Rychlejší než smrt (1995)

Místy poměrně dost úsměvné, hlavní story předvídatelná. Film bohužel sklouzne záhy do průměru a to i navzdory hvězdnému obsazení. Právě obsazení je trochu podivný. Russell Crowe je v roli kněze na dívokém západě trochu k smíchu, DiCaprio tak nějak OK, Hackman dobrý. Největší problém mám se Sharon Stone, která dost přehrává, jako by při každém jejím rozhovoru nebo pohledu do jejich očí prožívala koitus. Podobně jako Megan Fox. Nevím jestli je to nějaký sofistikovaný záměr režiséra nebo ne, v každém případě je to parodický pohled na její pomstu. Možná je to tím, že film je už přes 20let starý, pak tedy stárne poměrně rychle. 50%

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Roland Emmerich a den nezávislosti podruhé. Vše je oproti prvnímu dílu snad desetkrát vetší, ale to neznamená, že nepřátelská loď o rozloze atlantiku bude budit desetkrát vetší strach. Ve filmu mě přišlo, že Emmmerich si vědom na svůj předchozí počin ladil až moc nostalgickou strunou, ve filmu nesčetněkrát uslyšíte: Před dvaceti lety nebo v roce 1996... A bylo to až moc do očí bijící, navíc ve filmu je určitě přes deset hlavních postav. Je v tom guláš a většína postav je NAPROSTO nezajímavá. Utkvěl mě opět Goldblum, ten má nějaké charisma, naopak Charlotte Gainsbourg v roli "experta" je naprosto špatný tah a krok vedle. Nevím, jestli to stále německý režisér myslí vážně, ale točit filmy, které jsou více USA než americké je divný. 30%

Hardcore Henry (2015)

Mám rád divné filmy a tohle divný film je. Pohled z první osoby si nepamatuju a nevím jestli se to v budoucnu chytne. Moje hodnocení je vysoké přes všechny zápory ve filmu - příběh, scénář, záporák,... Po schlédnutí dalších podobných věcí bych hodnocení měl jiné, ale tohle je první a bylo to celkem fajn. Daleko nejlepší věcí je Sharlto Copley, který je vtipný. Jinak 70%.

Warcraft: První střet (2016)

Hru jsem hrál asi 10 minut a vůbec mě to nechytlo, podle traileru jsem nic moc nečekal. Režiséra Duncana Jonese znám z jeho dvou předchozích filmů Moon a Zdrojový kod. Tyto dva filmy byli oproti Warcraftu nízkorozpočtový a chytrý. Tohle je ale mainstream, takže nečekám žádné sofistikované dílo. Kromě Ragnara a Bena Fostera mě žádný člověk ve filmu nepřipadal zajiímavý, na druhou stranu Orkové mě přišli daleko pocitově zahranější než lidi. Je to opět skvěle natočený, grafika je parádní. Vlastně se to asi už počítá do animáku, vždyť drtivá vetšina filmu je CGI stejně jako Avatar. Na zmíněný Avatar Warcraft ještě rozhodně nemá, ale jako první díl dalšího nekonečného seriálu to není vůbec špatný - 80%.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Singer trochu zakopl. Já sice patřím k těm, kterým se vcelku líbil i tento film, ale úpadek je znát. Nový mutanti jsou naprosto nezajímavý, jejich nábor je trochu směšný. Magneto opět řeší dilema zda má jít proti lidem nebo ne. Je to do třetice to samý. Navíc záporák mě moc nechytl. Přitom udělat mega-kurevsky dobrého mutanta není špatný nápad. Celý lore založený na čtyrech jezdcích apokalyspy je docela ok a zamlouvá se mi to. Jenže to moc nefunguje. Na druhou stranu já mám fakt X-Meny rád, takže 60%.

Captain America: Občanská válka (2016)

Stále si Marvel drží standard. První polovina filmu je nic moc, vlastně skoro žádná akce, druhá polovina je v tomto ohledu o dost lepší. Některé postavy mě byli naprosto ukradený. Některé scény filmu byly skvělý, například bitka na letišti. Osobně vůbec nemusím kapitána ameriku, Iron man je daleko lepší postava. Trochu narcis, ale hlavně mě oproti Evansovi NENUDÍ. Na druhou stranu když si vzpomenu na ultra-sračku Batman vs Superman tak toto je film desetiletí - 80%.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

V tonhle filmu je snad úplně všechno a přesto si myslím, že je to jeden z největších propadáků za posledních několik let. Možná právě proto, že se snažil režisér nasrat do filmu všechno co mu blesklo hlavou. Navíc podle mě Zack Snyder na takto vysokorozpočtový film nemá, ono to asi není vůbec snadné tohle ukočírovat. Hlavní postavy filmu a asi největší komiksový hrdinové jsou bez charisma. To je asi problém, ponurá atmosféra Benu Affleckovi sice svědčí, může mít stejný výraz celý film, na druhou stranu stejně je to oproti Cavillovi oscarové eso. Největší průser toho všeho je SCÉNÁŘ!! Navíc mě připadá, že Zack Snyder kopíruje temný rytíře, ale zdaleka nemá tak dobrý scénář a není tak dobrý režisér. Samotný boj mezi Batmanem a Supermanem trvá asi 10 minut. Ve filmu se objeví i Lex Luthor, Alfréd - Jeremy Irons, nějaká velká DOOM nadupaná příšera, Wonder Woman, Costner, Diane Laneová a další. A muselo to být velmi drahý. Ale nefunguje to absolutně vůbec oproti Avengers, které mě sice začínají unavovat, ale jsou úplně jinde než DC. 20%

Iron Sky (2012) odpad!

Velká blbost, vůbec mě to nevtáhlo. Přitom námět nebo myšlenka je docela ok. Je to i přes pohých 93minut dlouhé utrpení. Naprosto bez vtipu, jeden z nejhorších filmů v roce 2012 - Odpad.

Bohové Egypta (2016)

Mainstream blockbuster, který je natočený dobře. Na nic si nehraje, nečekejte propracovanou mytologii bohů Anubise nebo Hora. Herci taky slušný, ale na film jdete hlavně kvůli bitkám a ty jsou tady super.

Creed (2015)

Beru to jako pocta Rockymu, emoce v tomhle filmu fungují na jedníčku. Stallone byl nominovám za tuto roli na oscara a vážně bych mu jí dal, bylo to poslední připomenutí jeho slavné role. Musel asi hodně mluvit do scénáře i do natáčení, protože z filmu to Slayem jen sálá. Je to fajn - 70%