Divergence (2014)

Hunger Games trochu jinak a přesto stejně, jen s o trošičku méně sympatickou herečkou. Zase tu máme rozdělený svět, zase tu máme zázračnou slečnu, u které se objeví všechny předpoklady ke zničení systému, který je už sám od sebe stabilní asi stejně jako jednokolka pod zadkem amatéra, zase tu marně hledáme nějakou logiku. A bohužel ani tentokrát nechybí stopáž delší, než by bylo nutné (vzhledem k tomu, že všechno akčnější a zajímavější se stane v posledních 20 minutách). Přesto, stejně jako zmiňované Hunger Games, celkem dobře poslouží jako oddechovka k zabití času. Neurazí, nenadchne, nepřekvapí, nečekejte moc a nebudete zklamáni.

Hercules (2014)

Průměrná oddychovka, u které si dovedu představit, že mohla dopadnout i hůř. Není to úplný nesmysl, ale i tak nad tím radši moc nepřemýšlejte a nechte se vláčet trochu krkolomným dějem. Místy se zasmějete, celé to docela rychle uteče a za pár dní už nebudete vědět, co to vlastně bylo. Dal bych 55% a to u mě odpovídá 2 **, takže toho se budu držet. V každém případě lepší dvě hvězdy než dvojka 300. P.S. The Rock je sice docela fajn, ale tím pravým Herkulem už od základky zůstává Kevin Sorbo

Hon (2012)

Malá lež, po které už nikdy nic nebude jako dřív. Neskutečně mrazivé, neuvěřitelně uvěřitelné. Skvěle zvládnuté drama, které z vás vyždímá řádnou porci zoufalství a pocitu beznaděje.

Transcendence (2014)

Tak ono Transcendence možná není tak špatné, jak naznačuje moje nízké hodnocení, ale když pro mě to bylo vážně obrovské zklamání. Takže celý komentář je možná jen způsob, jak se pomstít jeho tvůrcům. Když jsem viděl trailer, těšil jsem se, hodně jsem se těšil, ale přijde mi, že mě tvůrci pěkně podvedli. Wally Pfister je skvělý kameraman, ale od režisérské židle by se měl asi raději držet dál. Johnny Depp je skvělý herec, ale tady tohle by neutáhl ani kdyby tu byl desetkrát a pokaždé zmalovaný jako Jack Sparrow, tenhle film byl trochu úlet. Námět jako takový je určitě k zamyšlení a není úplně špatný, ale je podaný naprosto tragicky, amatérsky, nezajímavě. Už dlouho před polovinou filmu jsem začal doufat, že přijde celosvětový blackout, superpočítač se vypne a v nastalém temnu se objeví závěrečné titulky, bohužel tak rychlé to nebylo.

LEGO® příběh (2014)

Všechno je tu božíííí!!! ... pardon, nemohl jsem začít jinak, ale teď vážně ... jenže počkat, ono to vážně boží je. Když jsem Lego Movie viděl poprvé, bylo to v době, kdy pomalu dojíždělo v kinech (takže jsem měl soukromou projekci (jako vážně jsem tam byl úplně sám)) a jsem rád, že jsem tenhle kostičkový film stihl na velkém obraze, protože to bylo asi to nejzábavnějším, na čem jsem zatím letos byl. Film letí naplno skoro celou stopáž, zastaví je jen na chvíli (teď narážím na tu podle mě zbytečnou scénu asi 10 minut před koncem filmu, bez ní by byl film ještě božštější). Ve zkratce, za mě nejlepší animák za hodně dlouhou dobu a jednoznačně adept na nejzábavnější film roku.

Nekonečná láska (2014)

Možná jsem nenapravitelný romantik, možná to byl jen správný timing a možná to vážně není tak špatné. Ano je pravda, že Endless Love je plné klišé, předvídatelné a nepřináší nic nového, ale je to tak nějak v pohodě. Občas nějakou romantickou slaďárnu potřebuji a tahle mi docela sedla.

300: Vzestup říše (2014)

V hlavní roli zelené plátno, mrvítka z instagramu, tankery krve, armáda nazvaná bullet time a jediná scéna, kvůli které prostě musela perské flotile šéfovat Eva Green. Spousta akčních scén se postará o to, že se nebudete nudit, ale na druhou stranu si z filmu nic neodnesete. Až někdo za pár týdnů řekne 300: Vzestup říše, jediné co se vám vybaví bude "Jo, to bylo to s Evou Green", ale to moc nestačí.

Grandhotel Budapešť (2014)

To jsem takhle jednou potřeboval zabít trochu času a napadlo mě, že ideálním zabijákem by mohl být Grandhotel Budapešť. Jenže po necelých dvou hodinách jsem musel usoudit, že ani minutu nešlo o zabíjení, tedy určitě ne času. Pro mě velmi příjemné překvapení. Originální nápad, příběh, který ani minutu nedrhne, postavy které vás baví a vtipy, které nesklouzávají k trapnosti, vlastně nemůžu najít jedinou větší chybu. Takže až budete chtít taky zabít trochu času, určitě to nečekejte od Grandhotelu Budapešť.

Zimní příběh (2014)

Achjo, já se po traileru tak těšil a ono to dopadlo takhle. Nápad asi není úplně špatný, ale provedení mě moc nezaujalo a vlastně ani moc nebavilo. Spoustu věcí tu nikdo nevysvětlí, takže nevíte co se proč děje, ale nejhorší je, že vás to ani moc nezajímá. Neztotožnil jsem se s postavami a v ději jsem se lehce ztrácel. Jako celek film vůbec neklape a pro mě je velkým zklamáním.

Silicon Valley (2014) (seriál)

Není to nijak třeskutě vtipné, lidem mimo IT to možná přijde úplně mimo a možná občas nebudou vědět o čem je řeč. Osobně mi ale už dlouhou dobu u žádného seriálu neutíkali jednotlivé díly tak rychle. IT Crowd sice zůstává jako IT sitcom nepřekonáno, ale kdo ví, co třeba ukáží případné další sezony.