Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Chápu, že tenhle druh filmů není pro každého, ale já mám tento žánr rád. Tenhle byl navíc naprosto zvládnutý...bylo tam všechno..supr herci, skvělý nápad a výborně natočeno. Jen mínus za dabing...radši na to koukněte s titulky. 90%.

Zrůda (2003)

O Aileen Wuornosové jsem už dříve slyšel, takže jsem věděl co dělala a jak ji dopadli. Těžko říct nakolik se shoduje ten příběh s pravdou, ale je to dost zajímavé. Kdyby ji nepotkala ten večer v tom baru, tak by to všechno možná dopadlo jinak. Natočeno to bylo dost dobře, na nic si tu nehráli, hudba dobrá, maskéři odvedli neskutečnou práci, kdy z 27-leté Charlize Theron, krásné herečky, udělali opravdu Aileen (jinak bych to nedokázal říct)...A výkon samotné Ch.Theron? Naprosto výborný. Ty gesta musela mít hodně nastudované. Za mě 85%.

Anihilace (2018)

Podobných filmů už tady byla řada, takže vymyslet něco nového je v celku umění. Samozřejmě natočeno je to podle předlohy, ale i tak to není nic jednoduchého, aby se to líbilo. Moje pocity čerstvě po shlédnutí? Rozporuplné. V pohodě můžu říct, že efekty v tzv. Záři byly hodně pěkné, atmosféra výborná, nicméně co se týče děje jsem tak trošku nerozhodný. Mám takové žánry rád, takže jsem dokoukal až dokonce naprosto přikotvený k židli, ale chápu, že jiným se to už tak líbit nemusí. Někdy tam bylo zbytečně zmatené prolínání děje a ten konec...no každý musí zapojit svou fantazii. Celý film byl více méně o tom aby člověk při jeho sledování přemýšlel. Mi se to každopádně líbilo. 70%.

Tvář vody (2017)

Tři hvězdy je hodnocení tak napůl, protože tenhle film se dá jedině hodnotit takhle napůl. Start dobrý, potom ten útěk, ale připadalo mi to všechno strašně jednoduché pro dvě uklízečky, když to byl tak super tajný objekt. Ale co už...jinak taková romantická pohádka natočená s trochou tajemna a fantasy. Dokoukal jsem, ale že bych znovu chtěl se říct nedá. 55%.

The Limehouse Golem (2016)

Thriller možná trochu ano kvůli krvavým scénám, ale horor? Opravdu ne...nevím kdo určil tomuto filmu žánr, ale trochu se sekl...spíše bych tomu dal krimi/mysteriózní a teda i ten thriller. Trochu moc se rozebíral ten divadelní problém a musím přiznat, že ten závěr jsem nevím proč i čekal. To jsou trochu malé mínusy, ale jinak příběh výborný a natočeno to taky nebylo špatně. 60%.

John Wick 2 (2017)

Nemůžu si pomoct! Dvě hodiny čisté akce, to se jen tak často nevidí. Johna dohnal jeho bývalý život a potřebuje se z toho dostat. Jak to akcí začalo, tak to i skončilo. Efekty samozřejmě super, hudba spíše takový průměr, ale zase výkony hlavních herců výborné. 90%.

Wind River (2017)

Taktéž se musím připojit k výbornému hodnocení. Drsný thriller, který měl atmosféru a vše okolo. Natočeno vše perfektně i se skvělou hudbou. 90%.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Původně jsem chtěl dát jen 3*, ale nakonec jsem se rozhodl pro 4. Důvod? Strašně pomalý start děje. Opravdu mě až nudil. Navíc některé výkony herců byly celkem slabé. Druhá polovina zase byla tak skvěle nabitá akcí, až z toho přecházel zrak. A nakonec pozitivní hodnocení za drsný závěr a napojení na epizodu IV. Efekty a hudba klasicky skvělé. 75%.

Thor: Ragnarok (2017)

Noo už to není ten samý Thor co býval. Ale je to špatně? Možná trochu zamrzí, ale jinak především převládá nadšení. Udělali to ještě více komediální než jsme u Marvelu zvyklí, ale to taky není někdy na škodu. Hudba, efekty, postavy a Cate Blanchett v záporné roli perfektní. 80%.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Super! Přesně takhle jsem doufal, že to bude nějak vypadat. Návaznost na předchozí děj byla ideální, hlášky, hudba,teď už i efekty špicovní a otevřený konec pro další díly. Už se těším jak bude vypadat další. 90%.