Cesta na Měsíc (1902)

Těžko se vžít do role diváka v roce vzniku. Ale každopádně je to pro mě pocta, že jsem mohl Cestu na měsíc vidět i dnes. Moc nechybělo a nemusel ji vidět už nikdo, což by byla obrovská škoda. Nejde dát nižší hodnocení než 5*, vždyť to je počátek toho všeho, co se nám dostává dnes. Tenkrát to musela být paráda, film s dějem, dobrodružné sci-fi... 100%

Psanci (1980)

Dal jsem 3*, ale musel jsem se hodně přemáhat, jelikož půlka filmu byla pořádná nuda. Ale je nutno ocenit výběr herců, nebo spíše styl, jakým byli vybráni (viz. komentář Djkoma). Jinak se ale jedná o western, který ničím zvláštním neoslní. Přestřelek také moc není a když už jsou, tak za moc nestojí. No a téma Jesseho Jamese už taky všichni známe, takže nic nového pod sluncem. Pro mě byl nejlepší okamžik z celého filmu souboj s noži v saloonu a do toho ta klasická salooní hudba. Vítěz pak odchází vrátkama, hudba přestává hrát, pak chvíli strnulé pohyby všech v saloonu a pak zase začne hrát hudba. Tyhle momentky mám rád. Stejně tak ten pes, který sere v záběru, když přijíždějí koně. To se prostě musí ocenit. Takže dávám slušných 60%

Kokosy na sněhu (1993)

Myslel jsem, že na podruhé už to nebude taková zábava, jako když jsem se smál před lety, když jsem jamajský bob viděl poprvé v akci. Ale to jsem se pořádně splet. Komedie nacpaná parádními hláškami (hlavně na švýcary), emocemi a nádhernými okamžiky, které se vyplatí vidět. Zvedám na maximální hodnocení a doporučuji všem, kteří ještě jamajské družstvo v bobu i mimo něj neviděli. 85%

Next (2007)

"Budoucnost není pořád stejná. Pokaždé, když se do ní podíváš, změní se, protože ví, že se na ni díváš. A tím se pak mění všechno ostatní. " Proč má Next tak nízké hodnocení fakt nechápu. Já ho řadím k jednomu z těch lepších Cageových filmů. Už jen kvůli tomu parádnímu závěru, to byl opravdu dobrý nápad. Herecké výkony Nica a Jessicy, potažmo Julianne si také nezaslouží kritiku. Mě tu všechno dokonale pasovalo. Kdyby byla budoucnost vykreslena složitěji, tak by si zase místní rejpalové stěžovali, že to nepochopili. Stěžovali by si tak jako tak. Pro mě to však byl pokaždé super zážitek a zvedám na plný počet hvězd. Viděno 3x. 90%

Hlas Česko Slovenska 2 (2014) (pořad)

Jedna za Pepu a jedna za Martu, jinak nic... Podle mě tyhle pěvecké soutěže už nemají vůbec žádný význam. 40%

Bourneovo ultimátum (2007)

Proč jsem k poslednímu dílu trilogie předtím nenapsal komentář? A nebo napsal a byl mi smazán (už zase)? Kdo si to má pamatovat? No to je fuk. Podstatné je, že třetí díl se ubírá ve stejném stylu jako ten předchozí. Tudíž spousta akce, rychlost, parádní práce se střihem, napětí, adrenalin, bojové scény, akční scény. No prostě vše, co chci v akčním filmu vidět. A ten závěr, no pááááni. 100%

Málem hrdinové (1998)

Můj dojem byl po shlédnutí takový, že některé vtípky působily hodně povedeně (např. ten s kradením vajec), u kterých jsem se dost nasmál. Některé zase byly totálně mimo mísu a trapné (např. porovnávání vlasů). No a některé byly až tak moc trapné, že byly svým způsobem taky směšné (indiánská stezka, ptačí let). Celkově je to však naprosto průměrná komedie, která ničím zvláštním nepřekvapí. 60%

Plivu na váš hrob (2010)

První půlka byla docela nechutná a navíc jsem měl nějakou prodlouženou verzi, kde toho bylo ukázáno ještě o trochu víc. Prostě parta vidláků terorizuje krásnou slečnu z města, která si přijela odpočinout na chatu uprostřed lesa. Dělají jí všemožné zrůdnosti a úchylnosti. Až nakonec dojde i na znásilňování, které ve filmu nevidím moc rád. Od té chvíle jsem tomu už moc nevěřil a kroutil jsem hlavou, co všechno bylo ve filmu ukázáno. Ale druhá půlka už naštěstí stála za to. Nejlepší byla pro mě scénka s očima, nic pro slabší povahy. :D Hlavní hrdinka je ovšem pořádná kost a strašně moc jsem jí fandil, ať je pořádně kuchne a hlavně ať vidláci co nejvíc trpí. To se mi splnilo a tak hodnotím za pět. 85%

Scary Girl (2011)

Ale jo, je to vtipný. Už na začátku jsem se musel smát, jak nestíhal klávesy na rytmus melodie Halloweenu. :D Nebo ta krev z ucha zvukaře. 4min se určitě vyplatí tomu obětovat. 70%