Sokkk_y

okres České Budějovice
filmofilní alkoholik

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 29.1.2017  20:07

Pokračování Aleny není zrovna něco, z čeho bych se měl posadit na zadek, na druhou stranu je to takové milé odlehčení na večer, kdy nechcete vůbec přemýšlet na něčím složitým. Nebo když už vám dojde inspirace na co se podívat. Nešel jsem tedy do toho s nějakým velkým očekáváním, proto nemám důvod být nějak extra zklamaný z předminezovaných efektů a podprůměrných výkonů jinak skvělých herců. Za mě krásný průměr.

• 29.1.2017  00:04
    La La Land (2016)

Jako ne, ale asi nakonec jo. Připadá mi, že vždycky jednou za čas si všichni papaláši z Hollywoodu mezi sebou vykouzlí nějaký "zázrak", který naprosto vybočuje svým rozpočtem, žánrem a stylem zpracování. Neříkám že to není dobře, ono je fajn sem tam vyzdvihnout něco originálního a dát tomu nějaký punc jakože "hej čumte, netočíme jen komiksáky, dokážeme natočit i něco retro kvalitního." A o to právě jde. Před šesti lety jsme tu měly Artista, teď tu máme La La Land. Ano, v dnešní době se tenhle film vymyká mainstreamu, ale c'mon, vždyť to je muzikál jako každý jiný z dřívějších dekád - naivní, romantický, kýčovitý, přezpívaný, přehraný. Takže ano, splňuje to, co by jako muzikál splnit měl. Pro mě je tady velké plus hlavně fakt, že jazz (hlavně jazz v muzikálu) já můžu, tudíž přes všechny ty hejty jsem si to nakonec (obzvláště druhou polovinu) užil. Snad jen trochu těch hluchých míst mohlo být méně, aby měl děj svižnější tempo. Jo za mě ok, přesto si stále myslím, že je tohle jedno velké klišé sakramentsky přeceňované. 14 nominací na plešouna? lol.

• 20.12.2014  00:43

Ani famózní Bill Murray, který byl dokonalou parodií na Clinta Eastwooda z Gran Torino, ani těhotná Naomi Watts s ruským "r" a ani prvních pár desítek naprosto nadějných minut to nakonec nevytáhnou na čtyři hvězdy (které jsem původně zamýšlel dát). A to měl St. Vincent k tomu vskutku velmi dobře nakročeno, i přes naprosto klišoidní téma "mladý kluk, který vytáhne zapšklého veterána ze sraček", ovšem uznejte, druhá polovina byla prostě ta klasická nefalšovaná patetická emérika. A to já někdy nerad, jako zrovna teď. Ale jinak fajn oddechovka.

• 20.6.2014  15:54

#7thbondovka: Diamanty jsou věčné je jakousi zlomovou bondovkou, která se nese ve znamení velkých comebacků. Zestárlý Sean Connery se vrací (bohužel nebo bohudík?) naposledy do role agenta 007, Guy Hamilton s novými silami opět usedá do režisérského křesla a ústředního songu se ujala nesmrtelná Shirley Bassey. Člověk by si řekl: "Dokonalost sama." Ale bulvy mi bohužel tentokrát nevypadaly. Na Connerym byla znát jeho přestávka a už mu tu chyběl ten x-faktor, který měl v prvních filmech. Ani Blofeld nepůsobil tak démonicky jako dříve, jeho roli grázla tady spíše přebrali pánové Kidd & Wint. Snímek jako celek byl pak takový... nechci se opakovat, ale jalový. A fakt, že se děj odehrával převážně v USA, mu nikterak nepomohl. Bohužel, Diamanty se u mě nezařadily mezi ty top bondovky, snad to u Rogera Moorea bude lepčejší.

• 18.6.2014  23:25

#6thbondovka:... a první výměna představitele agenta 007. Bál jsem se, abych neměl tendence hned od počátku hejtovat Lazenbyho, ovšem mé obavy byly tak říkajíc plané. Ve srovnání se zažitějším Connerym byl Lazenby takový jalový, nicméně důležité je, že takto působil jeho předchůdce i v cca prvních dvou bondovkách, než se zajel. Takže to bych mu rozhodně nevyčítal. Co se týče zbytku filmu, musel jsem si během sledování dělat plusy a mínusy. A díky bohu, kladná znamínka v podobě skvělých leteckých záběrů a akčních scén přečíslila jiné wtf situace, a to dokonce i tu nejvíce kýčovitou z nich, tedy shoty zaláskovaného Bonda a Tracy s nechutnou soapoperovskou hudbou, kdy jsem se styděl i já. Jinak asi není co dalšího vypíchnout, takže vzhůru zpět na Conneryho a diamanty.

