Ranhojič (2013)

Ranhojič je pro mě velice zajímavým a zároveň netradičním filmem, jelikož takových jsem mnoho neviděl, pokud vůbec existují. A až na drobné (místy i větší) šrámy, či trhliny chcete-li, ho mohu přijmout i jako historický film. I přesto, že některé scény na tu dobu působí příliš dobrácky, ač byl středověk spíš rájem krutostí, ničemností a ohavností. Některá fakta se tedy z filmu přijímají jen ztěží, ale pokud tohle dokážete přejít, tak Vám Ranhojič nabídne luxusní příběh o putování, o poznání a o touze dokázat něco víc. 75%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Asi jsem na tohle už moc starej, ale tento stupidní jednoduchý humor, kde je víc sprostých slov než těch normálních,mě fakt nebere. Pár vtípkům Jamese Franca jsem se sice od srdce zasmál (a vlastně celou dobu vše tahá James a možná trošku Jonah Hill), ale zbytek byl fakt úlet jako hrom. Nehrát tu Franco, tak nedám ani ty usmolené dvě hvězdy. Totální kravina opravdu. 40%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Pěkná pohádka s jednoduchým příběhem, nad kterým není nutno moc přemýšlet a bohužel taky mírně odfláknutým závěrem. Efekty se mi líbily, stejně tak i herecké obsazení. Kdo vymýšlel překlad byl samozřejmě idiot, ale u nás je to pravidlem, že název většinou neodpovídá originálu. 60%

Nejkrásnější hádanka (2008)

Pohádka se mi docela líbila. Pár much sice měla, ale bavila mě. Při sledování jsem vůbec netušil, že je od Trošky a ikdyby, tak by to mé hodnocení rozhodně neovlivnilo, jen pro tento fakt. Někdy ta kritika vážně není na místě, i špatný režisér totiž občas natočí něco dobrého. A tahle pohádka je toho důkazem. 65%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Epický velkofilm, který mi ukázal přesně to, co jsem od něj chtěl a očekával. Vynikající efekty, ale hlavně dokonalé ztvárnění starověkého Egypta se vším, co mu bylo vlastní. Čili stavba monumentů, otroctví, vláda faraonů, architektura, oblečení, zbraně, no prostě vše bylo tak dokonalé, až se mi tajil dech. K hereckému obsazení nemám příliš velkých výtek. Bale v roli Mojžíše byl nadprůměrný, Joel Edgerton v roli Ramsese spíše průměrný, ale nekazil dojem filmu, zahrál prostě to, co mu nařídili a tuhle svou funkci odvedl skvěle. Bibli jsem nečetl, ani to nemám v plánu a celkově můj přístup k náboženství je veskrze chladný. Přesto jsou filmy, kde mi příliš velká míra náboženství, Boha, uctívání atd. nevadí a tohle je jeden z těch případů. Na to, že měl film dvě a půl hodiny, tak jsem se v křesle skoro ani nezavrtěl, na hodinky jsem neměl ani pomyšlení a vše tak rychle uteklo, že mi to na konci bylo hodně líto, že už musím opustit sál a jet domů. Viděno v Cinestaru Ostrava ve 3D. 85%

Vzhůru do oblak (2009)

Na ty animáky fakt moc nejsem, ale vyjímečně jsem se s rodinou podíval při té vánoční atmosféře, abych netrhal partu a musím říct, že jsem se dobře bavil a docela i nasmál. Mělo to hlavu i patu, slušný příběh a hodně příjemných momentů. Ať už těch srandovních, tak i těch, při nichž je nutno občas zamáčknout slzu. Pěkné zábavné dobrodružství pro malé i dospělé. 75%

Láska na vlásku (2014)

Trošku podhodnocená pohádka ne? Pro mě je teda jednoznačně jedna z těch lepších, které se v poslední době vyskytují v našich luzích a hájích. Příběh je sice jednoduchý a prostinký, ale také zajímavý a dobře natočený. Herecké obsazení se mi líbilo, stejně tak výkony všech herců a hereček. Příjemná pohádka na druhý svátek vánoční a pro mě milé překvapení. Pro ty, co tu dávají odpad, tak nevím, co byste ještě chtěli. Si natočte svou vlastní a pak se můžete naparovat u zrcadla "experti". :D Dle mého je tu spousta kritiky, která jde ale úplně šejdrem... 70%

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Dvě příběhové linie a obě neskutečně ulítlé a zábavné. Těžko si vybrat, která z nich je víc k popukání, obě by totiž mohly vydat na samostatný vtipný příběh. Vtipný je ale slabé slovo, páč ty dávky humoru (především černého) jsou zde v tak husté konzistenci, že by to odrovnalo i slona (kterého ani kulky neskolí). :) Kdo potřebuje zvednout náladu a chce se pořádně od plic a srdce zasmát, tak tohle je ta nejlepší možná volba. Jedná se vlastně o takovou severskou variaci Foresta Gumpa, jak už tu bylo zmiňováno, jen více inteligentnější. 90%

Zmizelá (2012)

Hodně předvídatelný děj i závěr filmu hodně škodí. Herecký výkon hlavní představitelky není špatný, ale jelikož celý film stojí skoro pouze na ní, tak je to bohužel málo. Zmizelé chybí atmosféra, ač těch posledních pár minut v lese nebylo úplně nejhorších. Závěrečný pohled na hlavní hrdinku a posléze i na ohromené policajty stojí za to vidět, ovšem není to nic, z čeho by si člověk sednul na prdel. 60%

Predestination (2014)

Paradoxně až moc přeparadoxováno... Příběh byl fajn až do jisté doby, kdy se začalo odkrývat tajemství jednotlivých postav. Čím víc se odkrývalo, tím víc mi to film znechucovalo a tím víc mi to přišlo jako totální hovadina (s prominutím a omlouvám se všem, kterým se to líbilo). Čekal jsem totiž úplně něco jiného a dostal jsem naopak něco, co už nemám zájem nikdy víc v budoucnu vidět (a vlastně jsem ani nikdy neměl zájem tohle vidět). Závěr mě měl asi odrovnat, ale větší ptákovinu jsem nezažil sorry... 40% - za úvod a za hudbu.