Avengers: Endgame (2019)

Marvel udělal hodně odvážný krok a jen budoucnost ukáže, jestli se jedná o správné rozhodnutí. Všem divákům muselo být jasné, že Avengers nebudou pokračovat ve stejném složení dalších 10 let. V příběhu vznikla možnost, která teoreticky umožňuje zpětná rozhodnutí kdykoliv, ale touhle zpáteční cestou se Marvel určitě v budoucnu vydávat nebude, protože by to nebylo férové vůči všem.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Jmenuji se Peter Parker. Kousnul mě radioaktivní pavouk a posledních 10 let jsem byl jediný Spider-Man. Jsem přesvědčený, že zbytek znáte. S velkou mocí přichází velká zodpovědnost... Stan Lee má ve filmu animované cameo, namluvil prodavače Stana, Miles Morales si u něho koupí masku Spider-Mana. Spider-Man Noir mluví hlasem, který mu propůjčil Nicolas Cage. THAT PERSON WHO HELPS OTHERS SIMPLY BECAUSE IT SHOULD OR MUST BE DONE, AND BECAUSE IT IS THE RIGHT THING TO DO, IS INDEED WITHOUT A DOUBT, A REAL SUPERHERO. -STAN LEE THANK YOU STAN LEE & STEVE DITKO FOR TELLING US WE AREN'T THE ONLY ONES.

Dark (2017) (seriál)

21. června v malém německém městečku Winden spáchá Michael Kahnwald sebevraždu oběšením. Zanechá po sobě obálku nadepsanou instrukcemi s datumem a časem otevření 4. listopadu 2019 ve 22 hodin a 13 minut. Po tomto incidentu podstupuje jeho syn Jonas několikaměsíční psychiatrickou léčbu, aby mohl normálně fungovat. Jonase přivítá ve škole jako první kamarád Bartosz Tiedemann. Zrovna v té době se asi čtrnáct dní pohřešuje jejich spolužák Erik Obendorf. Vyšetřování vedou Charlotte Doppler a Ulrich Nielsen... V seriálu se objeví velké množství postav a divákova ostražitost nesmí polevit ani na chvíli, protože by přišel o nějakou souvislost. Musím se přiznat, že se vyplatilo dělat si poznámky, aby se člověk v příbuzenských vztazích neztratil. Těšil jsem se na každou novou informaci, která odhalovala věci budoucí. Na druhou řadu jsem zvědav, protože tento příběh lze rozvíjet dále. Zhlédnuto 10 epizod z 1. sezóny. (Netflix)

Blade Runner 2049 (2017)

Losangeleský policejní důstojník KD6 - 3.7. (Ryan Gosling) z jednotky Blade Runner odhalí při vyšetřování tajemství, které mělo zůstat skryto... Snímek není určen pro diváky, kteří nemají rádi tento žánr a poklidnější tempo vyprávění. Se stopáží filmu jsem neměl sebemenší problém, protože mi pocitově přišla kratší oproti skutečnosti. Audiovizuální opulentní podívaná, která důstojně rozšiřuje svět původního filmu Blade Runner (1982). Blade Runner 2049 (2017) není absolutně dokonalý, ale návštěva kina se v tomhle případě rozhodně vyplatila. HODNOCENÍ 90%

Rick a Morty (2013) (seriál)

Excentrický geniální vědec Rick a jeho vnuk Morty zažívají neuvěřitelná dobrodružství napříč vesmírem a alternativními dimenzemi. Rozhodně je potřeba se dívat do úplného konce každé epizody, protože tam je potitulková scéna. Seriál nabízí originální nápady a určitě je tady nemalý důvod se těšit na nadcházející třetí sérii. Zhlédnuto 31 epizod z 1. až 3. sezóny.

Dokonalý trik (2006)

„Každý kouzelnický trik má tři části nebo dějství. První dějství se nazývá "The Pledge / příslib". Kouzelník vám ukáže něco běžného: balíček karet, ptáka nebo muže. Ukáže vám daný předmět, možná vás vyzve, abyste si prohlédli, že je opravdový, neupravený a normální. Samozřejmě že takový nejspíš není. Druhému dějství se říká "The Turn / zvrat". Kouzelník dokáže s onou obyčejnou věcí udělat něco ojedinělého. Snažíte se tajemství odhalit, ale to se vám nepodaří, protože ve skutečnosti se vlastně nesnažíte. Nechcete to vědět. Chcete se nechat obelstít. Tleskat ale ještě nebudete, protože nestačí nechat něco zmizet. Musíte to zase vrátit. Proto má každý trik třetí dějství. To je ta nejtěžší část. Tuto část nazýváme "The Prestige / vrchol".“

Já, Bruce Lee (2012) (TV film)

V dokumntu se objeví velké množství citátů, kterých je Bruce Lee autorem, hovoří o něm jeho manželka Linda Lee Cadwell, dcera Shannon Lee, Dan Inosanto jeho student, kamarád a jeden ze tří učitelů Jeet Kune Do a mnozí další. Dan Inosanto byl člověk, který Bruce seznámil s legendárními nunchaky. Z lidí, kteří v dokumentu mluvili, překvapil nejvíce Ed O'Neill u nás známý jako Al Bundy ze seriálu Ženatý se závazky (1987–1997). Již 16 let se věnuje tréninku Džiu-džitsu a vlastní černý pás. Množstvím informací patří I Am Bruce Lee spolu s dokumentem Jak Bruce Lee změnil svět (2009) k tomu nejlepšímu o téhle nezapomenutelné a stále inspirující legendě.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Sice jde pouze o televizní film, ale disponuje silným emotivním příběhem a herečkou Sigourney Weaver v hlavní ženské roli, která byla za svůj výkon nominována na Zlatý glóbus a Cenu Emmy. Být gayem v rodině, kde je matka silně nábožensky založená není vůbec jednoduché. Snímek je natočen podle skutečných událostí.

Zatóiči monogatari (1974) (seriál)

Seriál The Tale of Zatoichi (Zatôichi monogatari) má čtyři sezóny a celkem 100 dílů: 1. série 26 epizod z roku 1974, 2. série 29 epizod z roku 1976, 3. série 19 epizod z roku 1978 a 4. série 26 epizod z roku 1979. Shintarô Katsu režíroval v první sérii tyto díly: 3. A Memorial Day and The Bell of Life, 8. An Unforgettable Flower, 9. The Two Zatoichis, 14. Fighting Journey with Baby in Tow, 16. The Winds from Mount Akagi a 23. Suicide Song of Lovers. Slepý masér Zatoichi prožívá nová dobrodružství na poloviční stopáži filmů. Putuje po Japonsku od vesnice k vesnici, holduje hazardu, pije saké a bojuje s místními gangy yakuzy.

Police Story 2 (1988)

Ve finále Police Story 2 je největší kontrolovaný výbuch (exploze továrny) jaký, kdy byl v Asii natočený za pomoci několika tun výbušnin. Podle Jackieho slov chce na scéně skutečně vidět atmosféru ... energii a proto tyto nebezečné záběry netočil před modrým pozadím (dpověď na otázku v Jackie Chan: Fast, Funny and Furious proč takhle riskuje).