• 11.6.2014  23:47

#5thbondovka: Hlásek konipásek Nancy, japonská příroda a tradiční kultura, sopka s umělým jezerem, (konečně) jakž takž vyspělý James Bond, raketa požírající jiné rakety nebo zviditelnění tajemného Blofelda. Tohle je ta bondovka, kterou si pamatuji z dětství, a kterou jsem hltal od počátku až do konce. A hltal jsem ji znova, tentokrát v dospělém věku. Proto jsem ochoten protentokrát odpustit některé zbytečné či přebytečné scény, zdlouhavé dialogy a přehnané bitky.

• 9.6.2014  02:45
    Thunderball (1965)

#4thbondovka: Po nářezu jménem Goldfinger se vrátil k do režisérského křesla Terence Young. A to pro další vývoj bondovek nebylo dobře. Bohužel Young nenavázal na ten zmíněný punc a vrátil se zpět do fáze předzvěsti, kterou byl Dr. No. Teda ne že by akčních a efektivních scén byl nedostatek, to ne, ale celé to bylo takové utahané, skomírající a... je mi líto, místy i nudné. Právě Thunderball už je jeden z prvních zástupců těch filmů, které vznikají hlavně v současné době, kdy filmaři využívají současnou techniku ve stylu "čím více, tím lépe", což ale vede k opačnému efektu, takže ve výsledku je ten film přetechnizovaný až trapný. Příklad za všechny jsou podvodní záběry - nádhera na entou, kdyby ovšem netvořily snad čtvrtinu celého filmu. Ano, sem patří i zdlouhavá závěrečná bitka v moři, při které se dá stihnout odskočit si na wécko, uvařit kafe a naučit se jednu otázku ke zkoušce (deset minut je kurva dost). O WTF konci raději nemluvě... Aspoň že ten Tom Jones nám tam hodil na úvod song.

• 8.6.2014  00:35
    Goldfinger (1964)

#3rdbondovka: He's the man, the man with the midas touch. Ovšem tentokrát nemyslím pana Goldfingera, jako spíše režiséra Guye Hamiltona. Právě on svým dotekem dal třetí bondovce ten nefalšovaný zlatý punc, tak krásně typický pro snímky s agentem 007. Nad obvyklý rámec přidal decentní humor, zajímavého zlosyna s naprosto creepy pomocníkem, perfektní zápletku a dokonalou Dame Shirley Bassey, které, co se týče bondsongů, dokázala konkurovat až Adele ve 21. století. Tímto mixem s hlavní přísadou Conneryho vznikl dle mého názoru aspirant do TOP 5 nejkvalitnějších bondovek. A protože jsem začal úvod opening songem, dovolím si jím i zakončit. Shirley zpívá: "beckons you to enter his web of sin, but don't go in." Má drahá Dame, Bond mě lákal, lákal, až jsem tomuto hříchu naprosto propadl. Díkybohu.

• 7.6.2014  21:30

#2ndbondovka: From Russia with Love, hell yeah! Jestliže byl předchozí Dr. No takový nedomrdlý, tak tato ruská epizodka se už přiblížila tomu klasickému bondovskému standardu. Viděli jsme Istanbul, dali jsme si trip do Benátek přes Balkán, našli jsme slzák v kufru, dostali jsme se do křížku s nasranou soudružkou, zasouložili jsme si se sexy bondgirl a nechali vybouchnout zase nějaký ten stroj. Je to tedy jednoznačný posun vpřed. P.S. Kronsteen na úvodu s československou vlajkou velmi potěšil.

• 6.6.2014  16:10

Na zkouškové období neexistují lepší filmy, než jsou tyto béčkové sci-fi patlanice. Člověk u nich vypne, zasměje se rádoby veledůležitým scénám, při nichž i chudáci samotní herci mají co dělat, aby jim necukaly koutky a zabije se ta hodinka a půl prokrastinací. A Frankenstein z tohoto typu snímků vůbec nevybočuje. Snímek, který chvílemi až moc nápadně připomínal Van Helsinga, měl to, co by takové podprůměrné "dílo" mělo mít, dokonce i s těmi efekty si jakž takž tvůrci vyhráli. Škoda jen, že Aaron Eckhart byl mnohem méně charismatický než jeho kolega Hugh Jackman ve zmíněném sourozeneckém filmu. Jinak ale Frankie svůj účel splnil.

