Carrie (2013)

Neuvěřitelně podhodnocený snímek z mého pohledu. Nejspíš to bude tím, že jsem neviděl originál, ale čert to pal. Nemusím snad pokaždé v životě všechno porovnávat a v tomto případě se mi to rozhodně vyplatilo, jelikož jsem si mohl film pořádně užít. Chloë Grace Moretz se mě líbila už v Let me in a tady mi zase dokázala, že jí tyhle role dokonale pasujou. Od začátku jsem s ní soucítil a přál si, aby to všichni odskákali. Efekty se mi hodně líbily, zvláště ke konci čelní sklo. Konec bych zakončil trochu jinak, knihu jsem všal nečetl, tak nevím, jak moc se film držel knižní předlohy. Ale ve výsledku mě tahle podoba Carrie mile překvapila. A opět je to pro mě důkaz, že podhodnocený snímek může být velmi kvalitní a nebojím se tak dát plný počet. 90%

Angst (1983)

Pohled do hlavy a do duše sadistického psychopata. Film, který nechcete vidět, ale přesto se na něj podíváte. 65%

Stalo se (2008)

Viděno podruhé a musel jsem jednu hvězdu navíc přidat. Film nemusí každému sednout, a proto má tak nízké hodnocení. Přesto tu někteří komentují jako by byli mistři světa, všechno znali a všemu rozumněli. Spíš to ale vypadá, že už jsou tak zdegenerovaní současným filmovým průmyslem, že nedokáží ocenit jednoduchost a originalitu, kterými se tento film jednoznačně pyšní. Všichni co dávají odpad, by se měli stydět, sklopit hlavu a s pokorou odkráčet... no asi víte kam. Pro mě docela překvapení, že ač nemám příliš v lásce Zooey Deschanel, tak tady mi vůbec nevadila. Vlastně je to asi jediný film s ní, kde mi její přítomnost neruší filmový zážitek. Asi proto, že toho příliš nenamluví. 75%

Trabantem Hedvábnou stezkou (2009)

Je vidět, že na prvním dokumentu ještě nemají všechno takhle vychytaný jako ve dvojce z Afriky a spíš byla posádka unešená z toho, co viděla a s kamerou jim to ještě tolik nešlo. Ale podstatné pro mne je, že jde na tom vidět obrovské odhodlání, cítím tam to dobrodružství a celá tahle akce na mě působí velmi pěkným dojmem. Je fajn, že češi zanechávají po sobě i takovouhle stopu. Vidím, že má tenhle dokument i spousty nízkých hodnocení jen kvůli tomu, že prý působí odměřeným dojmem. Mě se to naopak nezdálo až tolik zřejmé a spíš jsem si užíval a představoval si to, co musela posádka prožívat a čím musela trpět (technika, počasí, cesty necesty). Hodně jsem jim fandil, ať celou misi dotáhnou do konce a ikdyž to stálo spoustu úsilí a nervů, tak se jim to nakonec podařilo a nezbývá než smeknout. Absolvovat podobnou výpravu bych si taky přál. 100%

Lesní duch (2013)

Říkává se, že remake bývá horší a ono to tak u Evil Dead skutečně platí. Ikdyž těžko říct, ono to moc s originálem společného nemá. A to hned ze dvou důvodů. Zde totálně chybí jakýkoliv vtip, u kterého bych padal ze židle, tak jako u originálu. A naopak zde je strašná spousta nechutností a -krve- . Ono už to začíná být v těch nových hororech vážně pořád o tomtéž. Na prd děj, hektolitry červené šťávy a uřezané končetiny, popřípadě jiné části těla, pokud možno s co největší brutalitou. Ono už vážně v dnešní době nelze obyčejného diváka zaujmout klasickou povedenou lekačkou? No asi ne. S úcty k Raimimu dávám 3*, ale jinak slabota a zklamání. Čekal jsem trošku víc tajemna, strachu (ale toho skutečného nenuceného strachu bez použití morbidností) a hlavně vtipu. 60%

Chata v horách (2012)

Parádní podívaná, která pomaličku nabírá na síle s postupujícím časem a v závěru vygraduje do neskutečných rozměrů. Konečně zase horor, který není jen klasická vyvražďovačka, ale je originální, vtipný a hlavně do puntíku promyšlený. Při pohledu na všechny ty monstra mi však bylo líto, že nejvíc prostoru dostali právě zombíci. Ale stejně u mě vede scénka s jednorožcem aneb jak by řekl AsKa - Rednorožek. Parodie na všechny možné horory mě mile překvapila. 90%

One Direction - Story of My Life (2013) (hudební videoklip) odpad!

Z principu, který jsem napsal v předchozím komentáři. Ale mohu jen dodat, že se mi absolutně nelíbí styl této kapely, vizáž jednotlivců ani celkové vystupování. Tohle prostě chytnout, zapálit, zakopat a hlavně zapomenout. 0%

One Direction - Midnight Memories (2014) (hudební videoklip) odpad!

A já myslel, že éra těchhle rychlokvašek chlapeckých skupin skončila někde na konci devadesátých let. A ejhle ono se to pořád a pořád vrací. Nesnáším tupé vykrádání starých dobrých songů, které tihle "borci" totálně pizdí. Ale teenky z toho můžou provlhnout koberec, budiž jim to přáno. 0%

Evanescence: Lithium (2006) (hudební videoklip)

Perfektní song i klip. Konečně se tu objevuje ten správný styl hudby... 100%

Evanescence: My Immortal (2004) (hudební videoklip)

Nádherná emotivní písnička... A klip, k tomu není moc co říct. Hra na piano a prakticky pořád je v záběru krásná a ležící Amy Lee. :) Ale melodie a její hlas bere dech. 100%