snad je to i tím, že mám rád filmy kolem letadel, ale přece jen - je tu víc vtipných hlášek, víc akce, zajímavější prostředí (letiště), zimní počasí a nic proti J.McTiernanovi, ale Renny Harlin akci umí, což dokázal v Cliffhangerovi. Překvapením je obsazení Franka Nera do role zločineckého generála (i když mnoho prostoru ve filmu nemá). William Sadler jako vždy hraje zloducha s kamenou tváří.

Slunce, seno, jahody (1983)

První a asi nejlepší ze série. Některé hlášky ("Nezastavujem, máme zpoždění") docela zlidověly. Ve své době jsem se u toho dobře bavil a kdyby to neustále v televizi neomílali, dal bych možná i hodnocení ****.

Slečna Drsňák (2000)

Tato komedie mě mile překvapila a podle mého je mnohem lepší než jiný Sandřin film - 28 dní. Nejde sice o nic jiného než o zábavu, ale příjemně se u toho relaxuje. Jen kdyby si tvůrci odpustili ten kýčovitý závěr, kdy Sandra (snad z povinnosti, aby si - jak to výstižně napsali v Cinemě - nerozházeli pořadatele Miss), přizná, že si "opravdu přeje světový mír". Tohle mám filmu trochu za zlé, protože její názory z počátku filmu na podobné soutěže, plně sdílím.

Síť (1995)

Napínavý příběh, sympatický Jeremy Northam (i když v záporné roli). Fanoušci počítačů by si mohli ještě jednu hvězdičku přidat ...

Schůzka naslepo (1987)

Příjemná komedie na víkendové odpoledne. Bruce Willis je tu skvělý, děj je svižný od začátku do konce. Závěrečná scéna kolem domu připomíná staré dobré komedie 70. a 80. let a režijní rukopis Blake Edwardse (Růžový panter) se nezapře. Za zmínku stojí Willian Daniels coby ironický, sarkastický soudce.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

I když to kritika celkem ztrhala, byl jsem poměrně příjemně překvapen tím, že jsem se u toho docela bavil. Troufám si říci, že některé scény jsou výborné a vyrovnají se tvorbě ZAZ (Zucker-Abrahams-Zucker). Škoda jen různých trapností jako je gejzír spermatu apod., které úroveň filmu snižují, ale teenagerům se to asi líbí.

Samotáři (2000)

Díval jsem se na tento film protože se na to chtěla dívat má přítelkyně. Přiznám se že jsem na to asi moc starý, protože jsem nechápal proč se kolem toho dělá takový humbuk a navíc mi to vůbec nic neříkalo ... ty hlášky mi šly na nervy už po 10 minutách. Jsem rád, že nemusím žít v takovém světě. Jediný důvod proč nehodnotím "odpad!" je pár vtipných momentů s Ivanem Trojanem, kterého mám docela rád.

Sám doma (1990)

Macaulaye Culkina nemusím. Ve filmu je sice pár vtipných momentů, ale ty jsou až ve více méně druhé půli a díky traileru, ve kterém jsou zahrnuty všechny podstatné scény, se už divák žádného překvapení nedočká.

Rozpoutané peklo (1997)

Poměrně napínavý film, i když triky poněkud pokulhávají. Fanoušci Pierce Brosnana coby Jamese Bonda budou možná zklamáni, ale sympatická Linda Hamilton za shlédnutí stojí.