• 6.6.2014  16:03
    Dr. No (1962)

#1stbondovka: Dr. No je taková klidná předzvěst světové bondovské tsunami, která v následujících pěti dekádách zaplavila prakticky celý svět. Ačkoliv se zde stále nesetkáváme s pozdějším klasickým bondovským scénářem, tedy monstrakce, technické vychytávky, cestování po světě či nesmrtelnost agenta 007, nastolili už zde tvůrci základní bondrámec, uplatněný téměř ve všech následujících filmech: úkol -> sex -> zničení zlosyna -> sex -> konec. Zápletka nebyla nikterak složitá, ovšem to bych usuzoval spíše nezkušenosti filmařů pracovat s takovýmto tématem. Jinak kromě výše zmíněného nechybělo Dr. No asi nic, exotika byla, sexy bodngirl byla, neohrožený Sean Connery byl, prostě skvělý rozjezd do budoucna. Takže pro mě čtyři hvězdy.

• 10.2.2014  21:03
    Elysium (2013)

Americký socialistický patos se sentimentálním half-happy-endem. Místy mě to i velmi bavilo, ovšem pro příště bych nechal téma třídního boje spíše východním tvůrcům, Hollywoodu tohle moc nesluší.

• 18.1.2014  20:07

Což o to, podívaná to skutečně byla. Ovšem kdyby se Scorsese vykašlal na některé nekonečně dlouhé a obsahově prázdné scény, decentně vykastroval kus scénáře a omezil hluché části, nejen, že by tím zkrátil snímek o hodinu, ale dosáhl by také plynulého chodu děje. Bohužel, obávám se, že tenhle zabijácky dlouhý film znovu nikdy neuvidím... STATUS UPDATE: Po kalbě s přáteli jsme si pustili Wulfíka znovu, a když se člověk prokliká na ty nejlepší scény, je to fakt nářez.

• 16.1.2014  23:03
    Město (2010)

Zatímco jiné akční filmy s dalšími minutami ztrácí dech, The Town ho naopak s přibývajícím časem nabírá. Rozjezd byl takový jalový, asi tak jako když jsme stáli se Studentem v koloně na D1. Jakmile jsme ale objeli bouračku a rozjeli se, nabral i Affleck na obrátkách a celý snímek začal šlapat jak švajcarské hodinky. Akční scény byly super, ale trochu mne zklamal scénář, čekal jsem trochu větší kreativitu a ne takovou prostoduchou predictable věc. Nicméně co mi skutečně zmršilo celkový zážitek, byl dabing. Ale opravdu tak zprzněný, že se mi chtělo brečet. Takže tentokrát je mé hodnocení silně subjektivní a věřím, že po dalším zhlédnutí (tentokrát v originále), ta jedna hvězda přibude.

• 15.1.2014  17:39
    Looper (2012)

Feťácký typan střílí jiné typany z budoucnosti, pak se objeví vyléčený feťácký typan z budoucnosti, který je ve skutečnosti úplně totožný jako feťácký typan v přítomnosti. Why not, podobné náměty už byly x-krát omleté, zpracování bylo zpočátku pěkné (s ubývajícím časem to bylo horší a horší) no a zbytek vyplnily zbytečné kecy okolo (upřímně jsem rád, že se feťácký typan s budoucnosti nedal do květnatého vyprávění o stroji času). Žádné velké poselství bych v tom nehledal, ono ostatně je otázka, zda nám vůbec něco tenhle film měl předat. Emily byla už jen takovou třešničkou na pomyslném dortu.

• 15.1.2014  15:07

Britům opravdu závidím jednu věc - jejich upřímnou lásku k vlastní zemi. Atmosféru tohoto koncertu netvořili tak interpreti, jako právě lidi, kteří stáli několik hodin na The Mall, aniž by měli šanci něco vidět. Přesto tam byli celý den a užívali si každou minutu, protože měli k tomu důvod, a tím je právě jejich nefalšovaný patriotismus a hrdost k historii a její kontinuitě, kterou představuje HM Elizabeth II. God save the Queen!

