Moje sestra vlkodlak (2000)

No, horor to vážně moc není, ale atmosféru umí film navodit poměrně slušnou, se spoustou krve, pokousanými lidmi i zvířaty, utrženými prsty atd atd. Hlavní hrdinky působí velmi dobře, takové správné gothic psychoušky. Matka se chová docela zvláštně, hlavně pak na konci, když se dozví, co jsou sestry zač (nebo spíše co provedly). Táta je zase úplný kliďas a působí naprosto odevzdaně. No prostě taková normální americká rodinka. :D Pak se zde objeví pár dalších vedlejších postav, které taky nejsou k zahození a vše to pěkně odsejpá. Proti vlkodlakovi tu jsou trošku námitky, ale mě nepřišel až tak hrozný nebo trapný. Působil akorát poněkud nemotorně. Celkový dojem z toho mám takový, že jsem se slušně bavil, ikdyž jsem se nebál. Dle mého je hodnocení zde naprosto adekvátní tomu, co můžeme vidět. 60%

Halloween II (2009)

Průměrný remake, který se už zremakované jedničce nemůže rovnat, natož pak originálu. Rob Zombie trošku ubral na tempu, ale naopak zase přidal sadistických scén. V tom si vážně libuje a spousta lidí to nemusí přijmout. Ono je to v podstatě i remake už zremakovaného, jelikož se nám tu objevují scény z prvního dílu (Lauriny sny) a tím se tempo degraduje. Duchařina mi vadila hodně, stejně tak bílý kůň a podobné hovadiny. Tohle trošku Robík posral. 45%

Barbar Conan (1982)

Bezpochyby první Arnieho slavná role, po které jeho herecká kariéra nabrala obrátky. A není se čemu divit, takové paže a hrudník se totiž jen tak nikde nevidí a vlastně už ani nikde jinde nikdy neuvidí. V roli barbara si těžko představit někoho jiného, jelikož byl Arnie právě ve své nejlepší formě. Terminátor a Predátor jsou po tomto skvostu třešničkami na dortu jeho hvězdné kariéry. Nemám co vytknout, mě se Conan nikdy neomrzí, ikdyž je to už 22let zpátky, co film vznikl. Ten čas neskutečně letí, až je to neuvěřitelné. A ta hudba! 100%

Avicii - Hey Brother (2013) (hudební videoklip)

Průměrná hudba, po které za dva tři měsíce, až se ohraje, neštěkne pes. Klip taktéž průměrný. 50%

Smrtící parazit (2009)

Ekologické hororové sci-fi o globálním oteplování. Pro mě mírné překvapení, jelikož jsem čekal méně a dostal jsem více. Jsem rád, že Val Kilmer nedostal tolik prostoru, je už vážně starý a mladí to za něj odtáhli skvěle. No a představa, že se mi něco přes kůži zavrtá do těla a tam si to žije svým životem a dokonce se i množí, je vážně hnusná a už jen pomyšlení na to, je pro mě horší než smrt. Nesouhlasím s místními "odborníky", co hned kritizujou téma, že je omílané, nebo herce, že neumějí hrát, stupidní dialogy atd. To tady rozhodně neplatí. Já se skvěle bavil a bez obav mohu dát 4*, aniž bych měl špatné sny a výčitky svědomí. 70%

Prostředníci (2009)

Mohl by to být vcelku zajímavý a vtipný příběh... na obojí si alespoň snaží film hrát, ale jde mu to sakra těžko. Občasný žertík nepobaví, působí příliš vynuceně. Uprotřed filmu už se u mě dostavovala nuda, stopáž bych klidně o dvacet minut zkrátil. Pak bych možná dal tři hvězdy. Ale takhle to bylo utrpení dosledovat Middle Men do konce, bohužel. S tímhle tématem šlo podle mě udělat mnohem víc. 45%

Osiris: Vesmírná kronika (1998) (TV film)

Pro mě docela milé překvapení a jsem rád, že jsem na Osirise čirou náhodou narazil. Je velká škoda, že k tomuto pilotnímu dílu už nevznikl celý seriál. Příběh mě totiž moc bavil. Zároveň se mi hodně líbil nápad s rasou Inženýrů a jejich schopnosti. Dobré triky, masky a kulisy s přihlédnutím na dobu vzniku. Sympatické postavy včetně hlavního hrdiny i unesené dcery. Líbilo se mi, jak se postupně dávala dohromady posádka pro její záchranu. Škoda, škoda, opravdu bych ocenil pokračování, klidně i ve formě dalšího filmu. 85%

Striptýz (1996)

Nejvíce sexy je Demi Moore právě v tomto filmu a že ji to u tyče pekelně šlape. :) Ta by se ve světě pole dance rozhodně neztratila. Ikdyž je příběh jednoduchý a nezajímavý, přesto dávám 3*. Už jen proto, že jsem v pohodě zvládnul několik projekcí a nepřišlo mi to zas tak extra nudné. 60%

Kdopak to mluví (1989)

Vzpomínám si, že jsem v dětství tenhle film nesnášel. Ale z úcty k Johnu Travoltovi dávám 2*. Nebylo to ani vtipné, ani dojemné. Spíše jen hloupé. 40%

Upír z Feratu (1981)

Upír z Feratu není na svou dobu a československé poměry vůbec špatný horor. V dětství mi naháněl občas hrůzu, při myšlence, že auto vysává z lidí život. Dnes už je to spíše důvod k pousmání. Přesto se jedná o hodně podhodnocený film. 70%