Solaris (1972)

Znepokojivé... hypnotické... fascinující... Jeden z velkých filmů, který je třeba "prožít".

V zajetí démonů 2 (2016)

Wan je borec, o tom žádná, ale nemohu se ubránit dojmu, že tohle pokračování si vydupalo ziskuchtivé studio. Všechno je jak by v hororu mělo být. Možná až příliš pěkně vysoustružené. Ale je to v podstatě pořád to samé co první díl. Nevidím v tomhle pokračování přidanou hodnotu. Není v něm až asi na jednu vyjímku (jeptiška za obrazem) nic co bychom už jinde neviděli. Zamrzí pár do očí bijících nelogičností, digitální křivý muž, přehnaně "creepy" namaskovaná jeptiška nebo naopak málo "creepy" stařec. Jsem možná přehnaně kritický, ale u Wana jsem si zvykl na plnou palbu. Jak jdu byť jen s jednou hvězdičkou dolů, je to už pro mě zklamání. Ale ty čtyři jsou zasloužené. Pořád je to kus poctivé hororové filmařiny.

Aux yeux des vivants (2014)

Vůbec ne špatnej horor. Má to několik opravdu pěkných momentů, ale mohli rozhodně více přitlačit na pilu. Pro mě prozatím nejslabší počin pánů Bustilla a Mauryho. To ale nic nemění na tom, že se na další jejich film stále velmi těším!

Teorie tygra (2016)

Tenhle film mi až neskutečně sednul. Velice příjemná záležitost. Nenásilně příjemná. Odcházel jsem z kina s blaženým pocitem a dobrou náladou. To že to způsobil český film je věc opravdu nevídaná. Herecké obsazení musím do jednoho vynachválit. A Jirka Bartoška mě doslova nadchnul. Skutečně "feel good movie"!

Na jezeře (2013) (seriál)

Velmi vydařený seriál. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak je to takový "True detective" naředěný "Městečkem Twin Peaks". Nebo spíš obráceně?

Iron Man 3 (2013)

Oproti předchozím dílům rozhodně nejlepší a nejzábavnější.

Polednice (2016)

Ačkoliv jsem od Polednice čekal poněkud více, nemohu ten film odsoudit, protože přeci jen jsem se nenudil a první 2/3 filmu se příjemně bavil, i když žádné velké napětí se nekoná a hororově film spíše jen lehtá. Co se mi hodně líbilo byla atmosféra horkého léta, žhnoucí slunce nad pšeničnými poli (nemohl jsem nevzpomenout si na Sekala :-)), vykreslené prostředí malé vesničky, kde lišky dávají dobrou noc a v neposlední řadě tajemná postava Mrázové v podání Danieli Kolářové. Největší zklamání je pro mě samotné finále, které na mě působí dojmem "nějak tam ten motiv Polednice dostat musíme". Závěr je nepřesvědčivej a dost uměle naroubovanej s ohledem na předchozí události. Je to škoda, určitě šlo z toho vytěžit více.

Píseň moře (2014)

Nádherná animace, podmanivá hudba, magický zážitek.

Na návštěvě (2015)

Tak tohle byl až nečekaně hlubokej zářez! Po několika neslanejch nemastnej pokusech znovu zaujmout, se to tentokrát M. Night Shyamalanovi opravdu podařilo. Jeho nový film je konečně trefa do černého! Po vlažném rozjezdu atmosféra začíná houstnout a čím více poznáváme prapodivné prarodiče, tím více se společně s hlavními dětskými představiteli propadáme do skutečného strachu... Běhal mi mráz po zádech, takže velmi doporučuji!