Útěk z normálu (1992)

Road movie o dvou ženách, které chtějí začít nový život a tak se vydají na Alasku. Leaving Normal měl tu smůlu, že byl uveden brzo po snímku Thelma a Louise a tak se nedočkal takové pozornosti. Je to škoda, protože se jedná o celkem dobrý film, který sice místy nudí, ale to vyvažují dobré herecké výkony, hlavně Meg Tilly.

Planeta opic (1968)

Antivojenský, antirasistický a antináboženský film zabalený do popkulturního sci-fi obalu. Tak co tam proboha dělá Charlton Heston?

Pobřeží moskytů (1986)

Dobrý snímek o rodině uvězněné v utopických snech šíleného otce. Harrison Ford je výborný a River Phoenix ještě nesfetovaný. Na můj vkus je to však kapánek dlouhé.

Kráčející skála (2004)

The Rock a Johnny Knoxville, to je dvojice k pohledání a když se k tomu ještě přidá krásná Britská Kolumbie a šikovný trámek, vznikne solidní zábava na sobotní večer.

3:15 zemřeš (2005)

I teď je možné natočit kvalitní film na téma Amityville, i když "podle skutečnosti" je tam asi jen 5 procent. Ryan Reynolds je vynikající, ale Van Wilder je Van Wilder.

Prokletí (2005)

Wes Craven zase boduje, zase s teenagerským hororem a zase se scénářem Kevina Williamsona. Navíc skvělé obsazení a Bowling for Soup!

Proti zdi (2004)

Duvara Karşı je výborným sociálním a mezilidským dramatem. Za zmínku stojí m.j. vynikající herecké výkony. Pro Sibel Kekilli je to debut jako hrom. A Fatih Akin znovu dokázal, že nejlepší německé filmy netočí Němci.

Jezero (1999)

Tuna klišé sráží tento film do smradlavých vod toho jezera v Maine.

Lawrence z Arábie (1962)

Řemeslně mistrné, avšak ideologicky naprostý brak.

Predátor z hlubin (2004) (TV film)

Vesele laděný horor s hezkým obsazením a optimistickým koncem. Snad se podaří natočit dvojku a pak i trojku. ;)