Titanic (1997)

Někdo filmu vyčítá, že je to přílišná limonáda, ale já jsem rád přijal "pozvání" na plavbu ve své době nejluxusnější lodi a díky širokoúhlému plátnu a detailnímu propracování lodních prostor a lodi samotné jsem se cítil, jako bych tam plus sám. Musím vzdát hold všem tvůrcům a kaskadérům především. jsou to všichni opravdu borci, což si člověk při vrcholné scéně potápění musí nutně uvědomit.

Tenkrát na Západě (1968)

Absolutní špička westernu a pro mě jeden z nejlepších filmů. Trvá sice přes tři hodiny, ale ani na okamžik se nenudíte a to nemusí jít zrovna o akci. Veškéré napětí je postupně budováno (viz úvodní scéna na nádraží; postupné odhalování motivu "Harmonikovy" pomsty). Pokud film sledujete v kině, téměř cítíte horko rozpálených plání, pot pistolníků a vůni whisky ... Bez proslulé hudby E.Morriconeho by však byl film nejspíš jen poloviční.

Tankový prapor (1991)

Není to špatné, už jen díky R.Skamenemu, který si roli "Malinkatého ďábla" vyloženě vychutnal. Myslím že každý kdo byl na vojně se u tohoto filmu, stejně jako u Černých baronů zasměje, i když Tankový prapor je přece jen o něco vážnější.

Tango a Cash (1989)

První půle filmu je zajímavá - Stallone coby elegantní detektiv v drahém obleku a s brejličkami, Russell coby drsňák v obnošených džínách a vytahaném svetru, falešné obvinění, vězení, útěk. Až sem to jde, ale od momentu, kdy se začnou mstít a vtrhnou na pozemek zloducha (Jack Palance), který to všechno způsobil, je to nuda a obyčejná béčková střílečka. Jakoby si tvůrci najednou řekli - "co to děláme, proboha, musíme tam dát pořádnou akci, je to film se Stallonem". Škoda.

Sudá a lichá (1978)

Jeden z nejlepších filmů této dvojce. Kromě klasických rvaček nabízí i atraktivní prostředí floridských sportovních podniků (závody na člunech, pelota). Scéna kdy T.Hill hraje naivního nováčka v pokeru je velice sladká, stejně jako pozdější scény této karetní hry na palubě jachty. Nezapomenutelná je rovněž scéna kdy Bud Spencer v přestrojení za mimino "vypráská" z domu dva zabijáky.

Striptýz (1996)

Film sám je hrozný. Emancipovaná matka co si vydělává striptýzem na živobytí je dost nezáživné téma, ale role Burta Reynoldse, coby úchylného kongresmana je krásně ujetá a je to asi jediný důvod proč jsem u filmu vydržel až do konce.

Strach nad městem (1975)

Stále ještě dobrá kriminálka, kterou ocení fanoušci J.P.Belmonda nebo klasických detektivek 70.let. Scéna pronásledování v metru je i na dnešní dobu celkem obstojná.

Souboj Titánů (1981)

Film měl na svoji dobu opravdu perfektní triky, klobouk dolů.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Podle mého nejlepší z celé série. Perfektní hudba (skvělá skladba E.Claptona během úvodních titulků), dobrá kamera (Jan de Bont), výkony obou hlavních protagonistů jako vždy výborné, Gibsonovi to tady opravdu sluší. Příjemná je Rene Rusoo, nezapomenutelná pak scéna kdy se Mel Gibson snaží skamarádit s rotvajlerem.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Paradoxně je druhý díl lepší než první., protože tam byla podle mého jen akce, zde přibyl i humor, ovšem vůbec ne na úkor napětí. Celou dobu sledování jsem cítil jakési mrazení v zádech z čehosi "neznámého" co se za chvíli stane. Příjemným okořeněním je Patsy Kensitová a samozřejmě Joe Pesci, který zde ještě není tak ukecaný jako ve trojce.