Válka dobytkářů (2002) (TV film)

Zajímavý western podle skutečné události. Je třeba filmaře pochválit, že toto téma vůbec zfilmovali, i když zde nechybí historické nepřesnosti. Herecké výkony jsou dobré, Tom Berenger je už tradičně výborný. Naopak Luke Perry se sem vůbec nehodí.

Živelná pohroma (1999)

Svižnější a vtipnější než většina romantických komedií. Maura Tierney se k Benovi hodí víc než Sandra Bullock. Ten závěr jsem skutečně nečekal.

Jako pavouk (2001)

Slušný krimithriller s mizerným scénářem a překvapivým rozuzlením. Morgan Freeman je jako obvykle výborný.

Špinavej Joe (2001)

Milá komedie s celkem slušným množstvím dobrých vtípků. A jako bonus pár special guests na čele s Carsonem Dalym.

Tvrdí chlapi (1997) (TV film)

Mistrovský výpravný historický televizní velkofilm s velmi silným hereckým obsazením, krásnou kamerou, nádhernou hudbou Elmera Bernsteina, výbornými hereckými výkony a kvalitní Miliusovou režií. Film je velmi věrný historickým faktům, nepřehlíží ani hrdinné černé "Buffalo soldiers". Milius pojal příběh tzv. Rough Riders opravdu velkolepě.

Dům s tichým barem (2000)

Velmi dobré drama zasazené do atraktivního prostředí města New York padesátých let. Příběh má dvě roviny: láska a osobní sny a také "komunitní" život, předsudky a rasismus. V jistém smyslu připomíná skvělý Příběh z Bronxu.

Jurský park 3 (2001)

Trojka je tak trochu parodií sama na sebe. Postavy Téy Leoni a Williama H. Macyho jsou tak otravné, že jsem celou dobu držel palce dinosaurům. Krátká stopáž filmu rozhodně prospívá a dělá tak z něho vydatnou popcornovou zábavu. A ten krásně optimistický konec...

Nahoru, dolů (2000)

Další kvalitní romantický film z dílny Miramaxu s tradičně kvalitním obsazením. Ben Affleck se snaží ještě o trochu víc než obvykle a je znovu skvělý, stejně jako dva dětsčí představitelé. Neurotická Gwyneth Paltrow se k Benovi sice moc nehodí, ale není to zas tak špatné.