Divoká planeta (1973)

Jedinečné... Ještě donedávna mi zůstal tento film z dob dávno minulých utajen. O to větší bylo moje překvapení co tady kdysi na poli animovaného filmu vzniklo. Smekám...

Chlapectví (2014)

Můj nejpříjemnější filmový zážitek 49. ročníku MFFKV.

Pojedeme k moři (2014)

Velmi příjemné překvapení. Kluci jsou výborní, příběh zajímavý, o překvapení není nouze (byť jsem řadu věcí tak nějak tušil), zpracování originální a vůbec bych neřekl, že takhle profesionálně to natočí režisérský debutant Jirka Mádl. Smekám klobouk. Svěží závan na poli českého filmu. Doufám, že si tu režii zase brzy zopakuje. Moc bych si to přál. 4,5*

Jako nikdy (2013)

To je snad první český film, kdy jsem měl pocit, že se dívám na skutečné lidi. Lidi, kteří se chovají uvěřitelně, jednají jak bych zhruba čekal, že se v takové situaci lidé mohou zachovat. Dialogy, které nešustí papírem. Hlavní trio herců je bravurní! Z Jiřího Schmitzera mi běhá mráz po zádech ještě teď a Petra Špalková je opravdu famózní! Jen ta všudypřítomná deprese, kterou je celý film prodchnut je opravdu těžká, až hmatatelná, takže film doporučuji jen silným jedincům. Velice působivé dílko.

Intimní past (2011)

Komu se líbí podobné příběhy, kdy je krásná žena pronásledována psychicky vyšinutým mužem, tomu bych spíš doporučil už starší a u nás téměř neznámý film "Lady beware" režisérky Karen Arthur, který nabízí daleko uvěřitelnější příběh a lepší atmosféru. Tohle bylo příliš tuctové.

Total Recall (2012)

Další zbytečný remake. Nuda a bez pořádné atmosféry. Naprosto jalové...

Fair Play (2014)

A máme tu další snímek mapující totalitní atmosféru 80. let tehdejšího socialisticky prohnilého Československa. A nutno dodat, že se mu to daří velmi dobře. Emotivně silný snímek mi občas připomněl přeci jen vybroušenější Hořící keř. Moc se mi líbí herecký projev Judit Bárdos, která i beze slov dokáže vyjádřit naprosto vše a je ve své roli naprosto uvěřitelná. Spolu s Aňou Geislerovou tvoří největší devízu tohoto filmu. PS: Igor Bareš se už asi jen tak nevymaní z rolí zlých estébáků. Ale je fakt, že mu tak krásně jdou :-).

LEGO® příběh (2014)

Roztomilé, vtipné a co nejvíce oceňuji je smysluplný příběh. Přesto jsem ve výsledku čekal, že dostanu více. Holt, přehnané těšení se se občas nevyplácí. Ale možná, že druhé shlédnutí by film ještě o malinko v mých očích zvedlo, kdoví... Každopádně velké díky za lego-batmana :-D! ..... 3.8. 2016 UPDATE: Viděno již několikrát a ten film v mých očích neustále roste. Je napěchován takovým množstvím vizuálních a verbálních legrácek, že ani chvilku nenudí. Nářez. Upravuji hodnocení na 5*.

Lovec medvědů (1982)

Krásný a dojemný příběh zasazený do nádherných scenérií japonských hor. Ani po tolika letech co jsem film měl možnost vidět poprvé neztratil nic ze svého kouzla. Jistě tomu hodně napomáhá i vydařený původní dabing pro ČST. Není bez zajímavosti, že je v něm možné slyšet tehdy ještě mladičkou Aňu Geislerovou.

Vlk z Wall Street (2013)

Tak tohle byla parádní jízda! Už teď si dovolím tvrdit, že se jedná jistě o jeden z nejzábavnějších filmů tohoto roku, přestože máme teprve leden :-)! Martin Scorsese je i na poli komedie jako ryba ve vodě. Film má 3h, ale všechno v něm šlape jako hodinky. Na nudu není prostor. Je to vulgární, provokativní, nekompromisní a je to zatraceně vtipné! To vše podtrženo výbornými výkony všech herců. To že DiCaprio zraje jako víno, o tom jsem se už mnohokrát přesvědčil a jeho výkon zde je jedním slovem FAMÓZNÍ! Ten chlap mě zatraceně baví! Ale užíval jsem si i herectví Hilla a McConaugheyho (škoda, že ten nedostal ve filmu více prostoru). Tyhle pány je skutečně radost sledovat. Nevím jak vy, ale já se bavil královsky!