• 15.1.2014  03:36

Naprostý herecký koncert paní herečky Meryl Streep a pana herce Tommy Lee Jonese. Jen díky nim jsem dal tomuto filmu druhou šanci, neboť jeho námět je na mou náturu poněkud depresivní a v určitých chvílích i naprosto demoralizující v otázce "oženit se či ne?". I přes sweet happyend si stále nejsem schopen na tuto otázku odpovědět, nicméně co se týče hodnocení filmu, mám jasno. Ti dva to vytáhli o hvězdu výš. P.S. Vyhoďte žánr "komedie", pod tím pojmem si představuji poněkud jiný typ filmů...

• 15.1.2014  01:51
    Eurotrip (2004)

Eurotrip je zase jiný druh amerikánské středoškolské komedie, než na který jsme normálně zvyklí. Potenciál měl tenhle námět sakra velký, nicméně tvůrci ho celkem dost zabili svým jakože vtipným pojetím Evropy. Milý fakt je, že prakticky celý film se natáčel v ČR, takže člověk poznává Londýn, Amsterdam, Paříž a další místa z pohledu pražských ulic. Na druhou stranu některé východní prvky filmaři tak nějak nepotlačili, což má za následek uvedení Američanů v omyl, že po Francii se prohání padesát let staré vlaky s nápisem ČD (pak si nemají Amíci myslet, že Evropani lezou po stromech...). To už se ale až moc hrabu v detailech. Ve výsledku mě Eurotrip místy bavil, místy nudil a místy jsem ani nevnímal. Díru do světa tenhle film neudělá, ale vyloženě na vyhazov to taky není.

• 14.1.2014  23:44

Pokračování našláplého originálního animáku už není tak kvalitní. Hudba a animace si sice ponechaly svůj standard, ovšem příběh byl ještě více dětský než u jedničky. Vše naštěstí zachraňovali moji milovaní hihňající mimoňci, které bych mohl sledovat celý den a vůbec by mne neomrzeli. Velké plus získávají také tři původně rozmachané děvčice, asi dostaly rozum a už se nechovaly jak největší parchanti. Vlastně naopak, celkem se mi i líbily, takže nepůsobily na mne tak antikoncepčně, jako v jedničce. Ve výsledku pěkný animovaný snímek, mezi elitu se ale u mne nezařadí.

• 14.1.2014  22:58

Perfektně rozjeté vol. 1 ztratilo ve vol. 2 rychlost a čím více minut uplynulo, tím horší a nezáživnější bylo vyprávění Joe. O wtf konci nemluvě, to jsem opravdu nepochopil. Ale pořád se jedná o pěknou analýzu náboženství, hudby, filmu, literatury,a umění.

• 14.1.2014  18:18
    Já, padouch (2010)

Ale proč ne... Universal přišel zase s něčím novým, tentokrát se žlutými hihňajícími mimoňi a typanem, co se snaží překonat idiota v teplákovce (nebo to fakt bylo pyžamo?). Důležité je, že každá věková kategorie si v příběhu najde své. Děcka v tom vidí zábavu, dospělí dokonalou antikoncepci v podobě třech holčiček, které, na to, že vyrůstaly v děcáku, se chovaly pomalu hůř než Dudley Dursley. Proč ne, mně se to líbilo.

• 13.1.2014  22:34
    Zlatý Glóbus 2014 (TV pořad) (2014)

Pomalu se to začíná přibližovat trapnost Českých lvů. Oceněné snímky a osoby komentovat nebudu, neboť tradičně mnoho snímků oficiálně uvidíme v ČR asi tak za deset let (neoficiálně snad už do Oscarů). Amy Poehler alias teenage boy relativně pobavila.

• 13.1.2014  04:48
    Diktátor (2012)

Jestli je nějaký diktátor, kterého mám rád, je to Aladdin. Samozřejmě se i na tomhle filmu najdou nějaké aladdin věci, které se někomu buď aladdin nebo aladdin, Ovšem celá ta hodinka a půl jako celek byla naprosto aladdin. Už teď jsem zvědavý na další Cohenovku, zda bude ještě aladdin než tahle.

