Zlaté časy rádia (1987)

Nádherně nostalgická vzpomínka. Divák je do ní vtažen a prožívá kouzelnou hodinu a půl ve světě Allena Königsberga 40. let.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Kvalitní thriller s výbornými hereckými výkony, hlavně Giovanni Ribisi a Keanu Reeves v roli primitivního burana z Jihu. A Katie Holmes k radosti Rosenberga s Goldsteinem ukázala kozy...

Powrót wilczycy (1990)

Pokračování slavného hororu Vlčice se klasicky nepovedlo. Chápu, že v roce 1990 byl hlad po nahotinkách, ale tady je toho tolik, že se z toho stává klišé (abych zacitoval Maureen z Vřískotu 2: "Co tomu pomůže, když bude nahá?"). Nutno ovšem podotknout, že slečny jsou opravdu moc hezké a ta nejhezčí je samozřejmě největší mrcha. Děj se přesunul z roku 1863 na přelom století, mrazivou zimu vystřídalo jaro-léto a zapadnutou vísku rezidence šlechty za Krakowem. Nechybí ani klasické okultno, doktora Goldberga vystřídala služebná a kartářka Agata, o jejímž původu svědčí menorah, kterou Agata využívá při obřadu voodoo. Otevřený konec nabízí možnost dalšího sequelu, což by ovšem asi nebylo dobré.

"O" (2001)

Další z řady remaků slavného Shakespearova díla, tentokráte zasazen do prostředí střední školy. To pouze dokazuje, jak nadčasový příběh to je. Uvedení filmu kolidovalo s masakrem na škole v Columbine, tak muselo být posunuto. Miramax stále ještě točí klasické filmy. Herecké výkony jsou špičkové, v čele se zkušeným Martinem Sheenem. Za zmínku stojí také výtěčná hudba, která osciluje od hip-hopu až po operu.

Vlčice (1982)

Chladný horor zasazený do polských reálií roku 1863. Obsahuje všechno co takový snímek má obsahovat: chladnou až místy mrazivou atmosféru, odpornou mrchu a samozřejmě nějaké to okultno (dr. Goldberg) a jako bonus patriotickou myšlenku. Scéna s exhumací všechno krásně doplňuje.

Pravá blondýnka (2001)

Nebýt Luka Wilsona, Victora Garbera a Holland Taylor, tak by to stálo za ještě větší prd. A tu blonďatou slepici by ve skutečnosti mezi právníky nikdy nikdo neviděl.

Klute (1971)

Slušný kriminální thriller a téměř "one woman show" Jane Fondy. Donald Sutherland je taky dobrý, avšak čekal jsem víc strhující zážitek, něco jako Serpico. - 70%

Protivný sprostý holky (2004)

Celkem pohodová teen komedie, ale až moc holčičí. Mark Waters prostě netočí filmy pro kluky.

Danton (1983)

Mistrovský historický film mistra Wajdy s hereckými koncerty dvou hlavních představitelů i ostatních herců. Snad nejpůsobivější scénou pro mě bylo vystoupení Robespierra před Konventem.

Hotel Rwanda (2004)

Strhující snímek podle skutečných událostí. Nenacházím žádnou oblast, kde by film selhával.