Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Ta filmová délka mi nějak k Bebopovi neseděla, ikdyž jsem se celých 116 minut bavil. Vlastně je to klasická jen o "trochu" delší epizoda, ikdyž oproti seriálu je zde několik změn. Zaprvé je to menší změna prostředí, které již není tak sci-fi, ale blíží se o něco více současnosti (že to město vypadá jak New York s Eiffolovkou uprostřed mi nikdo nevyvrátí). Za druhé nám trochu ubylo humoru na úkor filozofického bloumání po městě, což je mi trochu líto, ale nijak to filmu neublížilo. Bebop ale nezklamal, ponechal si své nejlepší atributy, jako je skvělé promíšní několika žánrů, dospělý vzhled (což není u anime tak časté), skvělá hudba a realistické postavy (ikdyž ten Spike už se nám pomalu začíná přesouvat do skupiny nezničitelných Rambů). Sayonara Space Cowboy 85%

Den D (2008) (pořad)

Zajímavý pořad, který tu měl být už možná o 15 let dříve, ale díky bohu za to, že aspon BBC své nápady posílá do světa. Přijde mi to ale také trochu unylé, místy tomu chybí šťáva, ale takový je asi holt někdy byznys. Já se u toho docela bavím a dá se to brát i jako dobré školení pro ty jež by chtěli někdy podnikat (nechť jich je jen více a více). 65%

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Ostrý jako nůž. Přímý jako střela. Když je takový člověk navíc expert a profík, tak to v našem zatuchlém rybníčku udělá pěkné pozdvižení. Skvělá sonda do (ne)chutného světa našich restaurací a jejich návštěvníků. "Bože můj, proč zrovna já." 80%

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Skvělá zábava, která chytne a nepustí. Hlavní devizou tohoto anime jsou uvěřitelné postavy, jejichž chování je veskrze civilní a odlišují se tam od spousty rádobyhrdinů jiných seriálů, kteří jen trousí hlášky nebo kosí nepřátele až se vzdálí od reality tak delako, že už se na to nedá koukat. Každý díl přináší něco nového, prakticky každý příběh je zajívamavý a když se nám během lovu nejrůznějších padouchů otvírají dvířka do minulosti hlavních hrdinů je to prostě špica. Nelze opominout skvělý hudební doprovod, který nás provede od jazzu, přes trance až k heavy metalu. Remasterovaná verze navíc přináší obstojný grafický kabát a tak není nad čím váhat a je to jasných 5*. Jediné co mě trošku zklamalo, je trochu moc rychlý konec, ale i tak je to slušných 90%

Gándhí (1982)

Realistické, strhující, velkolepé! Naprosto uvěřitelný Kingsley asi ve své životní roli nejpozoruhodnější postavy 20. století. Pokud jste si mysleli, že Gandhi byl jen ten bláznivý stařík v plentě není lepší způsob si to vyvrátit než je tento film. Plné hodnocení nemůžu dát jen z toho důvodu, že z takového námětu by se možná dalo vytáhnout ještě víc a i stopáž 3 hodin mi u tak zásadního příběhu přijde moc krátká (to je snad poprvé co něco takového říkám :), takže 85%

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

WTF ... došli peníze a tak se natočilo pár dílů, akorát aby to vyšlo na DVD? Takhle mi to připadá, bohužel. PART1: Trochu trvá než to člověk vezme, stáří, jiné prostředí atd, v tom problém není. Problém je, že za celý díl byl jeden pořádný vtip a žádná vygradovaná kulervoucí průpovídka na kterých tenhle seriál stál. Navíc ten twist asi v polovině dílu, kdy přibude nová postava?? Spousta do očí bijící oslích můstků. No děs běs a těsné **. PART2: Tohle je tragédie na entou. Vtipnost zmizela do ztracena. Příběhově ve stylu reality show.Tragédie a to nejhorší co jsem ve vesmíru R D kdy viděl "odpad" PART3: Oproti druhé části posun dopředu...aspoň to trochu dává smysl. Dokonce se objevuje i pár celkem vtipných situací. Blade Runner posáž na konci prapodivně podivná (podobně jako onen film), ale do tohohle seriálu nazapadající. Podobné hodnocení jako první část, ikdyž možná o něco lepší, takže **. Celkově: Hrůza děs, obrovské zklamaní a podívaná srovnatelná s přednáškou o historii telegrafních sloupů v Evropě... 25% P.S. To jak jsem kritizoval 7. serii, že pokazila seriálu jméno beru zpět. Proti tomuto pasqvilu, to bylo dílo světového formátu. Vzkaz autorům: Prosím už neprzněte můj oblíbený seriál!!!

Pozemšťan (2007)

Skvělá konverzačka,která by se spíše než na plátno hodila na divadelní prkna. Obsahově trochu prázdnější než by se mohlo zdát, ale přesto vtahující a působivé. 75%

Nebeští jezdci (2008)

Je těžké hodnotit podobné filmy, protože jsou prostě jiné než to co člověk většinou na plátně (obrazovce) vidí. Tady o děj prakticky nejde (však taky skoro žádný zde není), tady jde o něco jiného, o postavy a jejich pocity, psychologii. A takovéto filmy spíše než zábavu přinášejí poselství či nějakou více či méně zajímavou myšlenku. A tento film jako by vlastně nevěděl co chce říct. Možná za to může trochu pofidérní zasazení do světa a la Bitva o Británii a postavy jejichž "zásek" v dětských tělěch beru spíše jako úlitbu Japonským pseudopedofilním animefandům, než jako nějakou zásadně důležitou věc, na které by měl film z podobného prostředí stavět. Pěkná animace a zajímavý hudební doprovod nemůžou přebít celkovou plochost snímku a proto dávám 60%. P.S. Fanoušci Mammoru Oshia nechť si k hodnocení * přidají

Chuck (2007) (seriál)

Vcelku zábavné, vcelku akční. Ale v zásadě nijak extra. V komediální rovině je spousta vtípků slabší a k lepším akčním scénám chybí větší rozpočet. Dobrá zábava jako podvečerní oddychovka, ale mezi nezapomenutelné skvosty se to nejspíš nezařadí. 65%

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Zápletka stěží na jeden díl seriálu natož na 90ti minutový film. Minimum zajímavého nebo zábavného děje. Vypadá to, že Futurama se vyčerpala a pokud už má být konec, tak ať to prosím nekončí tímhle propadákem. 30%

Časové pásmo bylo změněno