• 12.1.2014  16:35

Film Love Bite mi připomínal spíše slátaninu amerických komedií typu American Pie a tak pětinového odvaru britského komického umění. Ne, že by to bylo vyloženě úplně špatné, ale přecejen počet hluchých a nudných scén mnohonásobně převýšil právě ty okamžiky, na které jsem u britských komedií zvyklý, a které mi vykouzlí oblblý výraz na obličeji. Jinak ale oceňuji dost zajímavý námět a Eda Speleerse s Lukem Pasqualinim.

• 12.1.2014  02:22

Stará dobrá Hvězdná pěchota, která je pro mne již kultovním guilty pleasure z mého dětství. Ty časy, kdy jsem si ji nesčetněkrát pouštěl nahranou na VHSce, kterou mám mimochodem někde ještě stále zahrabanou. A co na tom, že to je parodické béčko, důležité je, že je na co stále vzpomínat. Btw. až teď po těch letech a asi snad tisícím zhlédnutí jsem zjistil (nebo si spíše uvědomil), že tam hraje tehdá ještě zajíc Neil Patrick Harris, a to dokonce výraznější roli...

• 11.1.2014  21:46
    Podfukáři (2013)

Kdo má rád svět podfukářů, bude mít rád i tento film. Je pravda, že místy je děj překombinovaný (při takovém počtu scénáristů se ani nedivím) a některé triky jsou až moc počítačové, nicméně je to snímek o podvodnících, tak to by bylo, aby tvůrci na nás taky neudělali nějaký ten menší podfuck. Ještě, že nás nepodvedl casting, takové Mélanie Laurent by byla velká škoda, kdyby nebyla reálná. Doufám, že možná přijde i kouzelník podruhé...

• 11.1.2014  16:11
    Nesvatbovi (2005)

Zatímco první polovina byla perfektně našlápnutá, ta druhá už šla svou utahaností a rádoby větším dramatem do háje. Averzi na american smile by Owen Wilson raději započítávat nebudu, jinak bych, vzhledem k časté frekvenci těch naleštěných králičích zubů, musel dát asi odpad...

• 11.1.2014  03:47

Jedním slovem - ztracený. Přesně takový mi připadá Shyamalan v poslední době. Jinak si nedokážu vysvětlit tenhle naprostý fail, snad jeho největší a nejtragičtější v celé kariéře. Na jednu stranu chápu, že TOHLE bylo natočené pro děcka (jakože rodinný / fantasy / whatever), ale průser nastává v tom momentě, kdy rozumný rodič (jako jednou budu i já) raději vezme své děcko do kina na klasickou animovanou Pixarovku, než na takovouhle (a teď sorry děcka) píčovinu. Ještě bych riskoval, že mi děcko bude pobíhat po budějckém náměstí a nasraně mávat rukama, že ta kašna nestříká tak, jak chce. Vůbec. Ani nebudu raději rekapitulovat, co vše bylo na tomhle filmu špatně, protože bych si na to musel zavzpomínat a možná bych se rozbrečel. Jediné, co Shyamalana zachraňuje od odpadu, je paradoxně právě on. Tímto ode mne dostává další šanci, snad se z toho posledního desetiletí zberchá a natočí pořádný snímek, ne takovéhle (sorry děcka podruhé) cypoviny. UPDATE: Ono TO stálo 150 mega a vydělalo dvakrát tolik? WTF?

• 11.1.2014  01:23

Mafie, pozdní jazz, art deco, luxusní těžkotonážní auta, broušené skleničky, děvy s rudou rtěnkou... to já velmi, velmi rád. A když je o tomhle všem natočený i film, tak ten mám ještě raději. A nic na tom nemění (s)prostý fakt, že Gangster Squad není nic jiného, než naprostá vykrádačka svých mnohem legendárnějších a kvalitnějších žánrových kolegů. Mám prostě na tyhle filmy slabost. P.S. Nikdy bych neřekl, že Gosling má tak pištivý vysoký hlas...

• 10.1.2014  21:35

..... aneb nádherný prototyp absolutně primitivní, nesložité, vygumující jakože krimi komedie (?) s prvky sci-fi, se suchým Reynoldsem a Bridgesem s rádoby very funny přízvukem. Cypovina na entou, jejíž světlou chvilkou nebyl nikdo jiný než Mary-Louise Parker. Na druhou stranu si ale alespoň můj mozek pročistil své závity mezi učením na zkoušku...

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13